İçeriğe git

dinazora ilk dslr tavsiyesi :))

Recommended Posts

Abi hayırlı uğurlu olsun şimdiden hoşgeldiniz. Alacaksanız bence D3 daha iyi olacktır.

Teşekkürler Zülfü kardeşim..Tavsiyenizi dikkate alacağım..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

yeni konu açmaktansa burada sizlere danışmak istedim özellikle d700 kullanan arkadaşlara sormak istiyorum 2 makine arasında kaldım gönlüm d700'den yana fakat 2.el piyasada d600 fiyatlarıda neredeyse d700 ile aynı burada karasız kaldım video çekimi benim için çok önemli bir faktör degil önceden söyleyeyim kullananlar bilgilerini paylaşırsa çok memnun olurum

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

yeni konu açmaktansa burada sizlere danışmak istedim özellikle d700 kullanan arkadaşlara sormak istiyorum 2 makine arasında kaldım gönlüm d700'den yana fakat 2.el piyasada d600 fiyatlarıda neredeyse d700 ile aynı burada karasız kaldım video çekimi benim için çok önemli bir faktör degil önceden söyleyeyim kullananlar bilgilerini paylaşırsa çok memnun olurum

Cenk, D700'nin gövde kalitesi ve odak sistemi daha iyi. D600'un imaj kalitesi daha iyi ve videosu var. Aradaki en büyük farklar bunlar. Bunlara göre karar vermen lazım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

açıkcası temiz bir tane d700 buldum videosu benim için önemli degil fotograf makinasında hiç vide çekmedim desem yeridir sadece tek sıkıntım d700 2008 üretim bir makina d600 2012 yeni üretim birde çözünürlük yüksek 24mp bu ikisi kafamı karıştırıyor

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

yorumlarınız için teşekkürler sanırım bende d700 olarak karar vericem anladıgım kadarıyla d600 kullanıp test eden yok hazır 4000 shutter'da bir d700 bulmuşken bende kaçırmayıp alıcam

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Pentax K20D kullanırken keyif alıyordum.

Makine eskiydi, eksikleri vardı, iso su, AF sistemi, ölçüm sistemi herşeyde hata olabiliyordu ve ben bunlar üzerine uğraşmak kafa yormak durumunda kalıyordum ve buda bana fotoğraf çektiğim hissini veriyordu.

Açıkcası D7000 aldığım günden beri bu hissi alamıyorum.

Makine herşeyi kendi yapıyor, bana sadece deklanşöre basmak kalıyor.

Ben müdehale edeyim desem makineden iyisini de yapamıyorum ki kendimle övüneyim ne ayar yaptımda fotoğraf çektim falan diye :D

Makine hep benden bir adım önde.

Düşüncem yok ama hani olurda gaza gelip FX dünyasına dalarsam bütçe olarak alabileceğim sadece D600 ve D700 var.

Eski sağlam ihtiyar mı? yeni teknolojik velet mi?

Keyifi eskisinden daha iyi alırım düşüncesindeyim ama Ertan abi D600 imaj kalitesi olarak önde diyince can evimden vurdu :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

acıkcası bende sordugumda inanamadım bu arda yanlış yazmışım shutter 4594 bende 4000 gibi kalmış sahibinden.com'da buldum nasipse önümüzdeki hafta alıcam artık dediginiz gibi ertan bey umarım bir problemi yoktur sordum bir problemi yok dedi arkadaş 2012 mayıs ayında sıfır olarak almış fakat belli olmuyor gelince konturol edicez artık

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aslında makine 100.000deyse demek ki makinede hiç sorun yok demektir. Şaka değil. Makine sorunlu olsa 100.000 çekmezdi. Bugün Oslo'da 60.000 çekimde 1D MarkIVler 2000 Avro civarına gidiyor 3 ay dükkan garantili. 2700 Avro'ya 15.000 çekimde makineler vardı ama almadım. Böyle aletler bana mısın demiyor, zaten görevleri sürekli çalışmak.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

mehmet bey ve ertan bey yorumlarınız için teşekkürler zaten gönlümde d700 vardı d600 hiç ısınamamıştım d200 kullanıyordum oda taş gibi bir makinaydı yine aynı şekilde devam edelim nasipse önümüzdeki hafta içi alıcam d700'ü gönlüm isterdi d800 ama bütce istemiyor işte

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

D800 modeline herkes heves ediyor, fiyatından dolayı vazgeçiyor, ama gözden kaçırılan çok önemli bir nokta var:

- 36 mp lik sensörden gelen full size bir jpg dosyasını hatta bir raw dosyasını hangi güçteki bilgisayarla rahatlıkla işlenebileceğini,

- Aynı şekilde HDMI çıkışından hiç sıkıştırmasız broadcasting kalitesinde görüntü verebilen bu gövdenin video dosyalarını (yüksek bitrate!) hangi güçteki bilgisayarla işlenebileceğini

hiç kimse hesaba katmıyor.

Yani, bi şekilde parayı denkleştirip bu gövdeyi alanlar daha sonra elindeki tüm bilgisayar sistemini değiştirmek zorunda kalabiliyor.

D700 sizin için en iyi seçenek olarak görünüyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

yorumlarıyla yardımcı olan herkese teşekkür ederim dün d700'üm elime geçti gerçekten çok güzel bir makina sıfırını alsam bukadar temiz olurdu sanırım

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.