İçeriğe git

Nikkor 55-200 VR Lens

Recommended Posts

Aynen öyle Gökhan bir yere gidiyorsun ikinci ele sıfır fiyatı veriyor diğeri farklı fiyat veriyor İMKB gibi piyasa Çıldırmamak elde değil..Anladım ki bunun bir standardı yok kime ne kaptırırlarsa...

350 TL olan ilan Allah'tan fiyatı uygun tutmuş yoksa ne olacaktı acaba..? :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

bugun elime 55-200 vr geçti birz inceledim.. ilk olarak zoom yaparken lens uzamasından dolayı kaynaklanan bir boşluk var o boşluk ses çıkrtıyor.. makine sallandıkça azda olsa lensin netleme halkasının oldugu yere çarparak ses çıkarıyor.

diger bir sorun netleme seçimim sürekli netlemede iken sonsuza netlemeden 500 metredeki camiye geçiş yaptıgımda lens tıkanıyor. bir kaç kere deklanşör ile tetikleme verdigimde yine netleme degişmiyor. Netlemeyi sadece 200 mm zoomdan çekerek 100 mm civarından netleme yapabiliyorum.. Bu 55-200 ' ün genel sorunumu yoksa bendeki lensten kaynaklanan bi durum mu ??

sizlere sorarak duruma göre iade edecem lensi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Haftasonu deneme imkanım oldu. 200 mm' iken benim elimde bulunan lenste netleme sıfır :) elinde 55-200 olan arkadaşlar bu sizdede mi böyle acaba ? Lens 200 mm de tıkanıyor ancak zoom out da netleme yapıp tekrardan 200 mm ye zoomlayıp netledigim noktayı kaybetmeden zoomlamam lazım..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Haftasonu deneme imkanım oldu. 200 mm' iken benim elimde bulunan lenste netleme sıfır :) elinde 55-200 olan arkadaşlar bu sizdede mi böyle acaba ? Lens 200 mm de tıkanıyor ancak zoom out da netleme yapıp tekrardan 200 mm ye zoomlayıp netledigim noktayı kaybetmeden zoomlamam lazım..

Yanlış mı anladım bilmiyorum ama, sorunun şu galiba: Objektif 3-5 metre gibi yakın bir yere odaklıyken sürekli odaklamayı açıyorsun ve kadrajı aniden 500 metreye çevirdiğin zaman objektif odaklamıyor

Eğer bahsettiğin sorun buysa, bu sorun birçok objektifte var. Yani .ok yakına odaklı telefoto bir objektifi uzağa çevirirsen odak sistemi afallayabiliyor ve kitlenip kalabilir. Bir.ok pahalı objektifte de olan bir sorun. Şunu dene: önce yaklaşık 10 metre uzaktaki bir yere çevir, sonra 50 metre, en sonunda en uzağa. Bu şekilde kademeli bir şekilde odak sistemini yönlendirebilirsin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yanlış mı anladım bilmiyorum ama, sorunun şu galiba: Objektif 3-5 metre gibi yakın bir yere odaklıyken sürekli odaklamayı açıyorsun ve kadrajı aniden 500 metreye çevirdiğin zaman objektif odaklamıyor

Eğer bahsettiğin sorun buysa, bu sorun birçok objektifte var. Yani .ok yakına odaklı telefoto bir objektifi uzağa çevirirsen odak sistemi afallayabiliyor ve kitlenip kalabilir. Bir.ok pahalı objektifte de olan bir sorun. Şunu dene: önce yaklaşık 10 metre uzaktaki bir yere çevir, sonra 50 metre, en sonunda en uzağa. Bu şekilde kademeli bir şekilde odak sistemini yönlendirebilirsin.

Balkondan 100 m ilerideki minareye odaklamayı kademeli olarak yapıyorum. 200 mm de odaklama yapmışken kadraj hafif kaydıgında sonsuza netleme çalışıyor.Sonra tekrar 1-2 cm kadrajı kaydırıp minareye odaklama yaptıgımda tıkanıyor. tekradan sonsuza netleme yaptıgımda yine netlemiyor. Netleme yapabilmem için zoomdan çıkarıp kademeli olarak netleme yapmak gerekiyor..Buda benim konuyu yada objeyi kaçırmış oldugum anlamına geliyor ki buda hiç bi işe yaramıyor.

Acaba benm aldıgım lenstemi bi sorun var diye düşündüm. Sonuç olarak aldıgım lens DX ve 500 tl lik bişey. Bu 70-200 ve benzer aralıktaki telefoto objektiflerin hepsinde mi böyledir. Gidip 3 milyar para veripte tıkanma yaşarmıyım ...

Aslında böyle durumlar paylaşarak diger arkadaşlarada yardımcı ve fikir olmuş oluyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Selamlar. Arzu hanim 55-200 vr lensimi satmayi dusunuyorum, hic kullanmiyorum ve 0' dan farksiz durumda. 350 tl. Ilgilenen arkadaslar pm atabilirler.

merhaba, lensinizle ilgileniyorum pm gönderdim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.