İçeriğe git

d800 hakkında

Recommended Posts

merhaba canon 5d mark 2 setimi sattım nikon d800 alma kararı aldım. kullanan arkadaşlar varsa biraz yorum yapabilir mi. daha önce d300s kullanmıştım d300s e göre renkler nasıl. 5d mark 2 ile çok problem yaşıyordum. buna benzer problemler yapar mı bana.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

merhaba canon 5d mark 2 setimi sattım nikon d800 alma kararı aldım. kullanan arkadaşlar varsa biraz yorum yapabilir mi. daha önce d300s kullanmıştım d300s e göre renkler nasıl. 5d mark 2 ile çok problem yaşıyordum. buna benzer problemler yapar mı bana.

Ne tarz problemler bari onlarıda yazsaydınız kullanan arkadaşlar söyleseydi bilgiyi. :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

öncelikle alacaksan d800 E al

mark ıı bende kullandım ve hiç problem yaşamadım mark ll yi ve seti sattım diyosunuz burda satılan sette ne vardı ne tür problem yaşadınız hepsini yazmanız gerekir

megapiksel artışı ve af noktasının artışı haricinde yaşayacagın fark gökyüzü mavisi daha acık renk olur daha fazlasını bekleme derim

burda daha önce kullandıgın lensler ve yeni alacagın lensler belirleyecektir farkları

her iki makinanın birbirine artıları ve eksileri vardır hepsini bir arda bulmak diye bir durum yok

en güzeli lense yatırım yapmaktır ve arada model degişimi olabilir fakat nikondan canona canondan nikona geçmek boşa para harcamak ve büyük zarardan başka bir işe yaramaz

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

"Picture Style" değiştirmeyi denedin mi? MarkII renkleri standard ayarda doğru verir.

Bak burada 7 sayfalık bir d800 incelemesi var:

halkboyleistiyor.blogspot.com/2013/03/nikon-d800-incelemesi-1.html

Orada sorularının cevabı vardır.

- Ertan Ozturk tarafından düzenlendi
link eklendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 5 ay sonra...
  • 5 hafta sonra...

Benim makine deklanşör ekranında sag alt köşede R13 yazmakta.. Bu r13 ün ne oldugunu bilen arkadaşlarımız var mı acaba ???

Birde d800 ile tam performans saglayan lens tavsiyesi verebilirmisiniz ? .. portre agırlıklı çalışıyorum diger yandan genel çekimlerde yapıyorum. 85 mm düşünüyorum fakat uçuk fiyatları var.. köşelerde netlik ve kontrast kaybına neden olmayan lens varmıdır ?

24-70 aralıgında nikon mu yoksa tamron mu tavsiye edilir.

85 mm de 1.4D yada 1.8G ' mi tavsiye edilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tamron 24-70mm f2.8VC'yi ben seviyorum. 85mm ile alacağın sonuç daha farklı ama. Bütçene göre sırasıyla 85mm f1.4G, 85mm f1.4D ve 85mm f1.8G öneririm. f1.8G'yi çok övseler de f1.4ler gerçekten farklı ama pahalılar.

Şimdi D800 yanımda yok ama R13 ardarda çekebileceğin fotoğraf sayısını göstermiyor muydu?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tamron 24-70mm f2.8VC'yi ben seviyorum. 85mm ile alacağın sonuç daha farklı ama. Bütçene göre sırasıyla 85mm f1.4G, 85mm f1.4D ve 85mm f1.8G öneririm. f1.8G'yi çok övseler de f1.4ler gerçekten farklı ama pahalılar.

Şimdi D800 yanımda yok ama R13 ardarda çekebileceğin fotoğraf sayısını göstermiyor muydu?

Evet R13 ard arda çekilebilecek fotoğraf sayısı D600 dede aynı şekilkde

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

85 1.4G 1.4D VE 85 1.8G 1.8D SERİLERİ ARASINDA LENS BOYUTUNDA FARKLILIK VAR O TAMAM .. fakat bu 4 seri arasında lens kalitesinin hepsi aynımıdır. Aynı cam mı kullanılıyor. tek farklılık cam boytunun degişğkligimidir. Sorum sadece lens kalitesine yönelik örnegin bu serinin hepsinin X kalitesinde lens mi kullanılmıştır. Yoksa her serinin kendisine ait karatakeristik özelligimi vardır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

85 1.4G 1.4D VE 85 1.8G 1.8D SERİLERİ ARASINDA LENS BOYUTUNDA FARKLILIK VAR O TAMAM .. fakat bu 4 seri arasında lens kalitesinin hepsi aynımıdır. Aynı cam mı kullanılıyor. tek farklılık cam boytunun degişğkligimidir. Sorum sadece lens kalitesine yönelik örnegin bu serinin hepsinin X kalitesinde lens mi kullanılmıştır. Yoksa her serinin kendisine ait karatakeristik özelligimi vardır.

f

G modellerindeki lensler biraz daha DSLR'a uygun, bu yüzden daha iyi kontrast verirler. Ama herşeye rağmen f1.8G yerine f1.4D tercih ederim. Nedense f1.4lerdeki havayı f1.8G'de göremiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

f

G modellerindeki lensler biraz daha DSLR'a uygun, bu yüzden daha iyi kontrast verirler. Ama herşeye rağmen f1.8G yerine f1.4D tercih ederim. Nedense f1.4lerdeki havayı f1.8G'de göremiyorum.

FİYAT OLARAK çok çok uçuk 85 1.4g 4500 tl nedemek :) bi d800 daha alırım :) iki lens ihtiyacım var 24-70 olur bide fantezi amaçlı 85 mm istiyorum. d800 de halen dx lens kullanıorm 35mm 1.8g çok merak ediyorum 85 ile 24*70 i nasıl bir performans saglıyacak.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

FİYAT OLARAK çok çok uçuk 85 1.4g 4500 tl nedemek :) bi d800 daha alırım :) iki lens ihtiyacım var 24-70 olur bide fantezi amaçlı 85 mm istiyorum. d800 de halen dx lens kullanıorm 35mm 1.8g çok merak ediyorum 85 ile 24*70 i nasıl bir performans saglıyacak.

Fiyatı öyle tabi :) Sigma 85mm f1.4 de güzel, onun fiyatı nedir Türkiye'de?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Uygun değil :)

En son ikinci elde 2100TL falan dı.

Şahsen hiç Nikkor 85mm F1.4 kullandım kıyaslamam pek mümkün değil ama Sigma gerçekten iyiydi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.