İçeriğe git

Benim Fotoğraf Hikayem (nikon3100)

Recommended Posts

Merhabalar ;

Foruma yeni üye oldum.Ne zamandır bu tür forumlara katılmak istiyordum fakat yenı yeni zaman bulabiliyorum.

Benim nikonla tanısmam 2006 yılında oldu. O da arkadasım nikon d3000 almıştı. Çok begenmiştim zaten o zamanlar photoshop u yenı ögrenmiştim.her karede calısma yapabiliyordum. ögrenciydi calısmıyordum nikon alıcak durumum yoktu ama hep ukte kaldı iÇimde. hep istiyordum vermiyorlardı makineyi . sadece biraz fotograf cekmek istiyordum. aradan 7 yıl gecti işe girdim kredi kartım oldu . ve gözümü kırpmadan baslangıc olarak nikon d3100 aldım.Dalga gectiler cekemezsin diye. makina alan fotografcı oldu dediler. Aldırmadım. Sadece makinayı ögrenmek istiyorum yardımcı olabilicek var mı ?

iletişim : twitter @meertceelik

www.facebook.com/meertceelikphotography

Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Fotoğraflarıma göz atmak isteyen olurs facebook sayfamdan albümlere bakabilir yada duvar fotograflarına bakabilirsiniz.

www.facebook.com/meertceelikphotography

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Araba fotoğraflarını seviyorsun galiba. Bak aşağıda bir-iki site verdim bunlara göz atıp fikir alabilirsin:

http://photo.tutsplus.com/articles/shooting-articles/10-tips-on-creative-car-photography/

http://www.hongkiat.com/blog/beautiful-examples-of-car-photography/

Bu sitede güzel bilgiler ve teknikler var. Ne yazık ki İngilizce ama fotoğraflara bakıp fikir edinebilirsin:

http://www.carphototutorials.com/tutorials.html

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

:) 2004 yılında photosop araba fotograflarını aracları modify ederek baslamıstım. Araba fotograflarını calısmayı seviyorum. ama daha farklı konularda calısmak istiyorum. O yüzden bilgili bir fotografcı kardesle bir gün istanbulda cekim yapmak istiyorum.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Selamlar..

Hevesli olduğunuz için sizi tebrik ediyorum önce, kimseye kulak asmadan ilerleyebileceğiniz aşikar..

Bir iki gözüme çarpan detayı dillendireyim izninle.

1 - Hayal gücümü yansıtmanın peşindeyim...Tam anlamıyla Pro degilim ama amatörde degilim... ( yazmışsın ama Bu işden ya maddi kazanç sağlıyorsundur ya da kazanmıyorsundur. Şayet kazanmıyorsan Amatörsündür. Amatör ile Profesyonel arasında ki fark budur) ( ve bende amatörüm )

2- Fotoğraflarda ki renk dengesi hakkında sözüm olacak. Kullandığın Monitörle alakalı olabilir diye düşünüyorum ama renkler ile fazla oynamışsın. Bazı fotoğraflarda HDR uygulanmış snaırım ama tadında olamamış göz yoruyor.

3- Kadraj konusunda bir sıkıntı var gibi Fotoğrafta belli başlı kurallar var ( altın oran, 1/3 kuralı vs..) Bu tarzda olan dökümanları biraz inceleyebilirsen faydalı olacaktır..

4- İlk etapda kendini sayfa açman değilde önce bilen bu işin hakkını veren insanlara Fotoğraflarını sunarak gelişim sürecini hızlandırabilirsin. Malesef bizim çevremiz bizi pohpohlamayı sever.. Kötü olan bir fotoğrafa olumlu bir yorum gelirse ( ooo süper, harika, inanılmaz gibi) sen bu yanlışının farkına varamadan daha sonradan gelecek olan eleştiriyi yanlış algılayabilirsin..

Makine seçimin gayet yerinde olmuş, umarım heyacanın hiç bitmeden devam eder.. Aklına takılan sorular olduğunda bizler ve yöneticiler burada olacaktır.. Her zaman yardıma açığız.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Selamlar..

