İçeriğe git

Nikon Af-S VR 55-300mm F/4,5-5,6 ED

Recommended Posts

Bu lens hakkında bilgi sahibi olan var mı? nasıl sonuçlar veriyor kullanışlı mı hangi çekimler için uygun ? benim elimde 18-55mm f/4,5-5,6 GII var alacağım ilk lens olacak bu yüzden pek deneyimli değilim ya da önerebileceğiniz her açıdan kullanışlı daha iyi bir lens var mı yardımcı olursanız sevinirim :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

tele zoom bir lens bu uzakdaki objeleri rahat çekersin. 18x55 i verme ama o kalsın..

yok elimdekini vermeyi düşünmüyorum zaten şu an için çok fazla paralar da veremem o sebeple hem fiyat açısıdan uygun hemde gerçekten iyi bir lens istiyorum tavsiyeniz içinde teşekkürler .
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Eğer paranız kısıtlıysa ve 200+ mm ler sizin için çokda gerekli değilse 55-200 lere bakın.

55-300 ve 70-300mm lensler 200mm den sonra yavaş yavaş kalitesini kaybeder.

55-200 o bakımdan fiyat/performans olarak daha alınabilir bir ürün.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Eğer paranız kısıtlıysa ve 200+ mm ler sizin için çokda gerekli değilse 55-200 lere bakın.

55-300 ve 70-300mm lensler 200mm den sonra yavaş yavaş kalitesini kaybeder.

55-200 o bakımdan fiyat/performans olarak daha alınabilir bir ürün.

ilk başta tavsiyeniz için teşekkürlerimi iletirim , ancak elimdeki lens ile zoom yapabilme imkanım cok kısıtlı oldugundan daha iyi bir lens almayı düşünüyorum . Fotoğraf çekim teknikleriyle yeni tanışmış biri olarak elimdeki lensten de çok çok üstün bir lens alma taraftarı degilim bu işi yavaş yavaş güzel bir sekilde öğrenmek istiyorum :)) en iyisini de en kötüsünüde bilmek isterim :)) 55-200 ile 55-300 arasındaki bi fark yok ozaman yani 55-200 ü alsam digerini almadım diye pisman olmam diyorsunuz :)
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ama 55-200 de 300mm'ye çıkamaz :)

Tercih meselesi işte abi ben olsam 300mm tercih ederdim sırf ay fotoğrafı çekmek için.

Ancak gereksiz bir keyif benim ki.

Bana göre 200mm üstü gereksiz ise 55-200 ler daha avantajlı

ilk başta tavsiyeniz için teşekkürlerimi iletirim , ancak elimdeki lens ile zoom yapabilme imkanım cok kısıtlı oldugundan daha iyi bir lens almayı düşünüyorum . Fotoğraf çekim teknikleriyle yeni tanışmış biri olarak elimdeki lensten de çok çok üstün bir lens alma taraftarı degilim bu işi yavaş yavaş güzel bir sekilde öğrenmek istiyorum :)) en iyisini de en kötüsünüde bilmek isterim :)) 55-200 ile 55-300 arasındaki bi fark yok ozaman yani 55-200 ü alsam digerini almadım diye pisman olmam diyorsunuz :)

Teknik olarak Nikon'un hiç bir kitlensini kullanmadım.

18-55, 55-200, 55-300, 70-300 vs vs.

70-300 hadi neyse kalite olarak bir iki adım ilerde olsada.

18-55, 55-200, 55-300 optik kalite olarak 3 aşağı 5 yukarı aynılar.

Bu benim düşüncem, başkası ne der? Bilemem.

Ben kendime alacak olsam 300 lüğü tercih ederim ama 300mm kullanacağım için.

Size 200mm den ötesi lazım mı? 200mm den ötesini kullanabilirmiyim?

Bu soruların cevabını bulmanız lazım.

300mm de F5.6, ki kalite yakalamak için 2-3 tık daha ileri gitmek lazım yani F6.3 F7.1 falan...

Acaba nasıl bir ışıkta nasıl bir shutter speed elde edeceksiniz?

18mm de veya 55mm de 1/30 ile fotoğraf çekebilirsiniz (elde).

Ancak 300mm ile 1/100 ile bile fotoğraf çekmek çok zorlar insanı.

Tabi birde Ertan Abi nin daha doğrusu onun değil de sürekli altına bastığı işlem var.

1(300mm x 1.5) = 1/450 shutter hızının altına bile inmemek lazım 300mm de :)

Lafı çok dolandırdım. Uzun lafın kısası;

"Bana göre"

55-300 pek elde gezip tozulacak bir lens değildir, 55-200 daha idealdir "bana göre"

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tercih meselesi işte abi ben olsam 300mm tercih ederdim sırf ay fotoğrafı çekmek için.

Ancak gereksiz bir keyif benim ki.

Bana göre 200mm üstü gereksiz ise 55-200 ler daha avantajlı

Teknik olarak Nikon'un hiç bir kitlensini kullanmadım.

