İçeriğe git

Bir Fotoğrafçı evden çıkamıyorsa çevresinde ne tarz fotoğraflar çekebilr

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar sorun başlıkda açıkca yazdım.

ev içinde çekim olarak ne yapılabilir dışarı çıkma zamanı bulamıyorum.

bide yeni başladım makinanın her ayarını öğrendim dışarı çekimleri için hazırım tripod vb var ama zamanım yok

dışarda çekim yapmak istersem istanbulda yaşıyorum.

hangi mekan ve yerlerde çekim yapmamı önerirsiniz biliyorum her bina veya ortam da çekim yapılabilir ama değişik tarz fotoğraflar istiyorum nerelerde çekim yapabilirim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

O şekilde ancak duvarları çekebilirsin ne bilim evdeki çiçekleri falan :) ben denedim o yüzden biliyorum karşı binalara bulaşma röntegenciye çıkmasın adın..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

tam benlik konu olmuş D

benim çektiklerim su damlası hem uğraştırıyor hem zevkli hemde zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorsun.

ufak tefek biblo, action figürler mesela bende "9" filminin Action-Figure var bu değişik senaryolarla çekiyorum zevkli oluyor. Fikir vermesi açısından linkini verdim.

bunları yaparken arka tarafa bokeh etkisi oluşturmak için yılbaşı ağaçlarını ışıklandıran ufak ledlerden oluşan bir ışık aldım oda oldukça başarılı 10 tl D

http://www.ebay.com/itm/NECA-9-Nine-Movie-Character-9-Action-Figure-7-new-/121022948277?pt=US_Action_Figures&hash=item1c2d87a3b5

Bir şırınga edinip su damlalarını değişik zeminlerde değişik renklerde çekebilirsiniz benim en sevdiğim fotoğraflarımdan biri kuştüyü üzerinde çektiğim damla fotoğraflarıdır.

Bol misketiniz varsa yine onlarla uğraşabilirsiniz, ayrıca deniz kabuklarıda bu noktada yardımcı olacaktır.

Eskiden bizim mandalı pril e batırıp yaptığımız baloncukları makine ile yapan cihazlar var onlar temin edip değişik kompozisyonlar üretebilirsiniz.

benim aklımda daha bir süre şey var ama hepsini yazmayayım buraya D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ev fotoğrafçısı makroya merak sarmalıdır.

1:1 makro ve katları, uzatma tüpler, ters düz ekipmanlar herşeyle zaman geçirmeli.

Başka türlü evde çekecek bişey bulmak zordur, en azından bizim evde çokda çekmeye değer bişey yok :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

O şekilde ancak duvarları çekebilirsin ne bilim evdeki çiçekleri falan :) ben denedim o yüzden biliyorum karşı binalara bulaşma röntegenciye çıkmasın adın..

röntgenciye çıkmayalım :D

duvar ve çicek denemeleri yapıyorum :D

Evden çıkamayan makroya yönelebilir mesela, çünkü orda detay çoktur ve bolca zaman harcarsınız.

makro için tavsiye verebilirmisin pek bilgim yok da:)

tam benlik konu olmuş D

benim çektiklerim su damlası hem uğraştırıyor hem zevkli hemde zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorsun.

ufak tefek biblo, action figürler mesela bende "9" filminin Action-Figure var bu değişik senaryolarla çekiyorum zevkli oluyor. Fikir vermesi açısından linkini verdim.

bunları yaparken arka tarafa bokeh etkisi oluşturmak için yılbaşı ağaçlarını ışıklandıran ufak ledlerden oluşan bir ışık aldım oda oldukça başarılı 10 tl D

http://www.ebay.com/...=item1c2d87a3b5

Bir şırınga edinip su damlalarını değişik zeminlerde değişik renklerde çekebilirsiniz benim en sevdiğim fotoğraflarımdan biri kuştüyü üzerinde çektiğim damla fotoğraflarıdır.

Bol misketiniz varsa yine onlarla uğraşabilirsiniz, ayrıca deniz kabuklarıda bu noktada yardımcı olacaktır.

