İçeriğe git

İlk slr için yardım...

Recommended Posts

Merhabalar.İlk slr makinamı almak için araştırıyorum ve tahminimce çoğu kişi gibi bende birkaç model arasında kararsız kaldım.

Öncelikle bütçem en fazla 1900 tl kadar.Sizce Nikon d3200 18-105 mi yoksa d5200 18-55mm arasında kaldım.

Sizce hangisini Önerirsiniz?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

http://www.sahibinde...125373653/detay 300-400 tl birobjektif alırsanız oldu bitti.Çekim sayısını bir sor ara konuş pazarlık payı da vardır mutlaka.

http://www.sahibinde...24810531/detay/

buda güzel bir şeye benziyor sitedeki istanbulu abiler yardımcı olabilirler makineye sizinyerinize bakıp kontrol etmek iÇin.

mesela buda var

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-fotograf-kamera-dijital-fotograf-makinesi-nikon-d-7000-tertemiz-124892043/detay objektif falan dahil en iyisi sen burdan biraraştır

http://www.sahibinden.com/fotograf-kamera-dijital-fotograf-makinesi-slr-nikon-d7000

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

spotda alabilirsin 5200 ü 18x105 ile oda olmadıysa 5100 ile 3200 arasındaki farka bak yoksa 5100 ü 18x105 ile alabilirsin spotunada yönel bunların kafana göre seçim senin..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

cevaplarınız için teşekkürler...

çok kafa karıştırıcı bir durum.Öncelik lens diye düşünüyorum o yüzden 18x105mm uzun bir süre kullanışlı olduğunu düşünüyorum ve sonrada makine.

d3200 d5100 den yaklaşık 100 tl kadar daha pahalı... Bir yandan da d3xxx d5xxx serilerin de birbirlerinden çok farklı olmadıkları yazıyor. :wacko:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

kıyaslamaya bak 3200 yeni çıkan seri 3100 den sonra çıkdı yani 5100 den sonra çıkmışda oluyor 5100 sonrası 5200 o yüzden ikisinin arasındaki özelliklere farka bak fark yoksa 3200 olabilir ama lens 18x105 olmalı..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

D3200 ün D5100 den sadece mp bakımından yüksek diğer her yönüyle 5100 daha iyi. Bence 5100 al daha iyi mp dah yüksek diyorsun eğer çok büyük boyutlarda baskı alacaksan d3200 al ama yok ben normal bastırısam da fotoğraf kağıdına bastırırım diyor iseniz 5100 bence daha iyi 5100 ün de sıfırı piyasada kaldımı bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Forum Editörü

Şimdiye kadar yazmadım ama bende sıfır ve 2. el kamera satıyorum. Fakat şu anda elimde kamera yok. Bu parti çabuk satıldı. Bayağı bir kamera vardı.

Bütçenize 200-300 TL ekleyebilirseniz çok temiz 18-105 mm kit lensiyle 2. el D7000 alabilirsiniz. Dikkatli olmanız gereken konu D7000' de bazı seriler perde mekanizmasına konan fazla yağ nedeniyle sensöre yağ sıçratıyordu ve bu ise f22 ve üstü diyafram değerlerinde fotoğraflara leke olarak çıkıyordu. Bu yağ sorunu nedeniyle tanımadığınız veya kamerada bir problem çıktığında problemi giderme, olmadığı durumda ise değiştirme garantisi vermeyen kişilerden almayın. En iyisi size bu garantiyi veren, güvenilir insanlardan almak...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdiye kadar yazmadım ama bende sıfır ve 2. el kamera satıyorum. Fakat şu anda elimde kamera yok. Bu parti çabuk satıldı. Bayağı bir kamera vardı.

Sonunda ekipman alınabilecek bir tanıdık oldu. para yabancıya gideceğine tanıdığa gitsin. :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Forum Editörü

Sonunda ekipman alınabilecek bir tanıdık oldu. para yabancıya gideceğine tanıdığa gitsin. :)

Teşekkür ederim Eyüp.:) Fiyatlarımız, bazen piyasada kameranın değerinin düşmesi ile yüksek kalıp bizi özellikle tanıdık insanlara karşı zor durumda bırakabiliyor. çünkü ne kadar tanıdık olursa olsun insanlar yanlış düşünebiliyor. Bu işin riskini kazandığın paraya böldüğünde gerçekten de insana pek bir şey kalmıyor ama buna da çok şükür. Benim için ilk önemli şey sattığım ekipmanın tüm fonksiyonlarıyla çalışabilmesi ve bir hatasının olmaması. Kazanç ikinci planda geliyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

TeşekkÜr ederim EyÜp. :) Fiyatlarımız, bazen piyasada kameranın değerinin dÜşmesi ile yÜksek kalıp bizi özellikle tanıdık insanlara karşı zor durumda bırakabiliyor. çÜnkÜ ne kadar tanıdık olursa olsun insanlar yanlış dÜşÜnebiliyor. Bu işin riskini kazandığın paraya böldÜğÜnde gerçekten de insana pek bir şey kalmıyor ama buna da çok şÜkÜr. Benim için ilk önemli şey sattığım ekipmanın tÜm fonksiyonlarıyla çalışabilmesi ve bir hatasının olmaması. Kazanç ikinci planda geliyor.

