İçeriğe git

D90 İçin Lens Tavsiyesi

ismail Aydemir

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar fotoğraf çekmeye yeni başladım sayılır, Nikon D90+18 105 lensim var, ama artık yeni bir lens almak istiyorum bana tele ve macro çekimlerde kullanabileceğim bütçe olarakta 800 tl'yi geçmeyecek şekilde önerilerde bulunursanız çok menmun olacağım :) Şimdiden çok teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2.el Nikon 55-200 VR + 2.el Tamron 90mm, Sigma 105mm, Nikkor 60mm...

Hangisi bütçene en yakın denk gelirse.

800TL ye hem makro, hem tele olarak kullanabileceğin bir lens yok.

8000TL ye de yok.

Ama 200TL ye Sigma 70-300 telezoom+macro var.

Sanırım fiyat aralıklarından tezatlığı anlamışsınızdır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

sıgma 70-300 kesınlıkle onermem.Fiyata aldanmayın.Bu lens ıle yapıcagınız max odak uzaklıgı 150mm.Daha dogrusu 150 mm den sonra trıpod gereklı.Ayrıca bu lens macro lensı degıldır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 5 hafta sonra...

sigma 70-300 apo dg macro os- fiyatı 350-400 civarı

hem zoom hem makro.

Kalite olarak nikonu tutmaz ama işini görür.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

sıgma 70-300 kesınlıkle onermem.Fiyata aldanmayın.Bu lens ıle yapıcagınız max odak uzaklıgı 150mm.Daha dogrusu 150 mm den sonra trıpod gereklı.Ayrıca bu lens macro lensı degıldır.

sigma 70*300 ün hangi modelini kullandınız.Arkadaşımda var gayet memnun. sizde ki APO DG MACRO mu?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sigmanın 70-300 DG macro modelini 2 aydır kullanıyorum. keskinliği f4 olmasına rağmen harika. os özelliği bulunmaması belirli bir mm üzerine çıktığımız zamanlarda sıkıntı yapıyor bunu da tripod ve yuksek enstantene kullanarak çözüyorum. bir çok arkadaşım os özelliği olmadan nasıl böyle kareler çıkartabiliyorsun diye soruyorlar. 200 mm ve 300 mm arasında devreye giren makro düğmesi sayesinde daha fazla büyütme oranı elde edebiliyorsunuz. profilimde yusufçuk ve arı fotoğrafları var. onları bu objektif ile çektim isterseniz göz atabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

Arkadaşlar çok teşekkürler yorum ve tavsiyeleriniz için :)

Uzun araştırmalarım sonuçu bu lensi almaktan vazgeçtim,fiyat olarak alınabilecek bir lens olabilir,fakat yaptığım araştırmalar sonucu performans olarak beni tatmin edemeyeceğini düşünüyorum :( tekrardar herkese çok teşekkürler ilginiz için.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.