İçeriğe git

ai-s nikkor 50mm f1.8 lens d90 uyumu

Recommended Posts

nikkor 50mm ai-s f1.8 lensim var. yeni d90 makine aldım gövdede motoru var bilindiği gibi fakat bu lensi gövdedeki motorla kullanamıyorum. ayarlarını mı yapamadım yoksa bu lenste bu özellik mi yok ? bilen bir abimiz ablamız yardımcı olursa çok sevinicem

post-3266-0-90728700-1363170099_thumb.jp

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

http://www.turknikon.com/nikon-ai-ve-ai-s-lensler-arasindaki-farklar-nelerdir-17935

Buradaki yazıda onunla ilgili bisey vardı okumustum ama tam hatirlamiyorum şuanda incelersen eger çözüme ulaşacağını zannediyorum biraz uzun bi yazi hepsini okumanı tavsiye ederim kolay gelsin şimdiden

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Forum Editörü

http://www.turknikon...-nelerdir-17935

Buradaki yazıda onunla ilgili bisey vardı okumustum ama tam hatirlamiyorum şuanda incelersen eger çözüme ulaşacağını zannediyorum biraz uzun bi yazi hepsini okumanı tavsiye ederim kolay gelsin şimdiden

Olcay Bey, Merhaba;

O yazı (çeviri) bana aitti. O yazıda; AI-S lensin manuel bir lens olduğunu ve AF yapmayacağını bu lensleri tanıyanlar için belirtmemiştim. Bundan sonra yeni başlayanlar için dikkat edeceğim sanırım.. :)

Selamlar,

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Olcay Bey, Merhaba;

O yazı (çeviri) bana aitti. O yazıda; AI-S lensin manuel bir lens olduğunu ve AF yapmayacağını bu lensleri tanıyanlar için belirtmemiştim. Bundan sonra yeni başlayanlar için dikkat edeceğim sanırım.. :)

Selamlar,

Bende o yazıyı okumustum arkadaşa yardımcı olsun diye linki paylaşmıştım sizin olduğunu bilmiyodum ama artık biliyorum :) elinize sağlık çok gÜzel bi yazi olmuş

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bende o yazıyı okumustum arkadaşa yardımcı olsun diye linki paylaşmıştım sizin olduğunu bilmiyodum ama artık biliyorum :) elinize sağlık çok gÜzel bi yazi olmuş

En altta isimler yazıyor zaten. :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

yardımlarınız için çok teşekkürler. yazı da çok başarılı olmuş ümit bey. şimdi bu lensi satıp f1.8 g veya f1.8 d almayı düşünüyorum. belirttiğim gibi d90 kullanıyorum. bu yüzden f1.8 g'ye daha fazla para vermeme gerek var mı yoksa f1.8 d benim için yeterli olur mu ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Forum Editörü

yardımlarınız için çok teşekkürler. yazı da çok başarılı olmuş ümit bey. şimdi bu lensi satıp f1.8 g veya f1.8 d almayı düşünüyorum. belirttiğim gibi d90 kullanıyorum. bu yüzden f1.8 g'ye daha fazla para vermeme gerek var mı yoksa f1.8 d benim için yeterli olur mu ?

Merhaba, Coşkun Bey;

Elinizdeki 50 mm f1.8 AI-S lens bile elle netlemek kaydıyla işinizi görür sanırım. Sorduğunuz soruyla ilgili olarak bu lenslerin her ikisini de kullanmadım ama hepsi iş görür diye düşünüyorum. Mehmet ve Ertan üstadlarımın bu konuda deneyimleri olduğunu düşünüyorum. Sanırım size cevap yazacaklardır.

Selamlar,

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.