İçeriğe git

sigma 18-250mi tamron 18-270 yada nikon 55-200 vr mi?

Recommended Posts

slm arkadaşlar.kafamdaki tartışmalara son vererek nikon d300s body aldım.lens olarak elimde 11-16 geniş açı var.lens olarak sigma 18-250 ,tamron 18-270 ( bunları düşünme sebebim tek lens ile bütün aralıkları bir lenste kullanma ) ve 55-200 vr nikon düşünüyorum.sigma ile tamron aralık olrak çok geniş olduğundan keskinlik sıkıntısı ne düzeyde olur.yoksa nikon 55-200 alıpta birde ara lesn mi alayım örneğin 17-50 2.8 tamron gibi. arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim .saygılar

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Forum Editörü

slm arkadaşlar.kafamdaki tartışmalara son vererek nikon d300s body aldım.lens olarak elimde 11-16 geniş açı var.lens olarak sigma 18-250 ,tamron 18-270 ( bunları düşünme sebebim tek lens ile bütün aralıkları bir lenste kullanma ) ve 55-200 vr nikon düşünüyorum.sigma ile tamron aralık olrak çok geniş olduğundan keskinlik sıkıntısı ne düzeyde olur.yoksa nikon 55-200 alıpta birde ara lesn mi alayım örneğin 17-50 2.8 tamron gibi. arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim .saygılar

Turgut Bey, Merhaba;

Fizik kuralları maalesef geniş optik aralıklı lenslerde başta keskinlik olmak üzere birçok kayıplar verdiriyor. Nikon 18-200 mm kullanıyorum. 200 mm' de diyafram olarak f8 ve üstü değerler kullanmak gerekiyor. Aksi halde netlikte istediğiniz sonucu alamayabilirsiniz.

Selamlar,

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kusura bakmayın çok direkt yazacağım: Eğer bahsettiğiniz lensleri kullanacaksanız D300s body'yi hemen satın, çünkü makineye yazık olur.

Onca para verip iyi bir gövde alıyoruz, sonra önüne her türlü ışık/renk/kontrast/keskinlik konusunda bariyer kuruyoruz. O gövdenin hakkını Nikon cephesinde 17-55 mm F2.8, 24-70 mm F2.8, en düşük fiyatta ise 16-85 mm gibi lensler verebiliyor. Keşke yatırımınız lense yapsaydınız, çünkü gövdelerin ömrü 3-5 yıldır; iyi bir lensi en az 20 yıl kullanırsınız.

Bu yazdığım lenslere bütçeniz artık elvermiyorsa 2 adet lens almak yerine 1 adet ama paranızın yettiği en iyi lensi almaya çalışın. Bu işten para kazanıyorsanız ve bundan dolayı 2 adet lens zorunluluğu varsa o zaman 55-200 ve 17-50 olarak yazdığınız seçenek doğru olur. Dediğim gibi, bu iki lens o makineyi doyurmaz; 11-16'nın performansı bile bazen daha iyi görünebilir size.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

nikon d80 arkadaş istedi ona sattım .onun yerine nikon d300s aldım.dediğiniz gibi lenste önemli ama d80 2.5 yıl kullandım çok iyi makine idi sonuçta hepsinin bir ömrü var .zamanı geldiğinde d300s satacağım ona göre başka body bakacağız bu konuda insan genelde doyumsuz olur mehmet bey .2-3 ay önce konu açmıştım onu tartışmıştık d300s mi d7000 diye ben d300s aldım .nikon d80 satarken sigma apo 70-300 ve nikon 18-70(bunu lens siz anlatmıştınız ) de sattım :) elimde sadece tokina 11-16 lens kaldı onun için uygun bir len yada lensler bakıyorum.nikon 24-85 f 2.8-4 bu lens ff lensi nikon d300s kullanabilirmiyim sonuçlar nasıl olur.yada ne önerirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

24-85 f2.8-4 lensi kullaniyorum, bu lens hakkinda cok iyi seyler soylebilirim hizi cok iyi keskinligi elinizdeki lenslerle kiyaslanmaz. Ama nedense bu lensi hic kullanmamis olanlar yerden yere vuruyorlar cok garip... Kullananlar ise cok uzun sureler kullanmislardir bu lensi ve memnundurlar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.