İçeriğe git

Nikon'un Sitesinden indirme

Gökhan YAZICI

Recommended Posts

Nikon'una da Capturesine de lanet olsun arkadaş. Denemediğim yöntem kalmadı.

Nikon'un sitesinden herhangi "işe yarar" birşeyi download edemiyorum.

4 farklı PC, 3 farklı internet bağlantısı yok hiç birinde download etmiyor.

Capture NX 2 2.3.5 update lazım (MAC için).

Download linki bu.

http://download3.nik...__EN-ALL___.dmg

Allah rızası için download edebilen birisi şunu download edip, Rapidshare, hotfile, upload.net, mediafire vs vs gibi bir siteye upload yapsın dün den beri kafayı yedirttiler bana!

Not: yeni versiyon yada direk programı istemiyorum. Bu versiyonun update yani mevcutun üzerine kurulup upgrade eden versiyonu lazım. Yani linkdeki.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Nikon'un fotograf paylasim sitesi cok kotu ama programlari indirmede sorun yasamadim simdiye kadar.

Bu arada konu basligini Turkce'ye cevirdim ama konudaki cevaplara dokunmadim cunku telefondan baglaniyorum. Artik size kaliyor :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Pentax çı arkadaşlara söyledim onlarda indiriyor, bu meret bir bende mi inmiyor anlamadım.

Ancak Nikon ile tanıştığım günden beri indiremedim.

Dün akşamdan beri uğraşıyorum 50 çeşit proxy denedim, hidemyass tarzı siteleri denedim yok inmiyor.

Başlığın neresi ingilizceydi ki abi :blink:

Dünden beri gözüm döndü ingilizce mi yazmıştım yoksa :huh:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aynı sıkıntıyı ben de yaşıyorum. Tahminimce HOST dosyasında yaptığımız ufak tefek değişiklikler (anladın sen onu :) ) buna sebebiyet veriyor. Elbette bu bir tahmin ama sorun tecrübe ile sabit.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aynı sıkıntıyı ben de yaşıyorum. Tahminimce HOST dosyasında yaptığımız ufak tefek değişiklikler (anladın sen onu :) ) buna sebebiyet veriyor. Elbette bu bir tahmin ama sorun tecrübe ile sabit.

Evdeki Laptop umda host dosyası ile oynanmış.

MAC de host dosyasına dokunulmadı.

İş yerindeki PC de ilginçtir host diye bir dosya yok :blink: Aldım kendim oluşturdum. Sistemi tekrar başlattım, modemi açtım kapadım gene yok.

Arkaşın evi ve PC ile denedim onda da tık yok.

Bence bağlı olduğumuz IP veya DNS ile ilgili bir problem ama lanet olsun yani böyle probleme.

Broşür linklerine tıklıyorsun iniyor, işe yarar bişeye tıklıyorsun yok. İnmiyor!

"Download" demişsin :)

İndirme kelimesini pek tutmam. Ve herşeyin de Türkçeye çevrilerek Türkçe'nin korunacağınıda düşünmüyorum.

Downloada indirme diyelim.

e-maile e-posta diyelim.

Astronota gökmen diyelim.

Bunlar bana saçma geliyor. Biz önce bildiğimiz Türkçe'yi doğru öğretip doğru kullanılım, sonra astronota, gastirde ıvırzıvıra bakarız :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

hani ben oradan olabilir diye kıllanmıştım duruma ilk. En azından HOST tarafından kaynaklı olmadığını anlamış oldum... :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

"indirme" mantıksız geliyor ama "download" mantıklı geliyor yani? :) Noktaya virgüle bakmıyorum da bariz Türkçe karşılığı olan terimlerde Türkçe kullanmak lazım. 3-5 kullanınca alışırsin merak etme. Computer yerine bilgisayar nasıl yerleştiyse bu da yerleşir.

Gökmen lafını duymamıştim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

"indirme" mantıksız geliyor ama "download" mantıklı geliyor yani? :) Noktaya virgüle bakmıyorum da bariz Türkçe karşılığı olan terimlerde Türkçe kullanmak lazım. 3-5 kullanınca alışırsin merak etme. Computer yerine bilgisayar nasıl yerleştiyse bu da yerleşir.

Usta bir de "gökgötürü konuksever avrat" var :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben çözdüm onu ama hatırlamıyorum sanırım dns le ilgiliydi nikonun sitesinde canlı sohbettede adam çözemedi olayı birde gerizekalı mumamelesi yapar gibi net bağlantın varmı dedi ya telepatiyle yazıyorum sanki. :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Download downloaddır abi benim için. Yeni bir terim çıkmadığı müddetçe değişmez :)

Gökmen den daha bomba şeylerimiz var.

TDK deli gibi çalışıyor ama bildiğim "deli" gbi :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Download downloaddır abi benim için. Yeni bir terim çıkmadığı müddetçe değişmez :)

Gökmen den daha bomba şeylerimiz var.

TDK deli gibi çalışıyor ama bildiğim "deli" gbi :D

O TDK elime bir geçse zaten... 80 darbesinden beri TDK sanki yabancıların elinde. Milleti Türkçe'den soğutmak için uyuz uyuz sözcükler uyduruyorlar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İndirme problemin kullandığın yurtdışı DNS'lerinden kaynaklıdır. Modem restart at veya ipconfig /flushdns çalıştırmayı deneyin birdahaki problemde.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İş yerindeki PC de ilginçtir host diye bir dosya yok :blink: Aldım kendim oluşturdum. Sistemi tekrar başlattım, modemi açtım kapadım gene yok.

İndirme problemin kullandığın yurtdışı DNS'lerinden kaynaklıdır. Modem restart at veya ipconfig /flushdns çalıştırmayı deneyin birdahaki problemde.

Demiştim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.