İçeriğe git

Forum Editörümüz Mehmet Köse, Mal varlığı beyanında bulundu...:)

Recommended Posts

• Forum Editörü

Bu sohbetimizde konumuz; Forum Editörlerimizden Mehmet Köse üstadımızın mal varlığı beyanı... :)

Mehmet Köse üstadımızla, yaptığımız sohbette; Sahip olduğu ekipmanların fotoğraflarını ilk kez benimle paylaştı. Bende kendisinden izin alarak, sahip olduğu tüm ekipmanların fotoğrafını sizlerle paylaşmak istedim. üstadımız 7 yaşından bu yana fotoğraf çekiyor.

post-1809-0-54012000-1367851584_thumb.jp

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Maşallah minik bir servet var orda.Benim merak ettiğim konu neden birden fazla makine hani 2 taneyi anlarım o anda arıza yapar yedek olur diğerleri neden? Bazı makineler farklı lenslerde değişik sonuçlar veriyor diyemi crop çarpanı vs vs şartmıdırki bir çarpan yüzünden bu kadar makine? Tek bir makineyle aynı kareleri yakalıyamazmısın? Muhtemelen Mehmet abininki koleksiyon olayıdır. Yakaladım soruları sorayım bari dedim hangi makineleri ne tür çekimlerde ne tür lenslerle kullanıyorsunuz acaba Sn.Mehmet KÖSE Abi ? RÖportajvari olsun istedim :P:D :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yanlış saymadıysam;

5 Kamera

11 lens

1 uzatma tüpü

3 tele convertor

4 normal 1 ring flaş

3 tetikleyici

1 harici mikrofon

1 dürbün

1 ne olduğunu çözemediğim yeşil kutu

1 tane çocuk :D

Söyleyecek tek söz Allah nazardan saklasın abi :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ooo, bizim çeyizi ortaya sermiş Ümit hoca. Madem benim çeyiz açıldı sizinkileri de görelim öyleyse.

Allah, dileyen herkese nasip etsin.

Gökhan, çalışırken D3+24-70 mm ve D300+70-200 mm kullanıyorum. Fuji S5 proyu ise ten rengi ve dinamik aralığın önemli olduğu gelin damat (siyah ve beyaz arasındaki sıkıntı) çekimlerinde kullanıyorum. D5100 ise ailemizin makinesiydi ama şimdi onun yerini V1 aldı artık, yakında satılır yani. Bunlardan başka bi de D50 var :) Lensler ise her işe göre bi şeyler var olayı. Bazen bir yıl boyunca hiç kullanmadığın, ama bir mimari çekim için bir kez ihtiyaç hissettiğin geniş açı gibi mesela. Yani satarsın, bir hafta sonra ihtiyaç olur gelen iş gereği.

Yazıcı, o yeşil şey flaşlar için harici battery pack, diğer siyah olan gibi.

Cabir, evet, burada fiyatlar TR ye göre biraz daha makul, ancak ikinci el fiyatları artık sizinle aynı. Ben kelepir olursa satın alıyorum.

Ertan hoca, o dÜrbÜnÜ Amsterdam Schiphol'da uçak çekimi yaparken kullanıyorum, iyi bi alet, Fujinon marka ve ışık/keskinlik durumu mÜkemmel.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ben de akşama çeyizi yayıp buraya koyayım. Ama Mehmet hocanın durumu korku verici. neden, bu kadar ekipmana sahip olup hepsini doğru şekilde kullanacak birikime sahip. insana ister istemez hırs basıyor, fotoğraf çekmekle alakalı, öğrenmek ile alakalı, daha iyisini yapmakla alakalı... :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ben de akşama çeyizi yayıp buraya koyayım. Ama Mehmet hocanın durumu korku verici. neden, bu kadar ekipmana sahip olup hepsini doğru şekilde kullanacak birikime sahip. insana ister istemez hırs basıyor, fotoğraf çekmekle alakalı, öğrenmek ile alakalı, daha iyisini yapmakla alakalı... :)

kesinlikle ama Mehmet abi işi gereği kullanıyor ben hoby amaçlı olduğu için bu kadar ekipmana şuan için gerek duymam mantıklı değil he ama benim bir lafım vardır."Bilginin,iyisi kötüsü olmaz.Bilgi bilgidir.Gün gelir kötü dediğiniz bir bilgi hayat(ınızı) kurtarabilir.(Gs) " Bundan sebep bilmek ve öğrenmekte fayda vardır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

kesinlikle ama Mehmet abi işi gereği kullanıyor ben hoby amaçlı olduğu için bu kadar ekipmana şuan için gerek duymam mantıklı değil he ama benim bir lafım vardır."Bilginin,iyisi kötüsü olmaz.Bilgi bilgidir.Gün gelir kötü dediğiniz bir bilgi hayat(ınızı) kurtarabilir.(Gs) " Bundan sebep bilmek ve öğrenmekte fayda vardır.

bir de işin şu tarafı var ki, bilgi birikimi ihtiyaçları doğuruyor. Yani fark etmeseniz bile edindiğimiz bilgi birikimi sizin sahip olma isteğinizi tetikliyor. Mehmet hocanın genel tavırları, yazdıkları zaten bir ekipman arsızı olmadığını gösteriyor. :) Etrafınızda bu tip insanlar olunca da ister istemez nasıl daha fazlasını öğrenirim diye insana hırs basıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bir de işin şu tarafı var ki, bilgi birikimi ihtiyaçları doğuruyor. Yani fark etmeseniz bile edindiğimiz bilgi birikimi sizin sahip olma isteğinizi tetikliyor. Mehmet hocanın genel tavırları, yazdıkları zaten bir ekipman arsızı olmadığını gösteriyor. :) Etrafınızda bu tip insanlar olunca da ister istemez nasıl daha fazlasını öğrenirim diye insana hırs basıyor.

Ben boşunamı her fırsatta sıkıştırıyorum Mehmet abiyi :D :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Mehmet Bey, bu garip kulunu nüfusuna almayı düşünür mü acep :lol:

ben de talibin. okulu bitmiş, askerliğini yapmış, çocuk sahibi ve stabil bir işim var. yurt dışında çalıştığımdan 4 ayda bilemedin 6 ayda bir gelirim eve. anlayacağınız çekirdeksiz üzüm gibiyim... :D :D :D :D :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Buda benim fakir işi çeyizim :D

33dcdiq.jpg

MAC ne yapıyo orda demeyin masayı dolu gösteriyor :D

Tabi birde incik boncuk bir sürü zımbırtı var da onlarıda dökmenin espirisi yok.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

fakir makir, gayet tatminkar duruyorlar. :D

Bizim ki fakir işi abi direk hedefe odaklı. Şuda iş yapar, buda iş yapar deme lüksümüz yok malesef.

Bu lazım, o alınır ve bitti :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bizim ki fakir işi abi direk hedefe odaklı. Şuda iş yapar, buda iş yapar deme lüksümüz yok malesef.

Bu lazım, o alınır ve bitti :D

Bizimde naçizane alet edevat bunlar. Bir iki objektif falan var aklımda. daha tozdan arınmış bir yere gidersem alacağımdır, ama asıl sorun şu ki ben elimdeki malzemeleri bir türlü satamıyorum.

20130508200522.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Su damlalarının nereden çıktığını öğrenmiş olduk :)

damlalar ile bozmuş olmamın sebebi aslında bulunduğum ortamda anca bunu yapa biliyor olmamdan dolayı. :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.