İçeriğe git

Zoom halkası Lastiği Garanti kapsamına giriyor mu ?

Recommended Posts

Merhabalar 2 yıl Türkiye garantili fotoğraf makinemin Kit Lensi olan (18-105 mm f3.5- f5.6) zoom lastiğinin gevşediğini fark ettim yaklaşık 5 ay garantisi kalan bu objektifin zoom lastiğini garanti kapsamında değiştirtebilir miyim ? Yoksa bu bir tür kullanıcı hatası mı sayılır ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Garanti kapsamında olmalı. Garantiye gönderirseniz düzeltilir ve cevabıda bizle paylaşırsanız bizde tam olarak öğrenmiş oluruz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Evet geçenlerde servise gönderdiğim lens için bu gün geri dönüş yaptılar. 18-105 kit lens in lastik değişim ücreti 40 tl imiş ve Dünya da hiç bir Nikon servisinde zoom lastiği değişimi garanti kapsamına girmemekteymiş

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Evet dedikleri gibi makina kauçukları ve lens' lastikleri garantiye girmez. Kendiniz farklı çözümler bulmanız gerekiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yanlis hatirlamiyorsam ebay da 5$ a bu lastikleri satiyorlar. Hemde rengarenk (orjinal degil elbette) ancak 40tl ye onu yaptiracagima 5$ a renkli bir lastik alip yoluma devam ederdim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bana göre zoom halkası , makinede en çok kullanılan,hayliyle de ister istemez en çok yıpranan parçalardan birisi. Keşke garanti süre boyunca 1 kez ücretsiz değiştirme hakkımız olsaymış.Hiç değilse objektif daha uzun süre kondisyonlu olarak dururdu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yanlis hatirlamiyorsam ebay da 5$ a bu lastikleri satiyorlar. Hemde rengarenk (orjinal degil elbette) ancak 40tl ye onu yaptiracagima 5$ a renkli bir lastik alip yoluma devam ederdim.

Sakıncası yoksa bahsettiğiniz lastiklerin ebay link ini paylaşabilir misiniz ?
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

24-70 F2,8 Nanonun lastiği de özellikle sıcak coğrafyalarda ilk 3 ayda yamuluyor. Maalesef garantisi yok, avrupdada lastik 25 euro, posta ücreti 14 euro, tabii bunu kendiniz değiştirmek zorundasınız.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim bildiğim sırf görüntü amaçlı millet alıp kullanıyor.

Eğer orjinal lastik deforme olup insanı rahatsız ediyorsa bu üstüne takılıp kullanılabilir. Şahsen ben olsam öyle yapardım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu lastik normal şartlarda yeterince sıkmayabilir. Çünkü amaÇ farklı. Lenslerin bazılarında belli bir zaman sonra oluşan kendi kendine kayma olayını önlemek iÇin. Linkteki fotolarda da konuyu aÇıklamışlar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Emin olmamakla beraber bana yinede iş görebilir gibi geliyor.

Fotoğraflardan tam sıkıyormu anlamak güç ama bir boy ufak alıp denenebilirdi :)

Gerçi ebay da bunu ararken 10-20$ arasında bir kaç zoom lastiğide gördüm.

Belki ihtiyaç duyulan lense göre aranısa denk gelinebilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.