İçeriğe git

Sigma 18-200 OS II HSM

Recommended Posts

Arkadaşlar sigma 18-200 OS II HSM kullanan varmı aramızda genel bilgi verebilirlermi.18-105 VR lens kullanıyorum ve değiştirmek istiyorumda bu lensi gördüm ve bi sorum dedim.Belki aramızda kullanan üstadlarımız vardır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Optik çarpanı 5x üstünde keskinlik düştüğü için genelde 5x üstüne pek alan olmaz. 11x optik çarpanlı bir lens olduğundan pek kullanan olduğunu sanmıyorum. Kullanan var ise konuyu görünce cevap yazar. Biraz bekle bence. :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

18-200 değil ama 28-200 Kullanmışlığım var.. Zoom olarak ihtiyacımı karşıladı ve uzun bir süre kullandım. Bu tarz lenslerden aşırı bir beklentin yoksa keskinlik diyafram açıklığı vs. Alınıp günlük hayatta kullanılabilir.

Tak çıkart ile uğraşmadan çoğu işinizi rahatlıkla görecektir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Forum Editörü

Arkadaşlar sigma 18-200 OS II HSM kullanan varmı aramızda genel bilgi verebilirlermi.18-105 VR lens kullanıyorum ve değiştirmek istiyorumda bu lensi gördüm ve bi sorum dedim.Belki aramızda kullanan üstadlarımız vardır.

Ben 8 ay birinci versiyonunu kullandım ama bu lensin Nikon markasını tavsiye ederim. Dikkat etmeniz gereken nokta 200 mm odakta f8' in altında çalışmayın yoksa netlik adına fazla birşey bulamayabilirsiniz. Ayrıca köşe kararması (vignetting) da mevcut ve bazı fotoğraflarda düzeltilmesi çok çok zor.

Selamlar,

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Anladım hocam bende başka lense geçmek istediğimden dolayı 18-105. VR lensi değiştirim diyorum sigma daha keskin 18-200 II HSM olunca bi sorum dedim sizlere yani kalsın değiştirmeyim mi ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

18-200 aralığında TAMRON kullanıyorum. Ümit hocanın dediği gibi kararma sorunları falan yaşanıyor. Keskinlik konusunda baya sıkıntılı. Ben bu objektifi neden aldım, bulunduğum coğrafya çok tozlu. makinenin Üzerinden lensi sök tak yapmak istemediğim için. Aldığım lensten pek de memnun değilim açıkçası, TÜrkiye'ye gelirken yoldan bir tane 18-105 almaya niyetliyim. bence ihtiyaçlarını dÜşÜn ve ona göre hareket et. imkanın varsa bahsettiğin lensi arkadaşından adin ve bir sÜre kullan, ondan sonra kararını verirsin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.