İçeriğe git

D7100 çıktığı anda alınmalımı?

Rodi Kurt

Recommended Posts

O şunu dedi, diğeri bunu dedi diyerek tartismayi uzatmanin anlami yok. Ki zaten konu kapanmisti. İlk sayfayada sorun sende, ilk defa senden duyuyorum tarzinda yorumlar var arkadasim benmi yanlis okuyorum acaba.? Neyse dedigim gibi biten bir tartismayi yeniden baslatmanin anlami yok. Bende umuyorumki d7100de sıkıntı çıkmaz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Belki biraz ters cevaplar vermişimdir ama amacım tartışmak vs değil yanlış anlaşılmasın. Düşüncem bunlar benim.

D7000 bir çırpıda silinecek makina değil, olsa ben silerdim (marka takıntım yok, fotoğrafçılık gibi hayallerim yok, maksat zaman geçirmek, merak, yeni şeylerin heycanı...).

D7100 kötümü? Olacağını sanmıyorum ama görmeden, incelemerlini okumadan, 1. ağızdan kullanıcı yorum ve fotoğraflarını görmeden de iyi demem.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Herkese merhaba,

İlk mesajım bu konuya kısmet oldu. D7100 u yaklaşık iki haftadır kullanıyorum.

Şimdiye kadar 600 kusur poz çektim. Henüz bir sorunla karşılaşmadım.

D3100 den bir basamak yukarı çıkmak istediğim için aldım. Ama D7000 im olsa D7100 için değiştirmezdim.

Gerçi D3100 u de elden çıkartıp çıkartmamak konusunda da kararsızım. Boyut ve ağırlık itibariyle 7100 den sonra kompakt makine gibi geliyor. Basit bir kılıf ile her yere götürebiliyorum. Bir de ilk gözağrım.

D 7100un ekran ve bakaç kalitesi, odaklanma hızı, govdeye entegre AF motoru, ele oturması, pek cok ayara izin vermesi, bitmek bilmeyen pili, wu1a ve ml l3 destegi gibi üstünlükleri var. Fotograflar belirgin sekilde daha iyi. Ancak çantasız gezmek biraz zor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

D7000 kullanıpta D7100'e atlamak bence biraz saçma çünkü D7100 D7000'in geliştirilmiş bir versiyonudur ikiside DX format olup arasında crostype AF'ler Megapixel farkı gibi başlıca gelen özelliklerden başka öne geçiren özellik göremiyorum ben pek açıkcası bence D7100'e bu kadar para bağlıyacağına bi FX format makine almalısın ama makine ne kadar iyi olursa olsun kullanıcı olayda etkili faktortür. "Kişisel Düşüncelerimdir". Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

D7000 kullanıpta D7100'e atlamak bence biraz saçma çünkü D7100 D7000'in geliştirilmiş bir versiyonudur ikiside DX format olup arasında crostype AF'ler Megapixel farkı gibi başlıca gelen özelliklerden başka öne geçiren özellik göremiyorum ben pek açıkcası bence D7100'e bu kadar para bağlıyacağına bi FX format makine almalısın ama makine ne kadar iyi olursa olsun kullanıcı olayda etkili faktortür. "Kişisel Düşüncelerimdir". Teşekkürler.

Katılıyorum. D3100 sahibi içinse uygun bir "bir sonraki adım" bence.

FF almak istedim ama fiyatlar arasında ucurum vardı. Ben 18-105 lens ile 136000 JPY ne aldim, D 600 ise 230000 JPY gibiydi. Bir de FX lenslere yatırım yapmak ciddi bir iş.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sayın Kurt,

Ben d5100 aldım, biliyorsunuz kağıt üzerinde d5000'in güncellenmiş versiyonu. Ancak gerçekte çoğu yorumcunun dediği gibi bu makineye yeni bir isim verilse daha iyi olurmuş.çünkü d5000 ile neredeyse benzer bir yanı yok..Demem o ki; eğer d7100, d7000 in elden geçirilmiş, iyileştirilmiş bir versiyonu ise bence hemen alınabilir.çünkü atasının kusurlu yanlarının düzeltilmiş olduğu varsayılabilir.Ancak temel ögeleri açısından yeni bir makine ise, o zaman bence bir süre heyecanlı ve sabırsız kullanıcıların izlenimlerini takip etmekte fayda var derim ben..Verilen paralar ülkemiz ölçeğinde az-buz paralar değil, o nedenle İTİDALLİ davranmakta fayda var..

Ne almış olursanız olun iyi günlerde kullanmanız dileğiyle..

Not : Bu arada kursiyer arkadaşımda d7000 var ve bence bizim d5100, onun yanında adeta bir oyuncak gibi..üstelik aynı sensörlere sahip ama o; "ben farklıyım" diyor:-))

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Herkese tekrar selamlar. D7100 tanıtımından biraz süre geçti.. Makinenin testlerini-kullanıcı yorumlarını inceleyen oldumu? Bir hafta içinde d7100 elime geçecek sizce almak için henüz erkenmi?

Bir iki forumda sensör kirlenme probleminin aynen devam ettiğini söylen-gösteren fotoğraflara rastladım ve huylanmadım değil...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.