İçeriğe git

Alan derinliği verme

Recommended Posts

Fotoğraf çekmeye yeni başladım Nikon D5100 aldım.Alan derinliği vermeye çalışıyorum internetten baktım anlatılanları yapıyorum ama bir türlü olmuyor yardımcı olursanız çok sevinirim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Forum Editörü

Fotoğraf çekmeye yeni başladım Nikon D5100 aldım.Alan derinliği vermeye çalışıyorum internetten baktım anlatılanları yapıyorum ama bir türlü olmuyor yardımcı olursanız çok sevinirim.

İsmail Bey

Öncelikle aşağıdaki linki dikkatle inceleyin ve halen anlamadığınız yer olursa tekrar yazın lütfen.

http://www.bascek.co...-nasil-etkiler/

Selamlar,

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Forum Editörü

Ben o siteye bakmıştım aynısını yapıyorum ama alan derinliği veremiyorum.Galiba ben beceremiyorum.

İsmail Bey, Merhaba;

Yapmanız gereken şey mantıken şu; çektiğiniz fotoğrafta netlik yaptığınız konunuzun önünde ve arkasında en fazla netlik istiyorsanız büyük diyafram değerleri (f11, f16, f22 gibi) kullanacaksınız. Sadece netlik yaptığım konu net çıksın istiyorsanız o zaman da küçük diyafram değerleri kullanacaksınız bu kadar basit.

Selamlar,

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.