İçeriğe git

Nikon D600'de, Nikon 24-85mm f/2.8-4D IF lens önerir misiniz?

Recommended Posts

Selam dostum, ben d7000 uzerinde bu lensi kullaniyorum gayet hizli bir lens keskinligi tatmin edici, fakat sabit diafram degil. Bu lensi nedense kullanan kullanmayan herkes yerden yere vuruyor sebebini anlamiyoru

m. Bence denemelisin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aynı ikiliyi bende düşünüyorum kimisi iyi diyor kimileri kötü diyor çıkamadım bende içinden

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba

Ben D600 ile tamron kullanıyorum.

Senin dediğin bu lens bildiğim kadarı ile 85 mm de 2.8 değil 4 diyafram veriyor. Bunun farkına vararak al.

Bende tamron 28-75 F2.8 var. Sürekli 2.8. Lensimden memnunum aklının bir köşesinde kalsın. Ama nikon değil tamron :)

Bu arada 85 mm de 2.8 çok ender kullanılıyor. Nikon daha hızlı netleme yapıyor diye biliyorum. Bir de tamron biraz daha sesli.

Birde halkböyle istiyor diyen bir büyüğümüzün yazdıklarına da bakmanı tavsiye ederim

• Hangi objektifi alsam:

Sayfa 1: http://halkboyleistiyor.blogspot.com/2012/06/hangi-lensi-alsam.html

Sayfa 2: http://halkboyleistiyor.blogspot.no/2012/07/hangi-lensi-alsam-bolum2.html

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

2.8 diaframlı bir objektif 2.8 kullanılmak zorunda değil tabiki ama en keskin imajı f:4 de verir.. 3.5 den başlayan bir objektif ise ortalama f:7 de verir.

Öyle bir kural yok. f2,8 bir objektif f5,6 ya da f8'de de en iyi performansı verebilir. Genel kural olarak "2 durak kapatınca en iyi performansı verir" denir, objektiflerin genelinde bu kural geçerli olsa da bazı objektiflerde daha çok kapatmak gerekiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim kullandıklarımın tamamı f4'te iyileşmesine rağmen f5,6-8 arasında en iyi performansı veriyor. Tabi değişken odaklılardan bahsediyorum, ve sabit diyaframlılar. Nikon 24-70 öyle, 28-70 öyle, 80-200 öyle, 14-24 öyle, 17-35 biraz f8 gerektiriyor., Tamron 24-70 ve 17-50 öyle, Sigma 70-200 OS öyle.

Belki bunlara tek istisnalar 70-200mm f2.8 VRlar (ikisi de) bir de Nikon 17-55mm f2.8. Siz hangi objektiften bahsediyorsunuz?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bende hafta sonu inşallah D600 alacağım ve yanında 24-85 vr lens alacağım , 2,8 4 olan versiyonu kullanıp deneyen bir kaç kişiden aldığım tavsiyeler doğrultusunda bu kararı verdim , bunda d600 ün iso başarısı ve yeni nesil lenste vr olması etkili oldu , ha şu an için biraz daha bütçe ayırabilseydim tamron 24-70 vc alacaktım ki zaten ileride bu aralık için Nikon 24-70 2,8 kullanmak niyetindeyim , ha şimdi bu işte tecrübeli kişiler önce kaliteli lens sonra gövde diyecekler ama ben seçimimi böyle yaptım

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.