İçeriğe git

Nikon D3000 ve Nikkor 18-55 f/3.5-5.6 G ED

DenizBil

Recommended Posts

Nikon D3000 ve Nikkor 18-55 f/3.5-5.6 G ED Lens ile ne kadar kaliteli doğa ve manzara çekimleri yapabilirim harici bir flaşa ihtiyacım olur mu daha yeni başladım fotoğraf çekmeye teknik olarak pek bir bilgim yok elimdeki makina ve lens başlangıç olarak yeterli mi? . çektiğim fotoğrafları düzenlemek için hangi programı kullanmalıyım ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Son 5-6 sene içinde çıkmış her makineyle harika fotoğraflar çekilir. Fotoğraf çektikçe flaşa ihtiyacın olup olmadığını anlayacaksın.

Bir ya da iki fotoğraf kitabı alıp okumanı tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Son 5-6 sene içinde çıkmış her makineyle harika fotoğraflar çekilir. Fotoğraf çektikçe flaşa ihtiyacın olup olmadığını anlayacaksın.

Bir ya da iki fotoğraf kitabı alıp okumanı tavsiye ederim.

. Teşekkürlerimi iletirim .
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Elindeki makina giris seviyesi için yeterli bir makina bıkmadan ve usanmadan fotograf çek ilk başlarda belki hayalini kurduğun resimler olmaya bilir ama hevesini kırma hiç kursa gitmekdense internetten araştırmaylada bişeyler öğrenebilirsin kurs için maddi bi kaynak ayırmana gerek yok kursların öğrettikleri şeyler belli onlari internetten öğrenebilirsin öncelikle Enstantene diyafram ve iso üçlüsünü araştırmakla başlayabilirsin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Elindeki makina giris seviyesi için yeterli bir makina bıkmadan ve usanmadan fotograf çek ilk başlarda belki hayalini kurduğun resimler olmaya bilir ama hevesini kırma hiç kursa gitmekdense internetten araştırmaylada bişeyler öğrenebilirsin kurs için maddi bi kaynak ayırmana gerek yok kursların öğrettikleri şeyler belli onlari internetten öğrenebilirsin öncelikle Enstantene diyafram ve iso üçlüsünü araştırmakla başlayabilirsin.

bilgilendirmeniz için teşekkürler. belki şimdi değil ama kursa ihtiyaç duyarsam gidebilirim şu anda internetten faydalanmaya çalışıyorum biraz karışık geliyo ıso enstantene ve diyafram değerlerini nerede hangi ortamda nasıl ayarlamam gerekli umarım en kısa sürede çözerim ...
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bilgilendirmeniz için teşekkürler. belki şimdi değil ama kursa ihtiyaç duyarsam gidebilirim şu anda internetten faydalanmaya çalışıyorum biraz karışık geliyo ıso enstantene ve diyafram değerlerini nerede hangi ortamda nasıl ayarlamam gerekli umarım en kısa sürede çözerim ...

Makinenizi ilk önce otomatikde kullanıp değerlerine bakarak biraz fikir sahibi olabilirsiniz sonra yavas yavas "P-S-A-M" modlarına geçerek kafanızda biseyleri oturtabilirsiniz diye düşünüyorum eğer yanlışım varsa forumdaki diğer üyeler beni düzeltsin çünkü yanlış bilgi vermek istemem kimseye.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Makinenizi ilk önce otomatikde kullanıp değerlerine bakarak biraz fikir sahibi olabilirsiniz sonra yavas yavas "P-S-A-M" modlarına geçerek kafanızda biseyleri oturtabilirsiniz diye düşünüyorum eğer yanlışım varsa forumdaki diğer üyeler beni düzeltsin çünkü yanlış bilgi vermek istemem kimseye.

peki auto çekim fotoğrafı çektiğim alanın yada ortamın yakalamak isteğim değerlerin en doğrusunu mu yanstır hata payı da olablir mi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

auto modda değerlere baksada iso dıyafram enstantane net alan derınlıgı temel bilgi olmadıgı için anlamayacak program moduda zaten yarı auto onuda kullanabılır.öncelikle temel egitim fotoğrafcılık videolarını izlemeli sonra zaten uygulayarak öğrencek..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Forum Editörü

Nikon D3000 ve Nikkor 18-55 f/3.5-5.6 G ED Lens ile ne kadar kaliteli doğa ve manzara çekimleri yapabilirim harici bir flaşa ihtiyacım olur mu daha yeni başladım fotoğraf çekmeye teknik olarak pek bir bilgim yok elimdeki makina ve lens başlangıç olarak yeterli mi? . çektiğim fotoğrafları düzenlemek için hangi programı kullanmalıyım ?

Merhaba;

Teknik bilgilerinizi artırmak için önce şuradan başlayın. Bu linkte yer alan 1. ve 2. web sayfasındaki konuları özellikle ISO, diyafram ve perde hızı (enstantene, obtüratör, örtücü) konularını çok iyi anlayın. çünkü işin % 80 i bunlarla dönüyor. Bu kamera sizin işinizi rahatlıkla görür. Flaş'ı doğa ve manzara çekimlerinde bildiğiniz gibi kullanamazsınız. Başka amaçlarla kullanılabilir ama başlangıç için kameranın flaşı size yeter. Fotoğraf düzenlemek için en uygun program Nikon'un yazılımı Capture NX ama herkes Photo Shop kullanıyor. Tercih sizin. Başka sorularınız olursa buradayız.