18-55, 55-200, 55-300, 70-300 vs vs.

70-300 hadi neyse kalite olarak bir iki adım ilerde olsada.

18-55, 55-200, 55-300 optik kalite olarak 3 aşağı 5 yukarı aynılar.

Bu benim düşüncem, başkası ne der? Bilemem.

Ben kendime alacak olsam 300 lüğü tercih ederim ama 300mm kullanacağım için.

Size 200mm den ötesi lazım mı? 200mm den ötesini kullanabilirmiyim?

Bu soruların cevabını bulmanız lazım.

300mm de F5.6, ki kalite yakalamak için 2-3 tık daha ileri gitmek lazım yani F6.3 F7.1 falan...

Acaba nasıl bir ışıkta nasıl bir shutter speed elde edeceksiniz?

18mm de veya 55mm de 1/30 ile fotoğraf çekebilirsiniz (elde).

Ancak 300mm ile 1/100 ile bile fotoğraf çekmek çok zorlar insanı.

Tabi birde Ertan Abi nin daha doğrusu onun değil de sürekli altına bastığı işlem var.

1(300mm x 1.5) = 1/450 shutter hızının altına bile inmemek lazım 300mm de :)

Lafı çok dolandırdım. Uzun lafın kısası;

"Bana göre"

55-300 pek elde gezip tozulacak bir lens değildir, 55-200 daha idealdir "bana göre"

bu söyledikleriniz gayet açıklayıcı oldu benim için çok teşekkürler. bir şey daha sorsam 18-200 VRII hakkında bir bilgiye sahip misiniz ilerde alacak olsam tavsiye eder misiniz :)
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben Pentax dan Nikon'a yeni geçmiş biriyisim.

O sebepten henüz tüm lensler hakkında bilgi sahibi değilim.

çok üstün yetenekli bir fotoğrafçıda olmadığımdan kötü ekipman ile iyi fotoğraf çekmeyi becemiyorum.

O sebepten 55-200 gibi, 18-200 gibi uzun aralıklı lenslere pek bulaşmam.

Eğer yanlış bilmiyorsam @ümit Alper TüMEN abim de 18-200mm lens var.

Sıkıntılarına rağmen, daha doğrusu sıkıntı demeyelim. Sıkıntılı lens yoktur sanırsam. Eksik lens vardır, oda tabiki fiyatına göre...

Misal; 300TL lik bir 50-200 ile 2000TL lik bir 70-200 ü kıyaslayamazsınız.

ümit Abi 'nin eksiklerine rağmen, doğru ortamlarda, doğru şartlarda memnun edici sonuçlar veriyor dediğini hatırlıyorum.

Konuyu gördüğü zaman yardımcı olacaktır muhtemelen.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

18-200 VR II kullandım.Yorumlamak gerekirse, tak gez anlamında güzel bir lens.Netlemede biraz yavaş kalabiliyor zaman zaman.Alan derinliği etkisi de fena sayılmaz.Ancak keskinlik ve optik kalitesi olarak beni çok tatmin etmedi.Bu tabi kişisel görüştür.Herkesin görüşüne saygı duyarım.ümit Alper abi de kullanıyorsa o da yorumlarını yazar muhakkak.Ama yabana atılır bir lens de denilemez.çok iyi işlerde yapabilirsiniz.Ben keskinlik konusunda biraz zayıf buldum.Kaldı 18-200 mm lik bir aralıktan bahsediliyorsa keskinlikten ferakat edilecektir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

18-200 ün optik çarpan 11x dir. 5x ten fazla optik çarpana yönelme bence.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bu söyledikleriniz gayet açıklayıcı oldu benim için çok teşekkürler. bir şey daha sorsam 18-200 VRII hakkında bir bilgiye sahip misiniz ilerde alacak olsam tavsiye eder misiniz
:)

Nikon 55-200mm VR

AF-S f/4-5.6G ED kullaniyorum yeniki guzel bir lensdir keskinliyide guzeldir 55-200 meslehetlidir :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

55-200 mantıklı geliyor ama ben hareketli nesneleri çekmeyi hareketleri yakalamayı cok seviyorum bu alacağım lens beni ne derece memnun eder bilemiyorum bide ne kadar net sonuclar elde edebilirim zoomlama si resim kalitesini ne derece düşürüyor bir de zoom özelliği en iyi yani olan nikon lensleri hakkında bilgi verecek olan varsa cok sevinirim:)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Serilik istiyorsan F2.8 sabit diyafram sunan lenslere bakacaksın.

70-200 gibi olmadı 80-200

Oda olmadı Sigma / Tamron gibi markaların 70-200 leri

Yok o derece param yok, seriliği es geçtim kaliteden daha az ödün veren bişey olsun bari dersen Ertan Abi 'nin söylediği Tamron 70-300 VC (VC siz modeli değil) ve Nikkor 70-300 VR son derece iyi seçenekler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.