İçeriğe git

Poz telafisi

Recommended Posts

Yakın zamanda tanıklık etmek zorunda kaldığım gerçek hayattan bir kesit:

Bir grup var..Kadınlı erkekli bir grup bu ve herkes birbirini tanıyor..Bir geziye gidiliyor ve gezide herşeyin ve herkesin fotoğrafı çekiliyor..Doğal olarak..

Diyelim ki fotoğraf çekmek amaçlı bir araya gelmiş bir grup bu..(Hepimiz böyle bir grupla fotoğraf gezisine katılmışızdır mutlaka)

Bir bayan arkadaş, başka bir bayan arkadaşı, fotoğraf çekerken fotoğraflamak istiyor..

Bu işi de kişinin arkasından ve ona farkettirmeden yapmak istiyor haliyle..

Hani fotoğraf doğal olsun diye belki de..

Fotoğrafı çeken , çektiği fotoğrafı bir sosyal paylaşım sitesinde yayınlıyor..Aslında (ben fotoğrafı görmedim) belki de çekilen kişinin yüzü bile belli olmuyordur.

Belki de belli oluyordur..!!

Şimdi amaç; ava gideni avlamak tabiri caizse..Yani fotoğraf çekeni çekerken fotoğraflamak..

ANCAK....

Fotoğrafı çekilen kişi olaya başka hem de bambaşka bir açıdan bakıyor ve diyor ki;

Siz beni, benden izinsiz olarak çektiniz, çektiğiniz yetmiyor gibi bu fotoğrafı yine benden izinsiz olarak yayınladınız ve çekmiş olduğunuz bu fotoğraf, YALNIZCA VE öZELLİKLE, HEM DE KASITLI OLARAK popomu göstermekte..(Demek ki; kişi öne eğikken çekilmiş diye anlıyorum bu itirazdan)

Hem de beni itibarsızlaştırmak amacıyla, popomu büyük göstermek amaçlı çekilmiş vb.vb.vb.

Gelsin mahkeme...

Ne olacak şimdi??

Biz bu durumda insan/kişi çekemeyecekmiyiz?

önceden İzin dahi almış olsak bile üstelik..

Bu adam ya da kadın demez mi daha sonra, "benden izin alınmadı" diye..

Bu durumda her çektiğimiz insandan yazılı bir taahhüt mü almak zorunda kalınacak??

Vs.Vs.....

Ne diyorsunuz arkadaşlar?? Enteresan bir durum, öyle değil mi??

Not: Yukarıda anlatılan olay, gerçek kişi ve olayları İçERMEKTE olup hayal mahsülü DEĞİLDİR :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu konu çok su götürür, sayfalarca yazılır. Bu durum ülkelere, inançlara ve en çok adet-töre gibi mefhumlara göre büyük farklılıklar gösterir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu konu çok su götürür, sayfalarca yazılır. Bu durum ülkelere, inançlara ve en çok adet-töre gibi mefhumlara göre büyük farklılıklar gösterir.

Kısa ve öz yakışmadı abi sayfa dolmalı :D :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.