Hevesli olduğunuz için sizi tebrik ediyorum önce, kimseye kulak asmadan ilerleyebileceğiniz aşikar..

Bir iki gözüme çarpan detayı dillendireyim izninle.

1 - Hayal gücümü yansıtmanın peşindeyim...Tam anlamıyla Pro degilim ama amatörde degilim... ( yazmışsın ama Bu işden ya maddi kazanç sağlıyorsundur ya da kazanmıyorsundur. Şayet kazanmıyorsan Amatörsündür. Amatör ile Profesyonel arasında ki fark budur) ( ve bende amatörüm )

2- Fotoğraflarda ki renk dengesi hakkında sözüm olacak. Kullandığın Monitörle alakalı olabilir diye düşünüyorum ama renkler ile fazla oynamışsın. Bazı fotoğraflarda HDR uygulanmış snaırım ama tadında olamamış göz yoruyor.

3- Kadraj konusunda bir sıkıntı var gibi Fotoğrafta belli başlı kurallar var ( altın oran, 1/3 kuralı vs..) Bu tarzda olan dökümanları biraz inceleyebilirsen faydalı olacaktır..

4- İlk etapda kendini sayfa açman değilde önce bilen bu işin hakkını veren insanlara Fotoğraflarını sunarak gelişim sürecini hızlandırabilirsin. Malesef bizim çevremiz bizi pohpohlamayı sever.. Kötü olan bir fotoğrafa olumlu bir yorum gelirse ( ooo süper, harika, inanılmaz gibi) sen bu yanlışının farkına varamadan daha sonradan gelecek olan eleştiriyi yanlış algılayabilirsin..

Makine seçimin gayet yerinde olmuş, umarım heyacanın hiç bitmeden devam eder.. Aklına takılan sorular olduğunda bizler ve yöneticiler burada olacaktır.. Her zaman yardıma açığız.

7 senelik beklentiydi makine almak.Sonunda amacıma ulaştım. Fotograf cekmek yada photoshop oynamak benim hobimdir. İş amaçlı kesinlikle düşünmedim. Yorumların için teşekkür ederim. Bu ilgi bu yorum beni gercekten mutlu etti.

Renk dengesine gelirsek laptop kullanıyorum Sanırım renkler bu yuzden dengeli degil. HDR olarak da yenı ögrendim ve halen arastırma yapıyorum üzerinde.

inanırmısınız her gun baska bir fotograf sitesindeyim. ama d3100 bana sanırım istedigimi vermi netlik bakımından. Yine de cabalarıma devam ediyoruum. Hafta sadece 1 günüm var. O gün mutlaka makinem yanımda oluyor. Dedigim gibi fotograf cekmeyi seviyorum ugrasmayıda.

Benim istedigim cabuk ve hızlı sekilde seviye atlamak . çünkü makineyi alalı 3 ay oldu. Hayatımda 3 aylık bir profesyonel makine deneyimim var. 3 aylık bir sürecte bu kadar foto cekip editleyebildim.

Tek istedigim bir arkadas ile fotograf cekmeye cıkmak. Gezmek ondan bir şeyler ögrenmek istiyorum. Biraz daha seviye atlamak için. Dedigim gibi hafta da 1 günüm var calısıtgım için. Gelişme seviyem cok gec ilerliyor. :(

Yinede yazımı okuyup bana zaman ayırdıgınız için tesekkür ederim gercekten.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Gelişim süreciniz zaten yeterince hızlı o zaman :)

Bu konuyla Alakalı Yusuf Kadri Şirinkan abimizin, gayet detaylı ve yerinde video anlatımları mevcut, izlemen sana büyük fayda sağlayacaktır.. Bol fotoğraflı günler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

hayırlı olsun here türlü yardımcı olunacaktır burda merak etmeyin takıldığınız her şeyi sorabilirsiniz. ilk başta kullanma kılavuzunu okuyarak başlayınız. aramıza hoş geldiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hoş bulduk herkese ayrı ayrı tesekkür ederim. Burada bi aile ortamı oluşmuş onun farkına vardım . bundan sonra 7/24 burdayım sizlerleyim. İyi Geceler Herkese.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.