İçeriğe git

D7000 PARANOYASI

Recommended Posts

Shutter clicks Nikon cephesinde sadece Nikon yetkili servis merkezlerinde sıfırlanabilir. Ancak bu noktada çok katı bir kuralın geçerli olduğunu Nikon Hollanda servisinde kendim tecrübe ettim:

- Eğer makinenin shutter mekanizması değişmişse isteğe bağlı olarak resetleme yapılıyor. Bununla ilgili bir servis rapor kağıdı size veriliyor, bu sizin için bir belge niteliğinde. Takdir edersiniz ki bir giriş seviyesi makinenin shutter mekanizmasını değiştirmek maliyet olarak yüksektir, dolayısıyla bu işlem genelde üst sınıf makineler için gerçekleşiyor.

- Garanti dahilinde değişime girmiş gövdelerde gerekli kontrol yapıldıktan sonra resetleme yapılıyor; bu ürünler daha sonra "refurbished" adı altında daha düşük fiyatlarla satışa sunuluyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aslında yıllar önce bir bilgisayar mühendisi şöyle demişti. "Bir şey digital olarak yapılıyorsa, her zaman bozulabilir, değiştirilebilir. Sorun sadece zaman/maliyet sorunudur." Bu yazdıklarınız bu cümlenin halen geçerli olduğunu doğruluyor.... mu ?

Yaşadığımız dünyada imkansız olan şeylerin sayısı çok az.

100 yıl önce kimse bir kutuya bakarak ABD de konuşan birisini izleyebileceğimize inanmazdı ancak artık gayet sıradan.

önemli olan şey zaman.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Eğer neye karar verdiğimi merak ediyorsanız, bu iki kada karıştırıcı duruma karşın makineyi kullanmaya karar verdim çünkü makineyi iade etseydim aldığım fiyatla şimdi ki arasında 400 tl gibi fark oluştu. Dolayısiyle makineyi aynı fiyata almam imkansız ben de yaklaşık bir sene kullanmaya çalışıp yerine fark vererek ff makina almayı mantıklı buldum. İyi bir karar mı sizce?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

TR'deki diğer forum yazılarından anladığım kadarıyla D7000 modeli stoklarda azalmış ya da yok. Dolayısıyla makine temininde de zorluk çekeceğinizi hatırlatmak isterim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sn.Ertürk,

Peki bundan sonraki süreçte kafanız rahat edecek mi? Hep bir kurt yemiyecek mi içinizi, sonuçta verdiğiniz para az-buz bir para değil ve bu parayı verdiğinde, insan kafaca rahat olmak ister..Elbette ben sizin yerinizde değilim, ancak eğer ben olsaydım bir dakika durmaz geri verir ve bir daha da o mekanın yanından geçmezdim..

Not : Bu arada, orada halen yaşamıyor olsam da aynı kentteniz..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Geri vermek mesele değil aslında. Parayı da alabilirim ana bu süreç böyle davam eder. Ben makinayı hayyamdan aldım. İnsanın aklına çok soru geliyor ki sizlerin de gelmesi kazım. Neye nekadar güvenebiliriz, kine güvenebiliriz, elimizde ki ürüne ne kadar güvenebiliriz. Aslında bu konukarda uyutulmays ce kabullenmeye de çok müsayitiz. Ben verdiğim oarayı alsam da yine zarardayım aslında. Kaldı ki çok iyi bir referansla gittim ben oraya. Yoksa denklaşöre bir kere basılınca makine ikinci el oluyor ve ben aslında vana gelen makina bedir bilmiyorum ki garantili almadığınız süreçte kimse bilmiyor. Sonuç, aslında şu ki hepimizin işi şansa kalmış. Ne kadar kötü değil mi?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bazen öyle gerekiyor Gökhan..... Giden sadece imza olsa :)

Bişeyler var ama anlamadım abi soldaki yazınında farkındayım hani kim ne bişe dediyse ayıp etmiş olur yada farklı bir durumlar oldu bilemiyorum..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hacı hayırlı uğrulu olsun bu d7000 kendinden çok söz ettiriyor çok şükür ben memnunum seviyorum makinemi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

arkadaşlarende nikon d7000 alma evesi içinde olan ir kişi olarak yaklaşı 1 ay önce bu d7000 lerde çıkabilen yağlanma sorunundan bahsetmiştim ama site yönetimindeki ümit bey bu sorunun ilk serilerinde olduğunu sonrasında böyle bir sorun olmadığından bahsetmişti(snapback.pngZeki YAZGAN, 11.03.2013 - 03:25 tarihinde yazdı.