Selamlar,

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba;

Teknik bilgilerinizi artırmak için önce şuradan başlayın. Bu linkte yer alan 1. ve 2. web sayfasındaki konuları özellikle ISO, diyafram ve perde hızı (enstantene, obtÜratör, örtÜcÜ) konularını çok iyi anlayın. çÜnkÜ işin % 80 i bunlarla dönÜyor. Bu kamera sizin işinizi rahatlıkla görÜr. Flaş'ı doğa ve manzara çekimlerinde bildiğiniz gibi kullanamazsınız. Başka amaçlarla kullanılabilir ama başlangıç için kameranın flaşı size yeter. Fotoğraf dÜzenlemek için en uygun program Nikon'un yazılımı Capture NX ama herkes Photo Shop kullanıyor. Tercih sizin. Başka sorularınız olursa buradayız.

Selamlar,

Merhaba;

Verdiğiniz bilgiler benim için oldukça açıklayıcı oldu teşekkÜrlerimi iletirim en kısa zamanda edindiğim bilgilerle iyi fotoğraflar çekmek tek gayem umarım başarabilirim tekrardan teşekkÜrler...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba;

Verdiğiniz bilgiler benim için oldukça açıklayıcı oldu teşekkÜrlerimi iletirim en kısa zamanda edindiğim bilgilerle iyi fotoğraflar çekmek tek gayem umarım başarabilirim tekrardan teşekkÜrler...

İstersen başarırsın,istemezsen zaten başarmamışsın demektir. :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 7 ay sonra...

bana da yardımcı olursanız çok sevinirim :)

bir tane yemek bloğum var yani bol bol yemek resimi çekiyorum.

bunun için nikon coolpıx s6150 aldım ama istediğim görüntü kalitesini bir türlü bulamıyorum,bu konu da yardımcı olursanız sevinirm.

çünkü nikon d3000 almaya niyetim var.Sizce işimi görürmü.

YARDIM EDERSENİZ SEVİNİRİM...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bana da yardımcı olursanız çok sevinirim :)

bir tane yemek bloğum var yani bol bol yemek resimi çekiyorum.

bunun için nikon coolpıx s6150 aldım ama istediğim görüntü kalitesini bir türlü bulamıyorum,bu konu da yardımcı olursanız sevinirm.

çünkü nikon d3000 almaya niyetim var.Sizce işimi görürmü.

YARDIM EDERSENİZ SEVİNİRİM...

Her türlü DSLR olur. Bir tane üçayak alın sadece. Masa tipi üçayak da tavsiye ederim, masadaki tabakları çekmek için faydalı oluyor bazen.

Aynasız makine de olur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Her türlü DSLR olur. Bir tane üçayak alın sadece. Masa tipi üçayak da tavsiye ederim, masadaki tabakları çekmek için faydalı oluyor bazen.

Aynasız makine de olur.

cevabınız için teşekkürler ilk önce DSLR ne onu bilmiyorum :(

söyledğim makineler işimi görürmü?

nikon coolpıx s6150 dijital foğraf mekinemde DSLR varmıdır?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

cevabınız için teşekkürler ilk önce DSLR ne onu bilmiyorum :(

söyledğim makineler işimi görürmü?

nikon coolpıx s6150 dijital foğraf mekinemde DSLR varmıdır?

Bütçeniz nedir, ona göre cevap vereyim :)

O Nikon s6150 DSLR değil.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

benim kullandığım ilk dslr makine yani ilk göz ağrım iyi bir makinedir. başlangıç için idela bence. hayırlı olsun şimdiden ama kurs imkanınız varsa giderseniz daha iyi olur internette ne kadarda bilgi bulsanız bire bir eğitim gibisi olacağını sanmıyorum. Tabi imkan ve ayırabileceğiniz bir bütçeniz var ise tabi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

nikonun bu makinelerinde iso performansı çok kötü. ışığın yetersiz olduğu durumlarda çok zor netleme yapıyorlar.

anca doğa ve manzara fotoğraflarında sıkıntı yaşamazsınız. elinizdeki lenste fazlasıyla işinizi görecektir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

nikonun bu makinelerinde iso performansı çok kötü. ışığın yetersiz olduğu durumlarda çok zor netleme yapıyorlar.

anca doğa ve manzara fotoğraflarında sıkıntı yaşamazsınız. elinizdeki lenste fazlasıyla işinizi görecektir.

yardımınız için teşekkürler...

YANİ YORUMLARDAN SONUç OLARAK NİKON d 3000 ALMALIMIYIM ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

800-900 arası bir şeyler...

artık ümidi kestim fotoğraf makınemi kullanmıyorum

I pad le yemeklerimin resmini çekiyorum :(

800-900 arasına sıfır Olympus E-PM1 alın. Kit objektifi iyidir, http://www.fotozeynep.com.tr/?do=shop&show=viewproduct&productid=8242

Kalan parayla da önceşöyle bir üçayak alın: http://www.fotozeynep.com.tr/?do=shop&show=viewproduct&productid=7247

Bu üçayak ile makineyi masa üzerinde sabitleyebilirsiniz.

Nasıl şeyler çekmek istediğinizi bilmediğimden genel-geçer şeyler söyledim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

800-900 arasına sıfır Olympus E-PM1 alın. Kit objektifi iyidir, http://www.fotozeyne...&productid=8242

Kalan parayla da önceşöyle bir üçayak alın: http://www.fotozeyne...&productid=7247

Bu üçayak ile makineyi masa üzerinde sabitleyebilirsiniz.

Nasıl şeyler çekmek istediğinizi bilmediğimden genel-geçer şeyler söyledim.

doğa ve manzara fotoğrafı çekecek hocam.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.