İçeriğe git

Kumanda

Guest Faruk

Recommended Posts

Guest Faruk Can

merhaba arkadaşlar benim bu kumanda olayıyla ilgili bi sorum olacaktı.

http://urun.gittigidiyor.com/fotograf-kamera/nikon-d7000-uzaktan-kumanda-ml-l3-nikon-d5100-81123419

http://urun.gittigidiyor.com/fotograf-kamera/nikon-d7000-d5000-icin-kablolu-kumanda-72758450

http://urun.gittigidiyor.com/fotograf-kamera/nikon-d90-d3100-d7000-icin-zaman-ayarli-kumanda-80118731

Böyle çeşit çeşit kumandalar mevcut. Siz hangi kuamdayı kullanıyorsunuz. Makinem d7000 nasıl birşey tavsiye edersiniz.

Şimdiden saolun.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1. ÜrÜn bende var D7000 ile çalışıyor. Standart IR kumanda zaten tÜm kameralar ile çalışır.

Sadece fotoğraf çekmeye yarar hiç bir özelliği çalışmaz.

Eğer Makine yapıyorsa (ben denemedim bilmiyorum), sizin dÜğmeye basmanızla AF yapıp fotoğrafda çekebilir hepsi o.

2. ÜrÜn gördÜğÜnÜz gibi kablolu.

Kullanmadım bilmiyorum ancak çalışacağına emin olabilirsiniz + olarak muhtemelen uzun pozlamada yapar bu cihaz.

3. ÜrÜn biraz gelişmiş. Uzun pozlama, peş peşe çekim, aralıklı çekim vs yapabilir.

O parayı edermi? Kesinlikle hayır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1.yle uzun pozlama olmaz mı? zaten o iş için almayı düşünüyordum ben.

olur uzunda kısada her türlü kullanırsın aynısı bendede var uzun kısa her turlu pozluyorum alabılırsın.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

birinci ürün sadece deklanşöre uzaktan basmak için diğerleri ise body ellemeden 3 sü estantane diyafram ayaralrını yapabiliyorsun bende de 1 ürün var çinden almuıştım gayet iyi kullanışlı bir ürün tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

sadece denklaşöre basmak için değil bende de var makineden uzaktan kumanda ayarlarını yapıp ayarladığınızda uzaktan netleme gecikmeli denklaşör gibi modları var bence uzun pozlamalarda kesinlikle lazım aile resimleri çekerken de oldukça işe yarıyor

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ebay dan baya bir çok çeşit kumanda almıştım.

Şimdi düşünüyorumda ben geçen sene o 1. ürün ile uzun pozlamada kullanmıştım Pentax ımı.

Evet haklısınız uzun pozlama yapıyordu o alet.

Yanlış hatırlamıyorsam bir kere basıyorsun ayna kalkıyor, ikinci basışında iniyordu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

D5100 var benim dün kumanda aldım ayarladan uzakdan kumanda ayarını açtım fakat her hangi bir işlem yapmadı ? nasıl çalıştıra bilirim ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Gökhan bey almış olduğum kumanda http://www.sanalpaza...100__isp7122586 bu

Umarım 10TL vermemişsinizdir 0,99$ a satılıyor bu :)

Neyse, bu kumandanın herhangi bir özelliği yok.

Makineyi kumanda konumuna alın, ve mekinenin ön tarafından düğmeye basın yeterli olur.

Ancak kumanda ilk geldiğinde pili bitmesin diye pilin üzerinde bir jelatin ile birlikte gelir.

önce o jelatin varmı diye kontrol edin ve pilin + / - sine dikkat edin.

Ekleme:

Kumanda çalışıyor mu? Test etmek için kameralı bir cep telefonu nu kumandanın önündeki ampül benzeri zımbrtıya doğru tutun ve kumandanın düğmesine basın.

Normal gözle o lambanın yandığını göremezsiniz ama hemen hemen her cep telefonu kamerası onun yandığını görebilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Umarım 10TL vermemişsinizdir 0,99$ a satılıyor bu :)

Neyse, bu kumandanın herhangi bir özelliği yok.

Makineyi kumanda konumuna alın, ve mekinenin ön tarafından düğmeye basın yeterli olur.

Ancak kumanda ilk geldiğinde pili bitmesin diye pilin üzerinde bir jelatin ile birlikte gelir.

önce o jelatin varmı diye kontrol edin ve pilin + / - sine dikkat edin.

Ekleme:

Kumanda çalışıyor mu? Test etmek için kameralı bir cep telefonu nu kumandanın önündeki ampül benzeri zımbrtıya doğru tutun ve kumandanın düğmesine basın.

Normal gözle o lambanın yandığını göremezsiniz ama hemen hemen her cep telefonu kamerası onun yandığını görebilir.

gökhan bey kumanda çalışıyor evet kırmızı ışık yanıyo fakat Fotograf makinesinde her hangi bir tepkı gostermıyo çalıştığına dair acaba yanlıs yerdenmı işlem yapıyorum .

:) maalesef 10 tl verdim kumandaya hehe acemi olduğum için neyi görsem hemen alasım geliyo.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

D5100 'ü tanımıyorum. IR alıcı varmı? kumanda modu nasıl çalışır bilgim yok.

D7000 gibi çalıştığını düşünürsem, kumanda moduna alınca direk çalışıyor olması gerekli.

D5100 kullananlar yardımcı olsun o halde.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

gökhan bey kumanda çalışıyor evet kırmızı ışık yanıyo fakat Fotograf makinesinde her hangi bir tepkı gostermıyo çalıştığına dair acaba yanlıs yerdenmı işlem yapıyorum .

:) maalesef 10 tl verdim kumandaya hehe acemi olduğum için neyi görsem hemen alasım geliyo.

Kumanda moduna alman lazım..
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.