İçeriğe git

D300 ''BEEP'' SESİ YOK YARDIM

emir öz

Recommended Posts

Merhabalar,

Daha yeni 3250 shutterda sıfır ayarında d300 satın aldım.Bir süre d200 kullanmıştım.Fakat d300'e 50mm f1.4 d lensimi taktığımda AF sırasındaki beep sesi gelmedi.

-Af motoru C,S,M den S single servo ya getirdim.

-Dial dan da s ye getirdim

-AF-S öncellikli ayarınıda release butten deilde focus point öncelikli ayara getirdim.(diğer tüm versiyonlarıda kombinledim zaten)

-ve tabiki menude ''d1'' deki beep sound ayarınıda En yüksek ses olsun pozisyonunda bıraktım ve ok ledim.

Tüm çabama rağmen yok yok olmuyor kime sorsam bozuk olma ihtimali yok diyor çünkü hertürlü cihaz netleme yapıyor.fotolarda bir sorun yok ama yinede ses yok.Bac-front focus hatasımı var dedim yok hayır.olsada ince ayarla düzeliyor.

Desteğinizi acil bekliyorum.Şimdiden teşekkür ederim...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tek tek menülerdeki ayarları sorup düzeltmek yerine bir reset atın makineye, ses gelmezse donanımsal olarak bilen birine inceletin:

http://support.nikonusa.com/app/answers/detail/a_id/17395/~/how-to-reset-a-d-slr-to-factory-default-settings

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu arada en son firmware 1,10 sürümüdür, kontrol ediniz.

mehmet bey firmware de yükledim ama nafile reset te attım yok olmuyor.kenrockwell bile ''ses gereksiz amatörler içindir'' demiş.sitede dalga geçer gibi.Sessizde kullanılıyor ama sonuçta hata bu yani.Teşekkür ederim yardımınıza
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

mehmet bey firmware de yükledim ama nafile reset te attım yok olmuyor.kenrockwell bile ''ses gereksiz amatörler içindir'' demiş.sitede dalga geçer gibi.Sessizde kullanılıyor ama sonuçta hata bu yani.Teşekkür ederim yardımınıza

Makıneyı aldımda ilk işim o beep sesini kapatmakdı :) çok saçma bir ses bence o ses yerine perdenin sesini duymak çok daha hoş.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

O ses zaten keyif versin diye değil, netlediğini anlayabilmek için konuluyor :)

O kadar komik ki bip sesi yok alette ya reset atıyorum yok.herşeyi denedim yok..versiyon güncelledim yok yine bu durumun donanımsal hata olma şansı çok trejik.Makina sıfır vercem 1450 tl ye şimdi satıyorum.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

O kadar komik ki bip sesi yok alette ya reset atıyorum yok.herşeyi denedim yok..versiyon güncelledim yok yine bu durumun donanımsal hata olma şansı çok trejik.Makina sıfır vercem 1450 tl ye şimdi satıyorum.

ayarlarına iyice bak bence.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

yok abiya continius ve manuel modda çalışmaz zaten single modda af-s release de ise yine çalışmaş..af-s focus noktası öncelikli olduğunda çalışması gerekiyor user manual da bunu diyor yabancı forumlarda..ama ne bileim işte bir eksik vardır umuduyla medet umuyorum forumlardan belkide başkasının başınada gelmiştir türkiyede diyerekten...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

yok abiya continius ve manuel modda çalışmaz zaten single modda af-s release de ise yine çalışmaş..af-s focus noktası öncelikli olduğunda çalışması gerekiyor user manual da bunu diyor yabancı forumlarda..ama ne bileim işte bir eksik vardır umuduyla medet umuyorum forumlardan belkide başkasının başınada gelmiştir türkiyede diyerekten...

Tekrar bir format at 15 saniye kadar basılı tut düğmeleri.sıfrlanması lazım muhtemelen menüden kapalıdır dicem ama başka lensde durum nasıl? ama sen 1,4 d eski model lens kullanıyormuşun bodyden af yapıyorsun muhtemelen onla ilgisi olabilir bir tek bu lensde yapıyorsa eğer..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

F1.4D bende de var, normal bipliyor. Lensle alakalı bir durum değil.

Makineden herhangi bir şekilde ses çıkıyor mu?

Mesela 3sn geri sayıma aldın bip bip bip yapıp çekiyor mu?

Reset atmana rağmen bip sesi gelmiyorsa muhtemelen buzzer bozuktur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

F1.4D bende de var, normal bipliyor. Lensle alakalı bir durum değil.

Makineden herhangi bir şekilde ses çıkıyor mu?

Mesela 3sn geri sayıma aldın bip bip bip yapıp çekiyor mu?

Reset atmana rağmen bip sesi gelmiyorsa muhtemelen buzzer bozuktur.

hımm evet 3sn geri sayıma aldım ama yine ses gelmedi:(
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Baya bir yol denenmiş sanırım ancak ortada donanım olarak gözüküyor. eğer diğer kısımlardada çıkmıyor ise Buzzer'da gitmiş olabilir makinanın.

Birde makinayı çekim modunu C değilde tek çekim yani S moduna al.. Focus değil ama çekim modu unutma.. çoklu çekim tekli çekim yani.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.