İçeriğe git

Yardımcı olur musunuz?

Recommended Posts

Öncelikle merhabalar. Bende bu fotoğrafçılık dünyasına yeni katılanlardanım. Elimde Nikon D3100 18-55 kit lens ve yeni aldığım TAMRON Tamron AF 70-300mm F/4-5.6 Di LD Macro 1 var. Ve doğal olarak bende bu konuya sıfırdan başladıgım için bu işin temelini, inceliğini, kullanımını ve kendimi geliştirmeyi nasıl yapacağımı bilmiyorum. Bu işi severek başladığımı ifade etmek istiyorum ve ilerleyen zamanda da kendimi geliştirmek istiyorum. Ancak sizlerin de bana yardımcı olmasını istiyorum tecrübelerinizi benimle paylaşırsanız sevinirim.

Örneğin;

- diyafram ayarı nedir? ne işe yarar?

- İSO nedir? ne işe yarar?

- Enstantane nedir? ne işe yarar?

- AF-MF nedir? ne işe yarar?

Bunun gibi bir çok sorum var ancak ben fotoğrafçılıkta temel olan, bu işe ilk girdiğimde neleri sırasıyla Öğrenmek kendimi pekiştirmek ve tecrübelerinizden biraz kendime pay çıkarmak istiyorum. Bana Önerebileceğiniz herhangi bir fotoğrafçılık ile ilgili kitap broşür veya site var ise benimle paylaşmanız beni mutlu eder.

Eminim ki burada bu forumda çok çok iyi fotoğraf ustaları vardır ve bana yardımcı olacaklardır. Şimdiden hepinize teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1- ISO Nedir, Ne İşe Yarar?

2- Enstantane Nedir, Ne İşe Yarar?

3- Diyafram Nedir, Ne İşe Yarar?

Fotoğraf ustası değilim ama foruma dün kayıt olduğumda biraz araştırdığımda bulmuştum bu linkleri umarım işinizi görür ;)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İnternet gerekli dokümanlara ulaşmanız için yeterli olacaktır. Gerek burada gerek başka sitelerde temel konularla ilgili birçok bilgiye rahatlıkla ulaşabilirsiniz.Öncelikle diyafram, enstantane ikilisini ve iso kavramını öğrenin. Daha sonra makinenizdeki modlarin anlamına bakın yani hangisi ne işe yarıyor. P S M A modu gibi modların işlevini öğrenin. Tabiki en önemlisi D3100 kilavuzunu tekrar tekrar okuyun. Hangi tuş ne işe yarar bunları öğrenin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1- ISO Nedir, Ne İşe Yarar?

2- Enstantane Nedir, Ne İşe Yarar?

3- Diyafram Nedir, Ne İşe Yarar?

Fotoğraf ustası değilim ama foruma dün kayıt olduğumda biraz araştırdığımda bulmuştum bu linkleri umarım işinizi görür ;)

Temel 3 konuyu vermişin zaten. :) Yutubda yusuf kadri şirinkanın videolarını izle yeterli olacakdır sana.. ;)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İnternet gerekli dokümanlara ulaşmanız için yeterli olacaktır. Gerek burada gerek başka sitelerde temel konularla ilgili birçok bilgiye rahatlıkla ulaşabilirsiniz.Öncelikle diyafram, enstantane ikilisini ve iso kavramını Öğrenin. Daha sonra makinenizdeki modlarin anlamına bakın yani hangisi ne işe yarıyor. P S M A modu gibi modların işlevini Öğrenin. Tabiki en Önemlisi D3100 kilavuzunu tekrar tekrar okuyun. Hangi tuş ne işe yarar bunları Öğrenin.

Bilgileriniz için teşekkür ederim. Tavsiyelerinizi uygulayacağım.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Temel 3 konuyu vermişin zaten. :) Yutubda yusuf kadri şirinkanın videolarını izle yeterli olacakdır sana.. ;)

Hemen bakıyorum videolara. Teşekkür ederim hersey için :)
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

merhabalar. dünkü araştırmalarımdan sonra bugün biraz çıkıp pratik yaptım ve ufak tefek hatalar dışında güzel çekimler yaptım. vermiş oldugunuz bilgiler için teşekkür ederim :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.