İçeriğe git

Yeni başlayan birisi için fotoğraf makinesi önerisi 800-1000 tl arası

Recommended Posts

Selamunaleyküm fotoğraf dünyasına giriş yapmak istiyorum çok pahalı bir makine almak istemiyorum.

sizce

Canon EOS 1100D

Canon 1100D EF-S 18-55 III Lens + 4 GB HAFIZA KARTI + çANTA HEDİYELİ 900 tl

yada

NIKON D3100 14.2MP 3.0 LCD SYH 18-55 VRLENS4GB SD 1100 tl

yada

Nikon D5100 + 18-55mm Lens 1300 tl

sizce yeni başlayan biri için hangisi daha uygundur D5100 almak istiyorum ama biraz beklemem lazım öğrenciyim kendim para biriktirerek aldığım için biraz zorlanıyorum.Fazla para vermekte istemiyorum

Bide şöyle birşey var sadece fotoğraf çekicem video fazla çekmem sizce hangisi ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Gerekli cevabı Mehmet abi vermiş.Konuyu fazla uzatmaya gerek yok bence.Eğer seçimleriniz bu makinelerden biriyse ve bu makinelerden hangisini seçeceğinizi soruyorsanız.Seçiminiz D5100 olmalıdır.Gerekli teknik karşılaştırmalara da bakabilirsiniz. D5100 listedeki cihazlar arasında en başarılı olandır.Daha büyük "sensör" daha iyi "iso başarısı" daha iyi "video çözünürlüğü".Ki bunlar içerisinde bence önemli olan daha büyük sensör ve daha iyi iso başarısı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bulutlu havalarda diyafram ve iso değerleri

Açık ve güneşli havalarda diyafram ve iso değerleri genelde nasıl oluyor

Biraz araştırma yaptım okudum birşeylerde karışık baya

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

*Genel ortalama bir değer vermek bunlar için pek doğru değil aslında.Ama kalıplaşmış sayılan değerler var.çok meşhur olan güneşli 16 kuralı gibi.f\16 Enstantane 1\125 iso 100 güneşli 16 kuralı diye geçer ama bunlar ortalama tahmini değerlerdir.Sizin içinde bulunduğunuz yere ve ışık koşullarına göre bunlar değişir.Bunları zamanla tecrübeyle kazanırsınız.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1000TL param olsa ve fotoğrafçılığın F sini bilmesem;

Samsung GX10D + 18-55 alırdım 2.el 500-600TL civarında.

2 sene boyunca parçalayana kadar kullanır ondan sonra ben bu işi öğrendim galiba diyebiliyorsam ona göre yeni bişey alırdım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.