Buradaki yazılarınızdan anladığım kadarıyla kendinizin satın almayacağı bir ÜrÜnÜ satamayacağınızı hissediyorum. Geçmişte bir şanssızlık olmuştu hatırladığım kadarıyla ama onda da sizin yapabileceğiniz bir şey yoktu bildiğim kadarıyla. Sonuçta pahalı bir ÜrÜnÜ satın almak için ya kişilere gÜveneceksiniz ya da firmalara. Kaldı ki firmalar dahi pek gÜvenilir değil. Sonuçta ticaret yapıyorsunuz ve firma kazanacağınıza sizin kazanmanızı tercih ederim. Ha pahalı olması durumunda da, aradaki farkı karşılıklı gÜvene yormak lazım diye dÜşÜnÜyorum. TÜrkiye'ye geldiğimde almak istediğim bir iki ÜrÜn var, onlarla ilgili olarak sizinle irtibata geçerim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdiye kadar yazmadım ama bende sıfır ve 2. el kamera satıyorum. Fakat şu anda elimde kamera yok. Bu parti çabuk satıldı. Bayağı bir kamera vardı....

Umarım en kısa sÜrede yeni parti gelir.çÜnkÜ makina alıp fotoğraf çekmeye sabırsızlanıyorum:)...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

BÜtçenize 200-300 TL ekleyebilirseniz çok temiz 18-105 mm kit lensiyle 2. el D7000 alabilirsiniz. Dikkatli olmanız gereken konu D7000' de bazı seriler perde mekanizmasına konan fazla yağ nedeniyle sensöre yağ sıçratıyordu ve bu ise f22 ve ÜstÜ diyafram değerlerinde fotoğraflara leke olarak çıkıyordu. Bu yağ sorunu nedeniyle tanımadığınız veya kamerada bir problem çıktığında problemi giderme, olmadığı durumda ise değiştirme garantisi vermeyen kişilerden almayın. En iyisi size bu garantiyi veren, gÜvenilir insanlardan almak...

Ümit abi keske bunu daha önce öğrenseydik , ama yinede öğrendiğimiz çok iyi oldu :)
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Forum Editörü

Buradaki yazılarınızdan anladığım kadarıyla kendinizin satın almayacağı bir ÜrÜnÜ satamayacağınızı hissediyorum. Geçmişte bir şanssızlık olmuştu hatırladığım kadarıyla ama onda da sizin yapabileceğiniz bir şey yoktu bildiğim kadarıyla. Sonuçta pahalı bir ÜrÜnÜ satın almak için ya kişilere gÜveneceksiniz ya da firmalara. Kaldı ki firmalar dahi pek gÜvenilir değil. Sonuçta ticaret yapıyorsunuz ve firma kazanacağınıza sizin kazanmanızı tercih ederim. Ha pahalı olması durumunda da, aradaki farkı karşılıklı gÜvene yormak lazım diye dÜşÜnÜyorum. TÜrkiye'ye geldiğimde almak istediğim bir iki ÜrÜn var, onlarla ilgili olarak sizinle irtibata geçerim.

Merhaba Orçun,

Hayatımdaki en önemli prensibim; çıkarlarıma ters dÜşse bile kendim için istediğimi başkaları için de istemektir. Bu prensip beni hiç zengin etmez ama sonsuz gÜven ve itibar sahibi yapar ki, zaten de son noktada insanların aradığı budur. Robert Bosch' un dediği gibi bende insanların gÜvenini kaybetmektense para keybetmeyi tercih ederim. Felsefe bitti. Geçmişte Hayyamdaki arkadaşıma Fuat GÜner arkadaşımı göndermiştim ve bir problem yaşadılar. Sonuçta Fuat 50 TL zarar etti. Bende kendisine bu 50 TL zararını karşılamayı teklif etmiştim ama kabul etmedi.

