İçeriğe git

Günün en abest sorusu.

Recommended Posts

Sevgili Nikoncular,

Site her nekadar Nikontürk olarak geçsede, Canon kullanan amatörlerin katılımına nasıl bakıyorsunuz?

Fotoraf konusuna Nikon d60'la başlamama rağmen şu anda bir Canon kullanıyorum ve

Kanada'da yaşan bir Türk olduğum için ülkemi ziyaret ettiğim şu dönemde de mümkün olabildiğince çok fotorafçılık yapan gruplarla birlikte olmaya çalışıyorum. Bu konuda ile ilgili yorumlarınız için

şimdiden teşekürler.

Arda

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

nikon kullanıcısı olarak canon forumlarına da üyeyim... amaç fotoğraf hakkında gerek ekipman gerekse teknik açıdan bilgi edinmek, marka fanatizmi yapmak değildir diye düşünüyorum...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Nekadarda Adımız Nikon Olsada İllakı Nikon'diye bir şartımız kesinlikle yoktur tabikli forumlarda nikon' agırlık verılecektır ama fotoğraf üzerine teknik bilgi olarak diper markalarda yer alacaktır. Türkiye Ziyaretleriniz Nikontürk Olarak yaptığımız gezilere ve kardeş grublarımızın gezilere katılma imkanınız olacaktır..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 yıl sonra...

Bu gezileri üyelerinizin maillerine bildirirseniz sevinirim ayrıca merak ettiğim bir konu var bu sitenin nikon Türkiye disbritörlüğü ile bir ilişkisi varmıdır ? Yoksa sadece nikon hayranlığı ve nikoncuları bir araya toplama düşüncesi ile ilgili ortaya çıkmış bir sitemidir.

Kolay gelsin İyi çalışmalar....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhabalar Bahadır bey Dedıgınız Gibi Geziler Olunca Email Facebook Site Üzerinden TÜm Bildirimleri Kullanarak Sizleri Bilgilendiriyoruz...

Sitemize Gelicen Evet Dedıgınız Gibi Nikon ve Fotoğraf Severler İçin Bilgi ve Paylaşım Sitesidir.. Nikon TÜrkiye disbritörlÜğÜ ile bağımız yoktur...

saygılar...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İnşallah yakın zamanlarda bir tanısma kaynasma etkınlıgı yapmak ıstıyorum...

saygılar..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Türkiye'de sadece Canontürk gibi bi sitenin olduğunu sanıyordum şimdiye kadar. Siteyi bir tesadüf sonucu öğrendim; bir başka sitede Nikon ekipmanlarının toplam shutter sayısıyla ilgili topikte bu sitedeki online shutterclicks arayüzünü tavsiye etmesiyle burayı öğrendim. Nikon severlerin bir bölümünün bu siteden haberdar olmadığı görüşündeyim.

Ben de yurtdışında, Hollanda'da ikamet eden bir fotoğrafçıyım. Kendi tercihim Nikon olup bu markanın pek çok ekipmanını kullanıyorum; ancak taşaron anlaşmalarda şirketin kendi ekipmanlarını kullanmak zorunda kaldığım durumlar da oluyor tabii, bu da genelde Canon oluyor, çünkü şirketler toplam maliyeti gözönüne alıyorlar. Bu noktada Canon daha uygun fiyatıyla öne çıkıyor.

Dolayısıyla siteyi Nikon ile sınırlamak tabii ki uygun olmaz. Fotoğrafçılığı marka üzerinden yapmıyoruz, fotoğrafçı her türlü ekipmanı kullanabilmek için kendini yetiştirmelidir. Bundan sonrası sadece özgür marka tercihidir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Türkiye'de sadece Canontürk gibi bi sitenin olduğunu sanıyordum şimdiye kadar. Siteyi bir tesadüf sonucu öğrendim; bir başka sitede Nikon ekipmanlarının toplam shutter sayısıyla ilgili topikte bu sitedeki online shutterclicks arayüzünü tavsiye etmesiyle burayı öğrendim. Nikon severlerin bir bölümünün bu siteden haberdar olmadığı görüşündeyim.

Ben de yurtdışında, Hollanda'da ikamet eden bir fotoğrafçıyım. Kendi tercihim Nikon olup bu markanın pek çok ekipmanını kullanıyorum; ancak taşaron anlaşmalarda şirketin kendi ekipmanlarını kullanmak zorunda kaldığım durumlar da oluyor tabii, bu da genelde Canon oluyor, çünkü şirketler toplam maliyeti gözönüne alıyorlar. Bu noktada Canon daha uygun fiyatıyla öne çıkıyor.

Dolayısıyla siteyi Nikon ile sınırlamak tabii ki uygun olmaz. Fotoğrafçılığı marka üzerinden yapmıyoruz, fotoğrafçı her türlü ekipmanı kullanabilmek için kendini yetiştirmelidir. Bundan sonrası sadece özgür marka tercihidir.

Merhabalar Hoşgeldiniz

Elimizden Geldiginde fazla kişiye duruyu yapmak istiyoruz ogrensın bılsınler diye sizlerin yardımı işe daha'da büyümeyi planlıyoruz..

Haklısınız Canon'dan sonra yayına geçmiş bir projeyiz Ancak dedıgınız gibi hep hedefımız fotoğraf oldu adımız ne kadar nikonturk'de olsa Genel Fotoğraf Mantıgından Gitmek istiyoruz...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 ay sonra...

Ben de Canontürk'ü gördükten sonra Nikontürk de kesin vardır o zaman deyip aradığımda bulamamıştım ancak geçenlerde fotoğraf üzerine çok bilgi ihtiyacı duydum ve tekrar baktıktan sonra rastgele burayı buldum. Benim gibi fotoğrafa düşkün, kendini geliştirmeye uğraşan çoğu arkadaşlar bu tarz forumları arıyor. Aslında çok yer var bilgi alınabilecek. örneğin bilgisayar sitelerinde bile bu bilgiler var ama herkes ayrı telden çalıyor. Bence kullandığın marka ile ilişkili bir site daha çok işe yarıyor.

Fotoğrafı seven kişiler olarak da bize düşen görev, yapabildiğimiz kadar burayı, gerek internet ortamında gerekse arkadaş, eş, dost çevresinde dillendirmektir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.