İçeriğe git

Nikon D90 / D5100 & Canon 600d Tercih

Recommended Posts

Merhabalar

Ben bugun D90 D5100 ya da 600d makinalardan birini kesin olarak alacam. Üçünüde elime aldım ve üçünede ısındım. Son olarak sizden de fikir almak istedim. Ben beni 3 4 sene idare edebilecek bir cihaz arıyorum.

Yorumlarınızı bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

hepsinin birbirinden artısı eksisi var. İstersen Nurdan bir bak

d90 ile 600d kıyaslaması : http://kiyas.la/tr/fotograf-makinesi/karsilastir/Nikon-D90-vs-Canon-EOS-600D

d90 ile d5100 kıaslaması :http://kiyas.la/tr/fotograf-makinesi/karsilastir/Nikon-D90-vs-Nikon-D5100

600d ile 5100 kıyaslaması:http://kiyas.la/tr/fotograf-makinesi/karsilastir/Canon-EOS-600D-vs-Nikon-D5100

Burdan bakarsanız size hangisi uygun geliyorsa yada takıldığınız yer olursa burdan bilgi paylaşımında bulunuruz. Benim gönlümde ilk başlarda d90 vardı ama diğer bir tarafda da d7000 vardı ben d7000 aldım. Memnunum mutluyum ve huzurluyum :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

isterseniz sıfır ayarında 200 shutterda nikon d7000 18-105 lensiyle satılıktır,gerçekten ev ortamında bir kaç kez kullanıldı sıfır sayılır.yanında çanta ve hafıza kartıda hediyedir.istanbul içi görülüp alınabilir.fiyat 2000 tl dir .cep numaram 0 532 633 89 16.neden satıyorum derseniz d600 aldım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

D90 > D5100 > 600d

Uzun deneyimli ustalar daha iyi bir karar verecektir diye düşünüyorum. Iso değerlerini daha ön planda tutarak bir karar verebilirler belki.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

D5100 - 600D - D90

Güncel özellikler bakımından sıraladım..

Gövdemde AF olsun, gövde büyük olsun diyorsan D90

Gövdemin imaj kalitesi iyi olsun sensörü iyi olsun diyorsan D5100

Gövdem ucuz olsun diyorsan 600D

Bence d5100 almalısın

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

d5200>650D> d90 >=600D>=d5100 şeklinde düşünüyorum. Her ne kadar d90 bir üst seviye gibi görünse de üst LCD haricinde 650D'yi daha avantajlı görüyorum.

550D'ye kadar Canonlar giriş seviyesinde biraz zayıftı. 550D ile iyi oldular. 600d d5100'den bir miktar daha iyi bence. 600D'de uyuz deklanşör sesi de biraz duzelmis :) 550D'ye kadar bu ses "cbillyk" gibi aşırı mekanik bir sesti.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.