İçeriğe git

resim işleme

Recommended Posts

arkadaşlar makina ile çektiğim resimleri Photoshop ile ayarlamaya çalışıyorum ama sanki bir şeyler eksik gibime geliyor bu konuda sizlerinde yorumlarınızı almak istedim hangi program güzel sonuç verir yada koly kullanım gibi seçenekleri görme açısından yorum yaparsanız sevinirim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

merhaba. neler yapmak ıstıyorsun fakat olmuyor? bu arada makıne genelde ''resım'' degılde fotograf ceker. resım cızılır genel de ;)

raw,nef mı cekıyorsun yoksa jpeg mı? ham fotograf cekmen her zaman daha fayda saglayacaktır sana. photoshop veya lighroom sana fazlasıyla yardımcı olacaktır. ama yok ben bunlarla ugrasamam dersen online olarak bu sıtedende yapabilrisin bişiler.

http://www.splashup.com/splashup/

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ilk önce resim değil fotoğraf.

Photoshop iyi kullana biliyorsanız hariklar oluşturabilirsiniz. Capture NX 2 raw işleyecekseniz ideal bir program.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bence program aramadan önce ne yapmak veya işlemek istediğini anlaman gerek. Photoshop bu işin en iyisidir en üstüdür. Ancak daha farklı program olarak lightroom gibi tek tuş ile müdehale yapabileceğin paket programlar kullanmayı dene..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

sormak istediğim sadece Fotoğraf makinası ile çektiğimiz resimleri (raw yada jpeg) renk tonları ile oynanması kırpma vs düzenlemeler yapmak için hangi tür pro kullanıyorsunuz diye sormak istemiştim

Ben photoshop kullanıyorum ama lighroom nasıl bilmiyorum photoshopta renk ayarlarını brightness/Contrast ile yapıyorum bu yöntem doğrumu başka yöntem tavsiye edermisiniz

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Demek ıstedıgım buydu zaten yanı phosotop kullanımazsınız veya sıze gore degıl anlamında demedım photoshop profesyonel 'dir o yüzden lightroom ise toparlanmıs herseyı kolaya getırılmıs bir paket program gibi düşünün ancak kötü anlamda degıl kolay ve ergonomik olarak.. bir deneyin derim hoşunuza gidecektir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Demek ıstedıgım buydu zaten yanı phosotop kullanımazsınız veya sıze gore degıl anlamında demedım photoshop profesyonel 'dir o yüzden lightroom ise toparlanmıs herseyı kolaya getırılmıs bir paket program gibi düşünün ancak kÖtü anlamda degıl kolay ve ergonomik olarak.. bir deneyin derim hoşunuza gidecektir.

Kemal kardeş siz ne ile yapıyorsunuz mesela
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bence, Photoshop ile ciddi uğraşmak istiyorsanız, bu iş için yazılmış kitaplar var. Ben hepsiburada.com'da denk geldim mesela, adı da sanırım fotoğrafcılar için Photoshop gibi bir şeydi sanırım. Photoshop'u hakkıyla kullanmaya başladığınızda elimizin onbirinci parmağı gibi olur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Anladığım kadarı ile amatörsünüz.

Lightroom size daha uygun.

1 gününüzü bu işe ayırın bir kaç saat lightroom eğitim videosu izleyin, son derece basit olduğunu göreceksiniz.

Lightroom + Nik software yazılımları bir çok amatörün hatta profesyonelin işini fazlası ile görür.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Anladığım kadarı ile amatörsünüz.

Lightroom size daha uygun.

1 gününüzü bu işe ayırın bir kaç saat lightroom eğitim videosu izleyin, son derece basit olduğunu göreceksiniz.

Lightroom + Nik software yazılımları bir çok amatörün hatta profesyonelin işini fazlası ile görür.

verdiğiniz bilgiler için teşekkürler arkadaşlar aslında photoshop için acemi değilim ama sadece renk ayarlama konusunda acaba biraz daha mı koyulaştırsam yada başka bir işlem yapmam gerekirmi gibi konularda çok yetersiz kalıyorum photoshop konusunda acemi değilim ama foto işleme konusunda çok acemiyim lightromm indiriyorum deneyeceğim takıldığım konularda yardım isterim
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 10 ay sonra...

Arkadaşlar Capture NX' in eğitimi ile ilgili herhangi bir kaynak bilen var mı?

Eğitim seti olabilir, İnternette (türkçe tabiiki) bir link olabilir, kitap olabilir veya bu yazılımın eğitimini veren biri olabilir vs..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Raw + jpeg çekiyorum hoşuma gitmeyen fotoğraf üzerinde programın izin verdiği duruma kadar müdale ediyorum ayrıca photoshop cs4 kullanıyorum raw düzenlemek içinde d300s raw codec'ini indirdim rawda düzenleyip photoshopta kesip biçmem gerekiyosa hallediyorum.. renklerler oynuyorum dediniz galiba hazır ps actions'lar var onları indirip değişik renklendirmeler elde edebilirsiniz örnek vermek gerekirse

semikooo.jpg

131stanceworks.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

amma yüklenmişiniz he resim değil fotoğraf diye :D

Di mi. :) Ayrıca fotoğraf çeken analog 35mm makine kullanan mı kaldı. Bunların hepsi resim. :) Olmasaydı bile bir ton post processing ile zaten resme dönüyorlar. :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.