İçeriğe git

Spotter için

Recommended Posts

Herkese merhaba spotter yani uçak fotoğrafçılığı ile ilgilenmeye başladım ve gövde kararımı henüz veremedim gövdeyi aldığımda uzun süre kullanacağım için iyi bir şey almak istiyorum karar vermek için buraya yazıyorum şimdiden yorumlarınız için teşekkürler :)

NİKON D90

NİKON D5200

NİKON D7100

CANON 60D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bahsettiğin dal hakkında pek bir bilgim yok ancak zoom lens kullanman gerekiyorsa Canon bence daha avantajlı.

Al bir 70-200 F4 yemede yanında yat :)

Ancak verdiğin gövdeler arasında D90 çok eskimiş bir gövde neden düşündün bilmiyorum.

Ha iş görmez mi? Görür nasıl olsa açık alanda gündüz bol ışıklı ortamda kullanacaksın iso ihtiyacın olmayacak.

D5200 iyidir hoştur ama onu da geç

AA filtresiz D7100 iyi bir lens ile muhteşem sonuçlar verebilir ancak makineyi görmedik etmedik. Hakkında ileri geri konuşmak varsayımdan öteye gitmeyecek.

Ancak ben uçak fotoğrafı çekecek olsam Canon 5D + 70-200 F4 ikilisini alırdım herhalde

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Makineden önce objektife karar vermen lazım. Şu an uçak fotoğrafçılığında en çok kullanılan ve ideal objektif Canon 100-400mm f4,5-5,6 L IS. Aralığı mükemmel, fiyatı uygun (performansına göre), aşırı ağır değil, odaklaması hızlı ve optik olarak ortalamanın üzerinde. 60D'nin odaklama sistemi en iyisi değil. Kötü de değil ama D7100 ve 7D gibi gövdelerin gerisinde.

Canon için: 7D + 100-400mm

Nikon için D7100 ya da D5200 ya da D7000 + Nikon 70-300mm VR

Nikon ile 400mm'ye ulaşamasan ve optik olarak biraz geride kalsan da toplam set daha ucuz olacak ve kalite olarak çok şey kaybetmeyeceksin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Cevaplariniz icin tesekkurler evet lens olarak 70-300 VR lens dusunuyorum yuksek zoom olarak aldim zaten canon sx 50 hs bu makineyi yuksek zoom olarak kullanicam birde isi gelistirdikten sonra gececegim govdeyi almak istedim acikcasi ucaklar o kadar ileride degil 200 300 tas catlasa 500 m uzakta kaliyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Makineden önce objektife karar vermen lazım. Şu an uçak fotoğrafçılığında en çok kullanılan ve ideal objektif Canon 100-400mm f4,5-5,6 L IS. Aralığı mükemmel, fiyatı uygun (performansına göre), aşırı ağır değil, odaklaması hızlı ve optik olarak ortalamanın üzerinde. 60D'nin odaklama sistemi en iyisi değil. Kötü de değil ama D7100 ve 7D gibi gövdelerin gerisinde.

Canon için: 7D + 100-400mm

Nikon için D7100 ya da D5200 ya da D7000 + Nikon 70-300mm VR

Nikon ile 400mm'ye ulaşamasan ve optik olarak biraz geride kalsan da toplam set daha ucuz olacak ve kalite olarak çok şey kaybetmeyeceksin.

Ertan hoca, aklıma yine V1'i düşürdün. Bunu en yakın zamanda Amsterdam Schiphol'a gidip denemem lazım :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

V1 telefoto için süper. Bu aralar aya taktım kafayı. Her kombinasyonda ay fotoğrafları çekiyorum. 5DMarkIII + 1,4x + 200mm, D800 + 28-300mm, V1 + 28-300mm, 5DMarkIII + 1,4x + 300mm f4 IS. İçlerinden en iyisi kesinlikle V1. D800'deki 36MP de 300mm'de V1 + 300mm'nin ulaştığı 810mm'ye denk değil. Bu 28-300mm'ye üçayak bağlantısı uydursam müthiş olacak da henüz uygun birşey göremedim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.