İçeriğe git

KODAK takıntısı

Recommended Posts

Klas bir görselliğe sahip fotoğrafçı dükkanı açtı arkadaşım tam isim vermeyeceğim tabelasında koskocaman fotoğraf diye belirtti, neyse milletten ve diğer esnaflardan aldığımız tepkiler; burada ne yaıplıyor tam anlaşılmıyor ben vesikalık çektirebilir miyim burada hiç anlamıyorum ? gibi söylemler. Peki sizce çözüm ne olmalı, ne olursa bu anlamadığınız şeyleri anlarsınız diye sorduğumda , KODAK yazısı bile yok mesela dendiğini duydum 1 2 3 değil :D Nedir bu kodak takıntısı Kodak diye bir firma kalmadı. Şu zihniyetler ne zaman değişecek çok merak ediyorum Kaliteli hizmete izin vermeyen zihniyetin içersinde güzel ve kaliteli iş yapan arkadaşlara ne gözle bakıldığını meslektaşlarım çok iyi biliyorlardır. Komik bir olaydı benim için sizlerle paylaşmak istedim ... Sevgilerimle..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Klas bir gÖrselliğe sahip fotoğrafçı dükkanı açtı arkadaşım tam isim vermeyeceğim tabelasında koskocaman fotoğraf diye belirtti, neyse milletten ve diğer esnaflardan aldığımız tepkiler; burada ne yaıplıyor tam anlaşılmıyor ben vesikalık çektirebilir miyim burada hiç anlamıyorum ? gibi sÖylemler. Peki sizce çÖzüm ne olmalı, ne olursa bu anlamadığınız şeyleri anlarsınız diye sorduğumda , KODAK yazısı bile yok mesela dendiğini duydum 1 2 3 değil :D Nedir bu kodak takıntısı Kodak diye bir firma kalmadı. Şu zihniyetler ne zaman değişecek çok merak ediyorum Kaliteli hizmete izin vermeyen zihniyetin içersinde güzel ve kaliteli iş yapan arkadaşlara ne gÖzle bakıldığını meslektaşlarım çok iyi biliyorlardır. Komik bir olaydı benim için sizlerle paylaşmak istedim ... Sevgilerimle..

eyvallah komikde eski insanlara neyi nereye kadar anlatabileceksin bir zamanlar bilirsin en popüler kodakdı herşey kodakdı herkes onu bilirdi baba gelirken kodak film alsana denirdi şimdi o babalar sadece kodağı bilirler. Ne 3/1 kuralını ne nikonun 51 af noktasını bilirler polaroid ve kodakdır o babaların bildikleri işde o yüzden o kodak bir zamanlar tüm foto dükkanlarında vardı gÖzler ona alışdı ve onu arar oldu ben pek şaşmadın açıkçası ben bile halen baktımda eğer kodak ibaresi gÖrürsem soru sorulcak adamlar vardır burda derim dükkanda tabelada eskiyse zaten tamamdır bu o dükkanın eskiliğini gÖsterir ve bilgiside elbet vardır olduğunu gÖsterir. sevgiler :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Forum Editörü

Klas bir gÖrselliğe sahip fotoğrafçı dükkanı açtı arkadaşım tam isim vermeyeceğim tabelasında koskocaman fotoğraf diye belirtti, neyse milletten ve diğer esnaflardan aldığımız tepkiler; burada ne yaıplıyor tam anlaşılmıyor ben vesikalık çektirebilir miyim burada hiç anlamıyorum ? gibi sÖylemler. Peki sizce çÖzüm ne olmalı, ne olursa bu anlamadığınız şeyleri anlarsınız diye sorduğumda , KODAK yazısı bile yok mesela dendiğini duydum 1 2 3 değil :D Nedir bu kodak takıntısı Kodak diye bir firma kalmadı. Şu zihniyetler ne zaman değişecek çok merak ediyorum Kaliteli hizmete izin vermeyen zihniyetin içersinde güzel ve kaliteli iş yapan arkadaşlara ne gÖzle bakıldığını meslektaşlarım çok iyi biliyorlardır. Komik bir olaydı benim için sizlerle paylaşmak istedim ... Sevgilerimle..

Fatih Mecit Hocam, Merhaba;

Bu ülkede tıpkı sizin arkadaşınızın Örneğinde olduğu gibi KARGADAN BAŞKA KUŞ TANIMAYAN çok insan var maalesef. Bu olayda ilk firma ve ilk isim olmanın da etkisi çok büyük. Örneğin insanlar halen maya alırken PAKMAYA ve Margarin yağ alırken de SANA yağ diye istiyorlar. Örnekleri çoğaltmak mümkün. Paylaşım için çok teşekkürler

Selamlar,

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili gökhan dışarı adım attığında her on genç kardeşimin en az 3 4 tanesin boynunda fotoğraf makinası var bunları söyleyenlerin bu gençlerin olması şaşırtıcı ve komik olan tarafı zaten. :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Fatih Mecit Hocam, Merhaba;

Bu Ülkede tıpkı sizin arkadaşınızın Örneğinde olduğu gibi KARGADAN BAŞKA KUŞ TANIMAYAN çok insan var maalesef. Bu olayda ilk firma ve ilk isim olmanın da etkisi çok bÜyÜk. Örneğin insanlar halen maya alırken PAKMAYA ve Margarin yağ alırken de SANA yağ diye istiyorlar. Örnekleri çoğaltmak mÜmkÜn. Paylaşım için çok teşekkÜrler

Selamlar,

Kağıt peçete yerine Selpak gibi haklısın Ümit abi. :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili gÖkhan dışarı adım attığında her on genç kardeşimin en az 3 4 tanesin boynunda fotoğraf makinası var bunları sÖyleyenlerin bu gençlerin olması şaşırtıcı ve komik olan tarafı zaten. :)

Onlarda babalarından duymuş aranıyorya kodak o renkleri yokmu tuhaf logosu :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Abi aslında selpak (kağıt mendil) beko(escavatör) aklıma gelimyora bunun gibi işte insanların beynine kazınmış nasıl silebilirzki kağıt mendil diyeceğimize selpak diyoruz

not: komik gelecek ama geçen arkadaş peçete isteyecek yemek yiyoruz beton santralinde üstüpü verirmisin dedi la ne üstüpüsü meğersem peçete istiyormuş :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Abi aslında selpak (kağıt mendil) beko(escavatör) aklıma gelimyora bunun gibi işte insanların beynine kazınmış nasıl silebilirzki kağıt mendil diyeceğimize selpak diyoruz

not: komik gelecek ama geçen arkadaş peçete isteyecek yemek yiyoruz beton santralinde üstüpü verirmisin dedi la ne üstüpüsü meğersem peçete istiyormuş :D

Dil alışkanlı. Bunu herkes diyordur. Ben bile kağıt mendil alırken diyorum. Halbuki başka marka aldığım halde ağızdan çıkabiliyor. Fakat kağıt mendil o selpak değil deyince. Hayır ona kağıt mendil denmez selpak diyenler olması kötü. Diyorsun bak bunun üstünde selpak yazıyor diğerinin üstünde x markası. O x markasının selpak mendili diyorlar. ^^

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

konuya farklı boyuta çekmek değil amacım ama, lafı geçmişken, benim de ilk dijital makinem 3.1 mgpx kodaktı. gerçekten bende renklerini çok severdim. hey gidi kodak.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Evet kısa ve öz olarak bir zamanların nikon'u idi. Ama bir zamanların artık toprak oldu.. :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.