Eskiden bizim mandalı pril e batırıp yaptığımız baloncukları makine ile yapan cihazlar var onlar temin edip değişik kompozisyonlar üretebilirsiniz.

benim aklımda daha bir süre şey var ama hepsini yazmayayım buraya D

aklında olanları yazsan :D dahası zevkli şeyler var :D

ben aksiyon figürü değil de legolardan portre çalışmaları bina vb şeyler yapıp fotoğrafları çekiyorum güzel ve hoş şeyler elde ediyorum :D

ama yapıcaklar sınırlı arayışlarım devam ediyor: D

Evde çekilebilecek fotoğraflar:

1. Makro ççiçek böcek)

2. Portre (Bebek, eş)

3. Su damlası

4. Farklı detaylar

Su damlası

portre denemeleri yapıyorum.

su damlasıda yapıyorum :D

farklı detaylar derken mesela örnek veririmisin :)

Ev fotoğrafçısı makroya merak sarmalıdır.

1:1 makro ve katları, uzatma tüpler, ters düz ekipmanlar herşeyle zaman geçirmeli.

Başka türlü evde çekecek bişey bulmak zordur, en azından bizim evde çokda çekmeye değer bişey yok :)

aynı sorun bende de var.Evde çekicek bişi bulamam

makro için lensler pahalı ben kitlensle ne yapabilirim.

makro iyi olur mu denemeden soruyum istedim :)

Duman fotoğrafı ve ışıkla boyamada yapılır..

ışıklı boya hakkında bilgim yok yardımcı olabilimrisin :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aynı soruyu Norveçli fotoğrafçı bir arkadaşıma sordum, "ona fotoğrafçı değil 'fotoğraf makinesi olan meraklı kişi' denir" diye cevap verdi :blink: Bu amca ayaklarına kayak takımlarını takıp boynunda D700'le dağlara koşan bir arkadaş...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

'fotoğraf makinesi olan meraklı kişi' denir"

Bu sıfat benim zoruma gitmiyor.

Kendimi hiç bir zaman fotoğrafçı olarak görmedim, iddaa da etmedim.

Ancak makineye, lense, tekniğe, inciğe, boncuğa meraklıyım :)

Her ne kadar kimisi boynuna makine takınca ben fotoğrafçıyım dese de ben değilim arkadaş :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aynı soruyu Norveçli fotoğrafçı bir arkadaşıma sordum, "ona fotoğrafçı değil 'fotoğraf makinesi olan meraklı kişi' denir" diye cevap verdi :blink: Bu amca ayaklarına kayak takımlarını takıp boynunda D700'le dağlara koşan bir arkadaş...

öğrenci olunca lys senesi olunca malesef dışarı çıkılmıyor daha önceleri sokaklar olsun insanlar olsun şimşek olsun :D onları yakalama peşinde koşuyodum geçensene :D bu sene öyle bir şansım yok

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

makro çekimler birde gelen misafir yada arkadaş. Abi istanbuldayım diyorsun nerede fotoğraf çekebilirim diye bir soru çok abes. Ben keşke istanbula gidebilsem diyorum

sultan ahmet diyorum

selimiye diyorum

haydar paşa diyorum

haliç diyorum

kız kulesi diyorum

dediklerim sıralamalı gidiyor

hele kız kulesinde tam güneş batarken kadraja alacaksın ki gök yüzü kızıl arka kız kulesi net ve arkasındaki görüntü sümsiyah ufff ne manzara olur. İnşallah en kısa zamanda gelecem ortamı ve zamanı ayarlaya bilirsem kısmetse.

saygılar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Istanbul'da onlarca muze-tarihi eser var. Her hafta sonu birine gitsen yeter. Bazilarinda fotograf makinesi kullanmak yasak olsa da cogunda flassiz (turistsen ona da izin var ne yazik ki) cekim yapabiliyorsun. Ornegin Ayasofya ya da Topkapi Sarayi'na 3-4 defa gitmek lazim, her gittigimde yeni birsey yakaliyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.