merhaba ne olur beni sıkıntıdan kurtarın günlerdir kafayı yicem Canon 60D ile Nikon D7000 karşılaştırma yaptım nikon bir kaç özellik ile cazip geldi ama tam bu sırada yağ sorunu gözüme takıldı bu yağ sorunu hala devam ediyormu yoksa sorun giderildimi yoksa canon hareketli ekran dan dolayı D60 mı alayım lütfen beni aydınlatın alacağım makina ithalatçı firma garantili olacağı için Nikon D7000 aldığımda yağlanma sorunu çıkarsa yenisi ile değiştirirmi ne dersiniz

Zeki Bey, Merhaba;

Yağ sorunu 2010 yılının sonlarında ilk üretilen partide vardı. Hata farkedildikten sonra olaya müdahale edildi. Yani o tarihten bu yana yağ sorunlu ürün üretilmedi ama birileri bir yerlerden toplayıp bulur da getirirlerse olabilir. Bunu aldığınız yerle konuşmanızda fayda var. İthalatçı firma garantili derken bu konuya çok dikkat edin. Bahsettiğiniz firma Karfo karacasulu ise ne gerekiyorsa yapar ama başka bir firma ile ilgili yorum yapmak oldukça zor. Aldığınız fiyat ve bu ithalatçının adı nedir?

Selamlar)Ama şimdi görüyorum ki bu sorun bazı hala bazı makinalarda görülebilmekte yani kısacası 2 şık var

şık-1 ya nikon bu yağlanma sorunu ile ilgilenmedi

şık-2 yada hayyamda satılan bu arkadaşın aldığı makina ilk seri üretimden kalma idi ki zor bir seçenek gibime geliyor çünki hayyam gibi bir yerde böyle bir makinanın ilk seri üretiminden kalması ihtimali yok denecek kadar az

eeee ozaman geriye bir seçenek kalıyor

oda hayyamdaki esnak barbaros arkadaşa kullanılmış makinayı sıfır diye sattı tabi bu benim fikrim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Forum Editörü

Geri vermek mesele değil aslında. Parayı da alabilirim ana bu süreç böyle davam eder. Ben makinayı hayyamdan aldım. İnsanın aklına çok soru geliyor ki sizlerin de gelmesi kazım. Neye nekadar güvenebiliriz, kine güvenebiliriz, elimizde ki ürüne ne kadar güvenebiliriz. Aslında bu konukarda uyutulmays ce kabullenmeye de çok müsayitiz. Ben verdiğim oarayı alsam da yine zarardayım aslında. Kaldı ki çok iyi bir referansla gittim ben oraya. Yoksa denklaşöre bir kere basılınca makine ikinci el oluyor ve ben aslında vana gelen makina bedir bilmiyorum ki garantili almadığınız süreçte kimse bilmiyor. Sonuç, aslında şu ki hepimizin işi şansa kalmış. Ne kadar kötü değil mi?

Barbaros Bey, Merhaba;

Forumlarda bakıyorum da herkes Hayyam pasajını kötülüyor. Madem bu kadar kötü bir yer neden insanlar oraya gidiyor? Hayyam pasajından şikayet eden arkadaşlara önerilebilecek tek çözüm var. O da; Modele göre 1000-1.400 TL arası miktar daha para verip garantili kamera almaları ki bana göre garanti için fazladan ödenen o para boşuna ödeniyor. çünkü bu tür cihazları güvendiğiniz bir yerden (hayyam veya bilmem ne dükkanından) alırsanız, bir problem çıktığında, güvendiğiniz kişi devreye girerek sorununuzu çözecektir. Daha doğrusu, bir satıcı sattığı malın satış sonrasında çıkabilecek olası sorunlarının arkasında durmazsa sürekli müşteri kaybeder ve kapatıp dükkanı gider. Yani hayyam pasajı insanların sürekli kandırıldığı ve kazıklandığı bir yer değildir. Elbetteki kötü niyetli insanlar da vardır ve olacaktır. 1996 Yılından beri aldığım 5 tane gövdeyi de Hayyam pasajından aldım ve şu anda ihtiyacım olsa yine Hayyam'a giderim.

Gelelim sizin sorununuza; Bursa da D7000 sahibi bir arkadaşınız veya D7000 kullanan bir fotoğrafçıya giderek rica edin. Lensi çıkarıp aynı şekilde sallayın bakalım aynı ses ondan da geliyor mu? Ayrıca şu an kameranızla çektiğiniz fotoğraflarda bir problem var mı?

