İçeriğe git

İstanbul'da fotoğraf tamircisi

Recommended Posts

Benimde çözemediğim bir husus kaç senedir SLR kullanıyorum hiç tozdan, pislikten yana sıkıntım olmadı :D

Sokak ortasında her türlü lensi değiştirmeme rağmen daha hiç sensör de beni rahatsız eden toz oluşmadı.

Oluşanı da 10TL lik pompa ile iki püf püf ile def ettim.

Daha D7000 imin sensörüne hiç bir cisim temas etmedi yani.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Forum Editörü

Benimde çözemediğim bir husus kaç senedir SLR kullanıyorum hiç tozdan, pislikten yana sıkıntım olmadı :D

Sokak ortasında her türlü lensi değiştirmeme rağmen daha hiç sensör de beni rahatsız eden toz oluşmadı.

AMAN TEMAS ETMESİN ZATEN..:)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Litfen abi ben bilimsel temizliyorum :D Hatta ilk denemede içine o cam bezlerinden soktum tÜylÜ olan cinslerinden çektiğim pozu sorma harita gibiydi :D :D sonra bilimsel yaptım..

f 22 de çek bir

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

düzeltiriz f 22 çektin mi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

düzeltiriz f 22 çektin mi

Kullandığım en açık diyafram F16 dir oda makroda.

F16 nın üstüne çıkmam ben. F10 u geçtiğin vakit zaten "lense bağlı olarak" performans kaybı yaşarsın.

F16 dan sonra çıkacak toz, kir de beni rahatsız etmez.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.