İçeriğe git

Nikkor 24-120 Kullananlar

Recommended Posts

Full frame için uygun bir lenstir. Geniş zoom aralığıyla tak gez türünde bir lens olup bana göre full frame sensörlerin hakkını verememektedir. İki ayrı kopyasını D3 üzerinde kullandım, memnun kalmadım. Kitlensle bu işe başlayan amatörler için iyi bir lens gibi görünse de bu lensi almaktansa bir 16-85 mm yi almayı tercih ederim. özellikle keskinlik noktasında 16-85 mm daha iyidir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Full frame için uygun bir lenstir. Geniş zoom aralığıyla tak gez türünde bir lens olup bana göre full frame sensörlerin hakkını verememektedir. İki ayrı kopyasını D3 üzerinde kullandım, memnun kalmadım. Kitlensle bu işe başlayan amatörler için iyi bir lens gibi görünse de bu lensi almaktansa bir 16-85 mm yi almayı tercih ederim. özellikle keskinlik noktasında 16-85 mm daha iyidir.

Mehmet Bey benim Makinem Nikon D3100 bu lensin Nikkor AF-S 24-120mm f3.5-5.6 G ED oto fokus desteyi varmi kendisinde? 50 mm 1.8 mi para vermeye deyer yoksa bu 24-120 ye mi?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hmmm, çok daha baştan başlamak gerekiyor sizin için:

AF-S: Silentwave motorlu lensler

AF-D: Motorsuz lensler (mesafe çipi barındıran)

AF: Motorsuz lensler (mesafe çipi barındırmayan)

Sizin gövdeniz için Nikon markasında her zaman AF-S yazan lensleri almanız gerekmektedir.

Ancak mevcut gövdeniz APS-C sensöre sahip olduğu için 24 mm den başlayan lensleri tavsiye etmem. Alacağınız bu tür zoom lensler 18, 17 ve hatta 16 mm den başlamalı ki dar alanda rahat çekim yapabilesiniz.

50 mm olayı ise tamamen farklı bir kulvar. Hangisine para vermeye değer, onu bilemem, bu sizin yaptığınız iş ile alakalı bir durum.

Benim size tavsiyem temel fotoğrafçılık eğitimi almanız.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Nikkor AF-S 24-120mm f3.5-5.6 G ED lensi nasil lensdir?

belirttiğiniz model nikon'un ürettiği en vasat lenslerinden biri maalesef. kullandığım D800 için Nikkor AF-S 24-120mm f/4G ED VR (FX) Nano versiyonunu aldım. D800 36 megapiksel sensörüyle çok lens seçen bir cihaz olmasına rağmen memnunum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hmmm, çok daha baştan başlamak gerekiyor sizin için:

AF-S: Silentwave motorlu lensler

AF-D: Motorsuz lensler (mesafe çipi barındıran)

AF: Motorsuz lensler (mesafe çipi barındırmayan)

Sizin gövdeniz için Nikon markasında her zaman AF-S yazan lensleri almanız gerekmektedir.

Ancak mevcut gövdeniz APS-C sensöre sahip olduğu için 24 mm den başlayan lensleri tavsiye etmem. Alacağınız bu tür zoom lensler 18, 17 ve hatta 16 mm den başlamalı ki dar alanda rahat çekim yapabilesiniz.

50 mm olayı ise tamamen farklı bir kulvar. Hangisine para vermeye değer, onu bilemem, bu sizin yaptığınız iş ile alakalı bir durum.

Benim size tavsiyem temel fotoğrafçılık eğitimi almanız.

Mehmet Bey siz Azerbyacandaki fotografcilik kurslarina verdiyim paraya D7000 body alirim :(

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kurs için para ödeyemiyorsanız internet alternatifini kullanın. çağımız internet çağı, o kadar çok kaynak var ki, temel dersleri burdan takip edebilirsiniz. Ayrıca Azeriler bu kursları bu kadar pahalı veriyorlarsa bunda benim suçum yok.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.