İçeriğe git

Nikon 5100

Ömer Çayır

Recommended Posts

Bunun bir ayarı yok, kesinlikle exif bilgilerine makine gerekli kayıdı yapıyordur. Siz fotoğraflarınızı pc de işliyorsanız kaydederken bu bilgilerin kaybolmasına yol açıyor olabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

foto goruntulemeydeyken ok tuşunu yukarı doğru basınca bızde çıkıyor çıkması gerek olmadı menü ayarlarından bılgı goruntuleyı açman lazım nerde olduğunu sorma inan bilmiyorum ama var ona bakı ver menüden resim ayarlarında olması lazım..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bunun bir ayarı yok, kesinlikle exif bilgilerine makine gerekli kayıdı yapıyordur. Siz fotoğraflarınızı pc de işliyorsanız kaydederken bu bilgilerin kaybolmasına yol açıyor olabilirsiniz.

makine üstünden sormuş zaten abi..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

foto goruntulemeydeyken ok tuşunu yukarı doğru basınca bızde çıkıyor çıkması gerek olmadı menü ayarlarından bılgı goruntuleyı açman lazım nerde olduğunu sorma inan bilmiyorum ama var ona bakı ver menüden resim ayarlarında olması lazım..

Göhkan senin dedıgını yapdım yok vermiyor abi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

GÖhkan senin dedıgını yapdım yok vermiyor abi

Buldunmu dediğim yeri exif bilgileri gÖzüksün diye bir kısım olması gerek iyice bir bak olmadı gugula sor var Öyle bir şey yalnız Önceden cekılmıslerde vermıyebılır yenı cek bır bak ok tuşunu yukarı doğru ıtecen foto kuculcek etrafında Çıkan sıyah kısımda bılgılerı verecek..
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba arkadaşlar 5100 var bende 5 aydır Çekdiğim fotoğraflarda ve makinada fotoğraf bilgileri Çıkmıyor bunun bir ayarı varmı ?

mesela

estantene değeri

diyafram değeri

makine üstünden sormuş zaten abi..

GÖkhan, cümleyi tekrar okudum ben: "Çekdiğim fotoğraflarda ve makinada fotoğraf bilgileri Çıkmıyor".

TürkÇem kÖtü olsa da Osmanlıcam iyidir :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Gökhan, cümleyi tekrar okudum ben: "Çekdiğim fotoğraflarda ve makinada fotoğraf bilgileri Çıkmıyor".

TürkÇem kötü olsa da Osmanlıcam iyidir :D

Tamam eyvallah abi sorun makine üstünden ama onu hallederse diğeride olucak zaten. :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

makina üzerinden tam olarak fullExif göremezsiniz ancak belirli şeyleri tabiki görebilirsiniz bunlar modeller arasında değişim sağlıyor haliyle daha geniş bilgi ve farklı özellikeri gösterme gibi.

Makina menülerinde bununla ilgili bir bölüm var aşağıdaki Playback menüsünde göreceğin "Playback display options" sekmesinden fotoğraf önizleme sayfasında joystick tuşları ile aşağayukarı bastıgınızda görmek istediğiniz menü ve exifleri seçebilirsiniz.

Sizin sorununuz ise burda'dır bunlar kapalı idir.

D5100-1-1.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.