İçeriğe git

Nikon D90 için LENS

Recommended Posts

Merhaba Arkadaşlar,

Nİkon D90 aldım ama body şeklinde anlayacağınız lensim yok :(

Şimdi bu canavara uygun bir lens istiyorum. Bütçem de max. 250 TL.

Lensde VR olmasına dikkat etmelimiyim? Yoksa makinenin kendisinde VR var mı?

Teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

250TL bütçem olsa alacağım tek lens 50mm F1.8D olurdu (200TL den de kesinlikle fazla vermezdim).

Eğer zoomlu/aralıklı lens alacaksam 18-55 alırdım ancak aralıklı lensden ziyade 50mm F1.8D her zaman tercih sebebidir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Teşekkürler. Bilgi verdiğinzi için.

Peki VR olayına dikkat etmeli miyim ? D90 da bildiğim kadarıyla makine de VR yok. Yoksa yanlış mı biliyorum?

VR obyektivde olur bodyde yalniz AF motoru olur VR ancak lensde olur :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

VR olayı lenslerde olur Nikon ve Canon da hatta Sony de hatta Olympus da hatta Panasonic de :blink:

Yanlış bilmiyorsam sadece Pentax da gövde de titreşim engelleyici var.

VR tabiki güzel bir özellik ancak ancak her lensde, her açıda her ortamda ihtiyaç duyulan bir özellik değil.

Mesela imzamda yazan tüm lenslerin hiç birinde VR yok ve hiç aradığımda söylenemez.

Ancak bunda tabiki benim gövdemin sizin D90 a nazaran daha iyi bir ISO performansı vermesi büyük etken.

18-55 alacaksanız almışken VR li alın ama 250TL ederi varmı o lensin? Piyasasını bilmiyorum.

50mm F1.8D de zaten VR yoktur. Gece karanlıkta çekmiyorsanız çokda aramazsınız zaten.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Gövdede titreşim engelleyici sistem Sony, Olympus ve Pentax'ta var. Gökhan sen % 100 Pentaxçı olmuşsun gözün dönmüş :)

Orkun, elinde hiç objektif yoksa 250TL'ye 18-55mm VR al. Temiz ikinci el alsan da olur. Sadece 50mm ile daralırsın :) İkinci el alırsan ileride daha iyi birşey alırken aynı paraya satarsın zaten.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

sony olympus pentax gövdede titreşim engelleyici var nikon ve canon lense koyuyor

ayırdığınız bütçeye uygun VR li lens bulmanız zor

18-55 yerine 18-70 tavsiye ederim içten netleme çapı büyük daha iyi olur

2. el bulabilirsiniz ben 300 e satmıştım daha önce

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba Arkadaşlar,

Nİkon D90 aldım ama body şeklinde anlayacağınız lensim yok :(

Şimdi bu canavara uygun bir lens istiyorum. Bütçem de max. 250 TL.

Lensde VR olmasına dikkat etmelimiyim? Yoksa makinenin kendisinde VR var mı?

Teşekkür ederim.

Sevgili arkadaşım. Elimde yaklaşık 3 ay önce aldığım makina ile gelen 18-55 VR objektif var. Karfo çıkışlı ve mediamarkt AVM212 den alınma ve faturalıdır. Yaptığım toplam çekim sayısı 50 yi geçmemiştir. Hediye gelen18-105 kullandığım için boştadır. Dilersen 250 TL ye verebilirim.üzerinde hiçbir çizik, darbe vs yoktur. ön ve arka kapakları da mevcuttur. Hafta sonu veya Akşam 8 den sonra İstanbul' un merkezi yerlerinden birisine getirebilirim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Gövdede titreşim engelleyici sistem Sony, Olympus ve Pentax'ta var. Gökhan sen % 100 Pentaxçı olmuşsun gözün dönmüş :)

Orkun, elinde hiç objektif yoksa 250TL'ye 18-55mm VR al. Temiz ikinci el alsan da olur. Sadece 50mm ile daralırsın :) İkinci el alırsan ileride daha iyi birşey alırken aynı paraya satarsın zaten.

Sony de NEX dışında hiç bir modeli tanımıyorum ve yanlış hatırlamıyorsam onun titreşim engellemesi lens de oluyordu.

Normal aynalı sistem DSLR lerinde varsa hiç bir modelini tanımadığım için normal.

Oly olsun, Sigma olsun, Leica olsun hiç takip ettiğim tanıdığım bildiğim modeller değil.

Benimkisi kulak dolgusu "yalnızca Pentax'da var" cümlesi...

Zaten dedim ya "yanlış bilmiyorsam"

Demek ki yanlış/eksik biliyormuşum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

sony ve pentax da gövdede titreşim engelleyici var

çok temiz 18-55 vr var elimde boşta duruyor çok az kullanıldı tamron 17-50 kullandığımdan satmak istiyorum. istersen sahibindende ilanım var.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Herkese teşekkür ederim ayrı ayrı ilgilendiğiniz için.

Bende 18-55 VR lensden yana şansımı kullandım.Tertemiz çiziği dahi olmayan ayrıca üstünde 50 mm uv filtresi ve Parasoleyi olan bir lens buldum sahibinden com da. Fİyatı da 185 TL den satın aldım.

Umarım güzel kareler çıkartabilirim.

Fotoğrafçılıkta daha cok yeniyim. Yardımlarınızı esirgemeyin benden.

İyi günler dilerim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Herkese teşekkür ederim ayrı ayrı ilgilendiğiniz için.

Bende 18-55 VR lensden yana şansımı kullandım.Tertemiz çiziği dahi olmayan ayrıca üstünde 50 mm uv filtresi ve Parasoleyi olan bir lens buldum sahibinden com da. Fİyatı da 185 TL den satın aldım.

Umarım güzel kareler çıkartabilirim.

Fotoğrafçılıkta daha cok yeniyim. Yardımlarınızı esirgemeyin benden.

İyi günler dilerim.

Güle güle kullanmanız dileği ile

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.