İçeriğe git

d300s iso

BaKi KILIÇ

Recommended Posts

Arkadaşlar yeni gövde olarak d300s aldım ve bir kaç gün oluyor. Görüntülerde iso 200de bile normalin dışında kumlanmalar oluyor. Makinanın hangi ayarı ile ilgili olabilir. (Makinanın menüsü ingilizce)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kumlanma olması normal 200ISO'da ancak bir kontrol et bakalım leke'mi var ayna veya ccd'de menüden ActiveDlight açık olmasın onuda kapat.

Hayırlı olsun.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ışık ortamı nasıl o çok önemli çok karanlıktır kumlama yapması normal. pozlamayı uzun tutunca damı kumlama oluyor örnek bir fotoğraf koysanız bakardık.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar yeni gövde olarak d300s aldım ve bir kaç gün oluyor. Görüntülerde iso 200de bile normalin dışında kumlanmalar oluyor. Makinanın hangi ayarı ile ilgili olabilir. (Makinanın menüsü ingilizce)

d300s iso başarısında d90 ın gerisinde bir makina d90 ile d300s ile 1gün deneme cekimleri yaptım ve d90 ın daha başarılı oldugunu gördüm özellikle 200iso da bile kunlanma cok geldi bana d90 daha başarılı ama hız af nokta sayısı ve diger özellik lerde d300s ama fotograf kalitesinde geride

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

sorunu lens ve makina uyumluluğu sağlanamamasından kaynaklı netlik kaybı olarak saptadım ama yinede iso başarımı çokta iyi değil.

iş yerinde bunlar çıktı. uygun bir zamanda değişik ışık koşulları ve değerlerde çekilmiş fotoğrafları ekleyeceğim.

d300s+ 24-85 f2.8-4

http://j1304.hizliresim.com/18/d/m0191.jpg

exposure time 1/60 iso: 320 f:3.80

http://j1304.hizliresim.com/18/d/m01hl.jpg

exposure time 1/1250 iso: 320 f:4

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

slmlar duha beyin dediği doğru nikon d300s iso performansı bekleneinn altında .dediğiniz gibi iso 200 bile gren yapıyor bazen .ben bir hafta akullandım . almadan öncede burada konusunu açtım duha bey iso konusunda beni uyarmıştı tabi bende nikon d300s ya dedim iyidir ama öyle değilmiş iso su beklenenin altında .bende nikon d300s geri verdim 5d mark 2 aldım yani canona geçtik biraz mecburi oldu arkadaşın elinde nikon d 700 ile canon 5 d mark 2 vardı .neyse şimdi iso konusunda bir sıkıntım yok saygılar .teşekkürler duha bey makine ne ise onun hakkında ki sorunları yazıyorsunuz ah bide makineyi almadan dinlesek :) sizi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.