İçeriğe git

18-70 mi 18-135 mi

Recommended Posts

Dostlar d300 body aldım ve yaklaşık 2-3 ay tek lens ile idare etmem gerekecek..Bu iki lens arasında sıkışıp kaldım..birinin 135mm çıkabilmesi cazip geliyor, diğerinin ise gövdesinin daha sağlam ve optik olarak biraz daha iyi olduğunu okudum..Bu iki lensi kullanan arkadaşlardan yardım bekliyorum..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Lenslerin İkiside birbirine yakın bir lens ama dedıgınız gibi 18-70 Gövdesi sağlamdır.

Ancak iki lensde kendi sınıflarında bir lensler yani çok buyuk farklar yon kısa bir süreligine takılıcam dedıgınız bu sebeble herhangi birini alabilirsiniz sizin şartlarınıza uygun olanını alabilirsiniz..

Not Olarak : 18-70'in, 135'e Göre verimi ve keslinliği birazdaha iyidir..

Saygılar..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 9 ay sonra...
  • 4 hafta sonra...
  • 3 ay sonra...

ben de bir lens almak düşünüyorum.

makinem Nikon D3100 nasıl bir lens alsam bilemiyorum.portre,makro çekimlerinde daha fazla kullanacağım.manzara çekimi de yapacağım.

55-200 ü tavsiye edenler var.18-105 diyenler var.

benim gibi ne alacağına tam olarak karar veremeyenler var görünüyor.

özellikle Fatih Öztrük hocamın bunlar ve bunların dışında bir tavsiyesi varsa,değerlendirirse çok makbule geçer.şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...

herkese selamlar.

bir sorum olacak; 55-200 lensler bakıyordum iki çeşidine rastladım

1.

Nikon AF-S DX VR Zoom-Nikkor 55-200mm f/4-5.6G IF-ED

2.

Nikon AF-S DX Zoom-Nikkor 55-200mm f/4-5.6G ED (3.6x)

bu ikisi arasındaki far nedir (kırmızı ile yazılan yerler) yardımlarınıza ihtiyacım var .teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bende 2. si var ıf serisinin sessizliginin dısında fotokalite olarak etkisi nedir bilmem ama vr olmasından kaynaklı digerine nazaran daha sarsıntısız bir cekım ımkanı saglıcagını dusunuyorum ama dedıgım gb. 1. urunu hic kullanmadım benımkı sadece fıkır yurutme

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

teşekkür ederim fatih abi tavsiyen için.

Hasan bey merhaba,

3100 makinanızı kit olarak mı aldınız? body mi? zira üzerindeki 18-55 kit lens 18-70 lensten tartışmasız daha iyi bir lens http://www.kenrockwell.com/nikon/1870.htm

bu lens ile manzara çekimi yaparsınız. geriye portre kalıyor. kapalı ortamlarda keskinliği ile fiyat/eder olarak en çok mutlu olacağınız lens 50mm 1.8 lens. prime lens alışkanlığı da kazanmış olursunuz..

bu lenslerle makro zor ama diğer sorduklarınızda da aynı şey geçerli.

sevgiler

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

18-135 lens konusunda da Ken Rockwell e kulak vermek gerek. 135 mm de VR siz zorlanacağınız açık. kalite olarak da mutlu olmanız zor. 18-200 VR lense erişene kadar "ucuz ve mükemmel " 18-55 kullanmakta fayda var!..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.