İçeriğe git

D80 için lens seçimi ?

Recommended Posts

Nikon D80 için ;

Nikkor 50 mm 1.8 D mi ? (275 lira)

Nikkor 50 mm 1.4 MF mi? (275 lira)

bu iki lens arasında hangisini tercih etmeliyim arkadaşlar....ne çekeceğim? ot böcek kuş martı vs...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kuş çekimlerinde MF sizi biraz zorlayabilir. 1.8D ise ikinci el çok temiz ürünleri çok uygun fiyatlara bulabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Forum Editörü

Nikon D80 iÇin ;

Nikkor 50 mm 1.8 D mi ? (275 lira)

Nikkor 50 mm 1.4 MF mi? (275 lira)

bu iki lens arasında hangisini tercih etmeliyim arkadaşlar....ne Çekeceğim? ot böcek kuş martı vs...

Cabir Merhaba;

50 mm ile ot ve böcek tamam ama kuş ve martıyı nasıl Çekeceksin tam anlamadım. Bendeki 18-200 mm lensin 200 mm odağında bile Çoğu zaman kuş ve martı Çektiğimde kadrajımda Çok küÇük olarak kalıyorlar. Sen bu işi 50 mm ile nasıl başaracaksın?

Selamlar,

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Forum Editörü

Vapurla karşıya geçerken simit bekleyen martıları çekmek istiyor olabilir :) ( istanbulda olduğunu varsayıyorum)

Öyle bile olsa sadece grup halinde çekebileceğini ve tek bir martının fazla detayını yakalayamaz diye düşünüyorum ama istediği kadraj elbette fotoğraftan ne beklediğine bağlı. Belki grup halde çekmek istiyordur, bilinmez...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Forum Editörü

Çok mükemmel bir kare olmasada 35mm F1.8G

http://gokhanyazici....olio=seagul-3-2

Bu martıyı Çektiğin kareden keserek (crop) mi elde ettin?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu martıyı Çektiğin kareden keserek (crop) mi elde ettin?

Yok abi crop yok. Pek Çektiğim fotoğrafta crop yapmam.

Makinem benim iÇin crop yapıyor zaten, birde ekstra crop görÜntÜyÜ bozmaktan başka bir işe yaramıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

herkese teşekkür ederim.ümit bey kuş dediğimden kasıt sabit olup arka planı flu yapmak.Asıl amacım yakın planda olan nesnelerin(çiçek böcek vs.) arka planını öldürmek...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arka planı öldürmek için F2.8 altı bir lens altın gerisini kurcalamaya pek gerek yok.

Ancak manuel lens kullanmak ilk başta çok zevkli görünsede sokağa çıkış 3-5 kare çektikten sonra anlanır ki hiçde kolay değil.

özellikle hareket eden (insan dahi) çok zordur. İyi bir tecrübe ve pratik ister.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Geçen hafta arkadaşın 50mm F1.4G sini kullandım, çok hoşuma gitti.

Dayanamayıp 50mm F1.4D aldım.

İlkz izlenimim gayet başarılı. Tatminkar keskinlikte.

CA basıp fotoğrafları mora boyasada çok hoşuma gitti lens.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben Pentax da iken kullandığım lenslerde çok CA görmedim, yada o zaman bu kadar seçici değildim.

Direk makine ile JPEG çektiğim bir fotoğraftan tabiki CA yı sezmek oldukça zor ama F1.4 gibi bir değerde fotoğrafa azcık yaklaşınca CA yı görmemek mümkün değil.

Akşam çektiğim bir kaç fotoğrafı eklerim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Doğrudur abi CA nın kabul görme miktarı konusunda fikir sahibi değilim.

Sadece bakınca CA varmı? Var. Diyebilirim.

Zaten bugün garip bir site buldum.

İncik boncuk lenslerin örnek resimlerini paylaşmışlar.

Carl zeiss 135mm F1.8 lensi ve örnek fotoğrafları görünce bu işin sonunun olmadığı tekrar ve tekrardan anladım :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.