Fotoğraf hobisi pahalı bir uğraş olduğu için ödenen her kuruşun önemi var ve olası bir sorun da elbette satıcının veya firmanın ilgilenmesi gerek. Firmalar gerçekten de pek ilgilenmiyorlar maalesef. özellikle garantisiz spot olarak satılan yeni ve 2. el ekipmanlar için bu konu çok önemli. çÜnkÜ bir problem çıktığında alıcının satıcıdan başka yardım alacağı kimsesi olmuyor. Bu işin ticaretine başlamayı dÜşÜnÜyorum ama ticaretin benim dÜşÜncemdeki bir insan için zor bir tarafı var. Ticarette acımasız olmak diye bir kavram var ama ben her hareketimde EMPATİ yapıyorum ve bana kötÜlÜk yapana bile iyilik yaparak dÜnyaya tıpkı fotoğrafta olduğu gibi farklı baktığımı insanlara hissetirebiliyorum. Bunu bana tek getirisi manevi tatmin ama o da karın doyurmuyor. 2006 Yılında İstanbul Ümraniyede bir kafeterya işletmeyi denemiştik ortağımla. 2.5 Yılın sonunda benim fakir mÜşterilere acımam daha doğrusu acımasız olamamam ve en önemlisi de ortağıma gÜvenerek, hesapları kontrol etmemekten dolayı 385.000 TL borçla batarak, bu işyerini kapatmak zorunda kaldım. Borçları sorarsanız 5 yıl oldu halen bitmedi ve bitmeyecek gibi. Yani ticaretten dilim yandı.

Bana para kazandırma ile ilgili dÜşÜnceniz için çok teşekkÜr ederim. Bu konuda herkese tavsiyem; Kimden birşey alıyorlarsa alsınlar ama öncelikle bir piyasa araştırması yapsınlar ve sonra alacakları kişiyle konuşsunlar.

TÜrkiye'ye geldiğinizde beklerim ama siz yurt dışında çalıştığınız bölgede bu ÜrÜnleri daha uygun fiyata alabilirisiniz. Bu konuyu da dikkate alın.

Selamlar,

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Forum Editörü
Umarım en kısa sÜrede yeni parti gelir.çÜnkÜ makina alıp fotoğraf çekmeye sabırsızlanıyorum:)...

İnşallah...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

TÜrkiye'ye geldiğinizde beklerim ama siz yurt dışında çalıştığınız bölgede bu ÜrÜnleri daha uygun fiyata alabilirisiniz. Bu konuyu da dikkate alın.

Afganistan'da bulunduğum bölgede malesef bırakın fotoğraf ekipmanını tornavida bile yok. ondan alışverişlerimi genelde tÜrkiyeden veya tÜrkiyeye gelirken dubaiden alıyorum. bence 5 lira 10 lira fazla olsun dostluk kazansın. :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhabalar.İlk slr makinamı almak için araştırıyorum ve tahminimce çoğu kişi gibi bende birkaç model arasında kararsız kaldım.

Öncelikle bütçem en fazla 1900 tl kadar.Sizce Nikon d3200 18-105 mi yoksa d5200 18-55mm arasında kaldım.

Sizce hangisini Önerirsiniz?

http://www.akakce.com/dijital-slr-fotograf-makinasi/en-ucuz-nikon-d7000-+-18+55mm-lens-fiyati,753965.html

Bir de bu linke bakın bence. D7000 + 18-55 için 300 daha fazla verebilirseniz paralel ithalat (ithalatçı firma garantili) alsanız bence harika bir iş yapmış olursunuz. Bana da dua edersiniz. Yalnız oradaki siteleri bir inceleyin en güvenilirini tercih edin derim. Ve eğer alırsanız hotpixel, backfocus-frontfocus için testler yapmayı ihmal etmeyin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

keşke :) sizce 18-105 lens için d3200 yada d5100 ümü tercih etsem?

selam ben 5200 den yanayim yeni teknolofi saylir expeed3 prosesor 39 af noqtasi yuksek mp isterseniz oda var 24 mp dir yani isterseniz bunada bakin bir :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Herkese yorumları için çok teşekkür ederim. Geçenlerde bu linktedeki ilanı gördüm ve artık bir erden baslamam lazım diyerek siparişimi verdim.

www.hizlial.com/nikon-d3200-242-mp-3-inc-lcd-dslr-fotograf-makinesi/03.005.1483.0038

Nikon d3200 18 - 55 mm vr ile ilave olarak toshiba 8gb class 10 + lowepro taşıma çantası + temizleme kiti ile beraber 1450 tl. Garantili olması ve artık bu çelişkinin bitmesi için verdim siparişimi.. Makine elime ulaştı ve keşke daha önce alabilseydim dedim kendime.

Hemen başladım işten arda kalan zamanlarda kullanım klavuzu okumaya ayni zamanda forumu da okumaya....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.