İçeriğe git

acemiden selamlar

Recommended Posts

merhabalar, fotoğraf severlere yeni katılan biri olarak selamlar. bir iki gün önce nikon d3000 sahibi olabildim öncelikle fotoğrafın deyim yerindeyse f sini bilmem desem yeridir :) biraz kurcaladım sony handcam kullanıcısı olarak biraz benzer konulardaki ayarlarda zorlanmadım ama belli şeylerle kısıtlı olarak , acaba ist anadolu yakasında bulunan biri olarak bana önerebileceginiz bir kurs yada kursa gidecek vakit bulamayacak olursam bu işi görsel olarak ögrenebilecegim bir cd egitim seti varmıdır? ilk olarak yapmam gereken nelerdir mesela benim makinemde türkçe menü yok :( kaba taslak bilgi verenler oldu cevremde önüne güneşlik alman lazım ,güneş için cam alman lazım falan ???? şaşırdım iyice ,şimdiden teşekkürler

bu arada aldığım magazadan nikon kullananlar bu hafıza kartından alıyor bunuda al dedi bende bahsini ettiği sandeks class 10 diye bi hafıza kartı aldım

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Öncelikle Hoş geldiniz..

Hafıza kartı seçiminiz iyi olmuş.

Güneşlikten kasıt UV filtre sanırım. Gerekli olduğu durumlar var tabi. Ama kesinlikle alınmalı diye birşey yok.

UV filtre ve kullanımı hakkında olan sorularınız için Google amca yardımcı olacaktır.

1- ISO Nedir, Ne İşe Yarar?

2- Enstantane Nedir, Ne İşe Yarar?

3- Diyafram Nedir, Ne İşe Yarar?

Üstte Bulunan makaleleri biraz inceledikten sonra aklınıza takılan soruları yÖnlendirirseniz daha faydalı oluruz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Davut Bey hoşgeldiniz,

Ümit Bey İstanbulda temel fotoğraf eğitimi verecek , size uyarsa inceleyip katılabilirsiniz. ( Forumda konu anlatılıyor aşağıya kopyaladım )

Eğitimle beraber bol bol okuyup deneme yapmayıda ihmal etmemek gerekiyor.

Kolay gelsin.

" Arkadaşlar Merhaba;

Yakın bir zamanda İstanbul Film Akademi çatısı altında Temel Fotoğraf Eğitimi vermeye başlayacağım. Kurs ile ilgili çalışmalar şu anda devam etmekte. İlgilenen arkadaşlar lÜtfen www.istanbulfilmakademi.com sayfasını ziyaret ederek, mail listesine kayıt olabilirler. Kurs ile ilgili detaylar en kısa sÜrede burada ve İstanbul Film Akademi web sayfasında duyurulacaktır.

Selamlar, "

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Davut Bey,

D3000 başlangıç olarak kullanılabilecek iyi bir makinedir.

Zaten makineyi almışsınız. Bundan sonra eğitime hız verip bir şeyler öğrenmek gerekiyor.Eğitim alma imkanınız varsa kafanızda oluşan bir çok soruya cevap bulursunuz.

D3000 kullanmadım ama güzel özellikleri var.

10 MP bir gövde. 11 netlik noktası mevcut. CCD sensör kullanıyor .

Sanırım video kayıt imkanı yok.

http://www.letsgodigital.org/tr/22748/nikon-d3000/

Kolay gelsin

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

görsel olarak buralara bakın isterseniz

http://www.youtube.c...c.1.ek4DrpJiypw

http://www.uzmantv.c...q=foto%C4%9Fraf

faydalı bilgiler bulacaksınız

Evet akif abi d3000 de video çekme özelliği yok. Güzel bir makine bende ilk olarak d3000 ile başladım çok kullanışlı bir makine hayırlı olsun.

fotoğraf makinesini aldığımda hep yusuf beyin videolarından bakarak birşeyler kavradım. burfda bulabilirsiniz videolarını

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

video için teşekkürler ,güzel ipuçları var gercekten , bence kamera özelliğinin olmaması hiç önemli degil video kameralarında fotograf cekiyor olmasıda cok önemli olmayacagı gibi bence tabii.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir çok arkadaşımız cevap yazmış zaten :)Bende aramıza hoşgeldiniz demek istedim.Işığınız bol olsun.D3000 kesinlikle vasat bir cihaz sayılmaz.Ayarlara hakim olduktan sonra daha başarılı kareler çıkaracağınızdan eminim :) Başarılar diliyorum...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.