Selamlar

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Forum Editörü

arkadaşlarende nikon d7000 alma evesi içinde olan ir kişi olarak yaklaşı 1 ay önce bu d7000 lerde çıkabilen yağlanma sorunundan bahsetmiştim ama site yönetimindeki ümit bey bu sorunun ilk serilerinde olduğunu sonrasında böyle bir sorun olmadığından bahsetmişti(snapback.pngZeki YAZGAN, 11.03.2013 - 03:25 tarihinde yazdı.

merhaba ne olur beni sıkıntıdan kurtarın günlerdir kafayı yicem Canon 60D ile Nikon D7000 karşılaştırma yaptım nikon bir kaç özellik ile cazip geldi ama tam bu sırada yağ sorunu gözüme takıldı bu yağ sorunu hala devam ediyormu yoksa sorun giderildimi yoksa canon hareketli ekran dan dolayı D60 mı alayım lütfen beni aydınlatın alacağım makina ithalatçı firma garantili olacağı için Nikon D7000 aldığımda yağlanma sorunu çıkarsa yenisi ile değiştirirmi ne dersiniz

Zeki Bey, Merhaba;

Yağ sorunu 2010 yılının sonlarında ilk üretilen partide vardı. Hata farkedildikten sonra olaya müdahale edildi. Yani o tarihten bu yana yağ sorunlu ürün üretilmedi ama birileri bir yerlerden toplayıp bulur da getirirlerse olabilir. Bunu aldığınız yerle konuşmanızda fayda var. İthalatçı firma garantili derken bu konuya çok dikkat edin. Bahsettiğiniz firma Karfo karacasulu ise ne gerekiyorsa yapar ama başka bir firma ile ilgili yorum yapmak oldukça zor. Aldığınız fiyat ve bu ithalatçının adı nedir?

Selamlar)Ama şimdi görüyorum ki bu sorun bazı hala bazı makinalarda görülebilmekte yani kısacası 2 şık var

şık-1 ya nikon bu yağlanma sorunu ile ilgilenmedi

şık-2 yada hayyamda satılan bu arkadaşın aldığı makina ilk seri üretimden kalma idi ki zor bir seçenek gibime geliyor çünki hayyam gibi bir yerde böyle bir makinanın ilk seri üretiminden kalması ihtimali yok denecek kadar az

eeee ozaman geriye bir seçenek kalıyor

oda hayyamdaki esnak barbaros arkadaşa kullanılmış makinayı sıfır diye sattı tabi bu benim fikrim

Zeki Bey;

Yağlanma sorunu nedense sadece Türkiyede çok sık görüldü. Bende ilk etapta şunu düşündüm. Yurt dışından kamera getiren arkadaşlar oradan yağ problemli kameraları özellikle getirip ucuz fiyattan Hayyamdaki esnaflara sattılar, onlarda piyasaya. Yağ probleminin başka mantıklı bir açıklaması yok. Kameranın üretimi bitti bitecek ve ilk partide olan yağ problemi halen bizim ülkemizde devam ediyor.

Kullanılmış kamerayı sıfır diye satamaz, çünkü Barbaros bey çektiğim fotoğrafta 3. kare diye belirtmiş. Yani kamerayla Barbaros beyden önce 2 kare çekilmiş. Bu ise kameranın yeni olduğunu gösterir.

Burada en önemli olay Hayyamdan bir şey alırken; Her yönüyle sağlam bir dükkandan alacaksınız. Sizi kazıklamayacak ve yahu bu 2. el ama çok temiz kullanılmış şunu sıfır diye satayım düşüncesi olmayan dükkan ve kişiyi bulacaksınız.

Selamlar,

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

duru ithalat hakkında ne diyorsunuz bilginiz varsa bilgilendirebilir misiniz şimdiden teşekkürler :)

murat arkadaş duru ithalat hakkında soru soruyor açıkcası bende merak ediyorum çünki yakın zamanda duru ithalat garantili ürün alcam kendileri ile telefonla görüştüm çok güzel ilgileniyorlar evet bu firma hakkında yokmu bilgisi olan
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Forum Editörü

murat arkadaş duru ithalat hakkında soru soruyor açıkcası bende merak ediyorum çünki yakın zamanda duru ithalat garantili ürün alcam kendileri ile telefonla görüştüm çok güzel ilgileniyorlar evet bu firma hakkında yokmu bilgisi olan

