İçeriğe git

28-300 vr

Recommended Posts

D600 için önerebilirim. D800'de süper performans vermese de (24-120mm f4 VR çok daha iyi) D600'de iyi sayılır.

Şaşırtıcı bir şekilde D800 üzerinde en çok kullandığım objektif olduğ şimdiye kadar. Dediğim gibi, çok üstün performansı yok ama çoğu durumda çok yeterli.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

70-300 vr mi alsam diye düşünürken 28-300 odak aralığı avantajı nedeniyle aklımı karıştırıyor.gerçi arada 500 tl lik bir fark sözkonusu ama değermi bilmiyorum.70-300 300mm de daha mı iyidir?yoksa 28-300 300 mm de daha mı performanslı?Genelde her iki lensi de ışıklı ortamlarda gündüz kullanırım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

70-300mm Vr ile 28-300 mm arasında 500 TL fark var demişsiniz.Nette 28-300 (3000TL civarı)Türkiye şartlarında 70-300 mm (1300TL civarı) den 2 katından daha fazla bir değerde.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Genel kullanım olarak 28-300 daha iyi. 70-300 daha uzaktan ve tele çekimlerde kullanabilirsiniz. 28-70 arasını da kullanamazsınız.

Ben 28-300 kullanıyorum genelde. Keskinliği iyi, ışıklı ortamlarda çok iyi sonuçları var. Az ışıklı ortamda da 50mm 1.4 yetiyor.

Eğer 28-70 aralığı size gerekiyorsa tavsiyem 28-300 ama o aralığı çok kullanmıyorum daha çok tele çekiyorum diyorsanız tabii ki 70-300..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

D800 üzerinde kullanmaktayım. Çok mükemmel sonuÇlar beklemiyorsan önerebileceğim bir lens. Düşük ışıkta sorunlar yaşayabilirsin. Ayrıca zaman zaman ağırlığı konusunda problemler yaşıyorum.

İngilizcen yeterli ise B&H'ta yer alan kullanıcı yorumlarından olumsuz olanları okuyabilirsin, yardımcı olacaktır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.