İçeriğe git

Nikon d600 + kitlens mi yoksa Nikon d7100 + Tamron 24-70 2.8 vr mı

Recommended Posts

İyi akşamlar Ben konu başlığında da belirttiğim gibi

Nikon d600 + kitlens ile Nikon d7100 + Tamron 24-70 2.8 vr arasında kararsız kaldım ikisinin de fiyatı aynıye denk geliyor.

Bu makineyi kısmetse Nisan Başı Amerika'dan arkadaşım alıp gelecek ama hangisini almam gerektiği konusunda kararsız kaldım.

Yanına bir de Nikon 50mm 1.8 ile tamamlamak istiyorum.

Sizin değerli fikirlerinizi ve önerilerinizi bekliyorum...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

D600 Fx bir gövde olduğu için bence de daha doğru bir tercih.Başlarda zorlanabilirsiniz ama gerekli eğitimleri aldıktan veya gerekli şeyleri öğrendikten sonra D600 den zevk almaya başlayacaksınızdır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

D600 Fx bir gövde olduğu için bence de daha doğru bir tercih.Başlarda zorlanabilirsiniz ama gerekli eğitimleri aldıktan veya gerekli şeyleri öğrendikten sonra D600 den zevk almaya başlayacaksınızdır.

yorumunuz icin cok tesekkurler. teorik olarak bilgilerim biraz olustu. ama makine gelince kismetse pratigide halletmeye calisacagim.

gokan ve y.gungor arkadasim degerli yorumlariniz icin cok tesekkurler

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Forum Editörü

İyi akşamlar Ben konu başlığında da belirttiğim gibi

Nikon d600 + kitlens ile Nikon d7100 + Tamron 24-70 2.8 vr arasında kararsız kaldım ikisinin de fiyatı aynıye denk geliyor.

Bu makineyi kısmetse Nisan Başı Amerika'dan arkadaşım alıp gelecek ama hangisini almam gerektiği konusunda kararsız kaldım.

Yanına bir de Nikon 50mm 1.8 ile tamamlamak istiyorum.

Sizin değerli fikirlerinizi ve Önerilerinizi bekliyorum...

Mehmet Ali Bey, Merhaba;

D7100 için 24-70 mm lens; D7100 gÖvde, 1.5 optik çarpanlı olduğu için 36-105 mm olacak ve bu ise size ev içi gibi dar alanlarda sıkıntı yaratacaktır. Bence D600 ve 24-85 mm kit lensiyle başlayın. Bu set size başlangıç için yeter de artar bile. Daha sonra bebek masraflarından fırsat bulabilirseniz.:) yeni lensler alırsınız.

Selamlar,

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Mehmet Ali Bey, Merhaba;

D7100 için 24-70 mm lens; D7100 gÖvde, 1.5 optik çarpanlı olduğu için 36-105 mm olacak ve bu ise size ev içi gibi dar alanlarda sıkıntı yaratacaktır. Bence D600 ve 24-85 mm kit lensiyle başlayın. Bu set size başlangıç için yeter de artar bile. Daha sonra bebek masraflarından fırsat bulabilirseniz. :) yeni lensler alırsınız.

Selamlar,

İyi geceler açıkçası yorumunuzu dÖrt gÖzle bekliyordum. Artık d600+Kit'e karar vermiş bulunmaktayım yanına bir de Nikon 1.8 lens ile bir sÜre beni gÖtÜrebilecek bir set . Daha sonra dan da Flash ve lenslerle inşallah geliştirebilirim.

Ümit bey yorumunuz için çok teşekkÜr ederim. İyi geceler dilerim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Forum Editörü

İyi geceler açıkçası yorumunuzu dÖrt gÖzle bekliyordum. Artık d600+Kit'e karar vermiş bulunmaktayım yanına bir de Nikon 1.8 lens ile bir sÜre beni gÖtÜrebilecek bir set . Daha sonra dan da Flash ve lenslerle inşallah geliştirebilirim.

Ümit bey yorumunuz için çok teşekkÜr ederim. İyi geceler dilerim.

Merhaba,

Bence çok isabetli bir tercih yaptınız. Kit lens deyince herkes burun kıvırıyor ama insan eğer dÜnyaya ve olaylara farklı bir gÖzle bakabiliyorsa o beğenmediği kit lensle neler çeker neler? Ayrıca D600 tam kare algılayıcı bir kamera olduğu için optik çarpanlı gÖvdelerde alamayacağınız dinamik aralık sayesinde çok gÜzel fotoğraflar ve çok gÜzel ton geçişleri elde edeceksiniz.

İyi geceler,

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...

Merhaba,

Bence çok isabetli bir tercih yaptınız. Kit lens deyince herkes burun kıvırıyor ama insan eğer dÜnyaya ve olaylara farklı bir gÖzle bakabiliyorsa o beğenmediği kit lensle neler çeker neler? Ayrıca D600 tam kare algılayıcı bir kamera olduğu için optik çarpanlı gÖvdelerde alamayacağınız dinamik aralık sayesinde çok gÜzel fotoğraflar ve çok gÜzel ton geçişleri elde edeceksiniz.

İyi geceler,

sonunda bende artık Nikon d600+kit+50mm 1.8 imi aldırdım. Yalnız Amerika'dan değil de Adana'dan 5000 tl ye aldım bu ÜçÜnÜ. 2 sene Amerika garantisi varmış bozulursa 60$ verip yeni kutu veriyormuş. İnşallah doğrudur :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.