Duru ithalat inşallah hayyam'a bir alternatif olur ama fiyatlarının hayyamdan yüksek olacağına inanıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

arkadaşlar bugün ikinci el D7000 makina satan bir arkadaşla görüştüm 18-105 lensi var 5000 shutterde diyor 16 Gb hafıza kartı uv filtre 2150 tl diyor sanal pazardan satış yaparsak taksit imkanı var diyor mantığıma yattı salı yada çarşamba görüşeceğiz yağlanma konusunu sordum abi bu makinada yok öle bişey dedi görüştüğümüzde makinada nelere dikkat edeyim fikirlerinizi deneyimlerinizi söylermisiniz

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Nikon D4, D3s, D3x, D3, D7000 ve D3200 İçin Yazılım Güncellemesini Duyurdu arkadaşlar. Sizce neler yapılmalı güncelleştirmeler yüklenmelimi kararsızım daha önce hiç güncelleme yapmadım nasıl yapıldığını biliyorum fakat yapmadım :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Forum Editörü

Nikon D4, D3s, D3x, D3, D7000 ve D3200 İçin Yazılım Güncellemesini Duyurdu arkadaşlar. Sizce neler yapılmalı güncelleştirmeler yüklenmelimi kararsızım daha önce hiç güncelleme yapmadım nasıl yapıldığını biliyorum fakat yapmadım :)

Bu güncelleme; Yakın zaman önce duyurusu yapılan 800 mm tele foto lensin yukarıda sıraladığınız kameralarda kullanılabilmesi içindir. Güncellemeyi yapıp yapmamak size kalmış

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

nihayetinde D7000 makinayı büyük bir hevesle aldım hata sonu piknik sirk evde çocuklar resim çekti falan derken shutter sayısı baktım ki 950 olmuşzaten hep endişe duyarak aldığım konu aklıma geldi sensörde yağlanma varmı yokmu bakayım dedim beyaz bir kağıtı resimledim bir kaç defa ve en nihayetimde aynı sorun bendede çıktı yerde leke gördüm ama tozmu yoksa yağmı bilemedim bu konuda sizlerinde fikrinizi almak istedim resmi altta

bu arada Barbaros ERTüRK arkadaşın bahsettiğiğ konu Hareleşme ve küçük tıkırtılar aklıma geldi onlarada baktım evet benim makinanın ortasında da aynı sözde hareleşme diye adlandırdığı ve resime etkisi olmayan saydam bir beyazlık var ama ben onun hata olduğunu düşünmüyorum ses yada tıkırtı ya evet oda var ama bu ses denklanşöre basınca netleme motorundan yada vr den geliyor diye düşündüğüm bir ses bu ses bazen netleme yaparken sanki zorlanıyormuş gibi ses gibi sanki

Leke konusunda biraz daha bekleyip artıp artmadığına bakacağım sonrasında her halukarda ithalat garantilide olsa servise göndereceğim çünki duru ithalat öyle garanti verdi, o konuda sorun çıkacağını sanmıyorum

Makinayı kullanıp tanıdıkca öyle alışıyorum ki zor bırakırım gibime geliyor ama tabiki de bu makinadan kullanan başka kişilere gösterip büyük sorunlar olmadığı müddetçehttp://dsc098559.jpg Uploaded with ImageShack.us

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yağdan ziyade toz lekesi gibi görünüyor, gerçi fotoğraf yeterince uygun değil buna karar verebilmek için.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Geçen hafta sonunda tatilimi değerlendirmek için didime yazlığa gittim yerleştik falan fotoğraf çekmek dolaşmak için evden çıktım bi miktar fotoğraf çektikten sonra kumsala gelmiştim dalgalar sahile güzel vuruyodu sonra sensörde susamdan biraz daha küçük bi leke gördüm aklıma gelmeyecek şeyler gelmişti fotoğraflarda o lekeyi bulmakta zorluk çekiyodum hatta bulamıyodum biraz zamandan sonra eve geldim objetifi çıkartıp perdeye doğru üfledim objektifimi geri taktığımda o lekeyi vizorde görmedim toz olduğunu farz ediyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Susamdan biraz daha ufak lekeyi sensör üzerinde mi gördünüz?

Vizör den bakarak mı gördünüz?

BU çok karıştırılan bir durumdur.

Vizörden bakarken gördüğünüz tozlar fotoğrafa etki etmez. O tozlar fotoğrafa etki etmez focus screen denilen zımbırıtya yapışan tozlardır onlar.

Ve istediğiniz kadar sensöre üfleyip püfleyin temizleyin gitmez çünkü sensör ve focus screen farklı yerlerdelerdir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.