İçeriğe git

d300 Arabellek

Nezahat

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar, bir konuda yardıma ihtiyacım var. Dün hava çok güzeldi, çıkayım da şöyle biraz fotoğraf çekeyim dedim. çıktım; ama çekemedim..:( Denklanşöre her bastığımda r26 uyarısı çıkıyor ve fotoğraf çekmiyor, odaklamıyor bile. Arabellekte 26 fotoğraflık yer kalmış. Sonuçta 26 fotoğraflık yer var, neden çekmiyor anlamadım, üstelik hafıza kartında 334 fotoğraf için yer var yazıyor. Ara bellekteki fotoğraflar otomatik olarak hafıza kartına atılıp , ara belleğin boşalması gerekmez mi?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Problemin ara bellekle ilgisi olduğunu sanmıyorum. Aynı model gövdeyi battery grip ve D3 pili ile güçlendirilmiş olarak kullanıyorum, çünkü futbol maçlarında sürate ihtiyaç oluyor, bu hıza rağmen bahsettiğiniz ara bellek sıkıntısını hiç yaşamadım.

Bir tahmin yürütmek gerekirse makine netlemeyi yapamıyorsa çekime de izin vermiyor olabilir. çünkü netleme AF-S modundadır, netlik kazanılmadan çekime izin verilmez. Eğer AF-C modunda olsaydı bu kez netleyemese bile yine de çekim gerçekleşirdi. Sorunu ara bellek ya da hafıza kartında aramayın, diğer noktaları kontrol edin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Problemin ara bellekle ilgisi olduğunu sanmıyorum. Aynı model gövdeyi battery grip ve D3 pili ile güçlendirilmiş olarak kullanıyorum, çünkü futbol maçlarında sürate ihtiyaç oluyor, bu hıza rağmen bahsettiğiniz ara bellek sıkıntısını hiç yaşamadım.

Bir tahmin yürütmek gerekirse makine netlemeyi yapamıyorsa çekime de izin vermiyor olabilir. çünkü netleme AF-S modundadır, netlik kazanılmadan çekime izin verilmez. Eğer AF-C modunda olsaydı bu kez netleyemese bile yine de çekim gerçekleşirdi. Sorunu ara bellek ya da hafıza kartında aramayın, diğer noktaları kontrol edin.

Pazar günü bir çok fotoğraf çektim, pazartesi günü makineyi açtığımda bu sorunu yaşadım. farklı mekanlarda ve farklı ışıklarda denedim. sürekli aynısı oluyor. Netleme yapmamasının nedeni ne olabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla makineye tam olarak hakim değilsiniz. Bundan dolayı buradan sizi yönlendirmek oldukça zor. Yakınınızda bu gövdeleri tanıyan birinden yardım almanızı öneriyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Pazar günü bir çok fotoğraf çektim, pazartesi günü makineyi açtığımda bu sorunu yaşadım. farklı mekanlarda ve farklı ışıklarda denedim. sürekli aynısı oluyor. Netleme yapmamasının nedeni ne olabilir.

Kafama takılan diğer şeyse şu: aradan 2 gün geçmiş, hala r26 uyarısı veriyor. kartta daha çok yer var, ara bellek neden boşalmıyor anlamadım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla makineye tam olarak hakim değilsiniz. Bundan dolayı buradan sizi yönlendirmek oldukça zor. Yakınınızda bu gövdeleri tanıyan birinden yardım almanızı öneriyorum.

Haklısınız, yine de verdiğiniz cevaplar için çok teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Nezahat hanım R26 yazması normal birşey bunda bir sıkıntı yok yani yazı dogru birşey ama çekım yapmaması ayrı bir durum. R26 yazıyı makina body'nin alacagı fotoğraf sayısı yani RAM'in fotoğraf kapasitesi Seri halde 26 fotoğraf çekebilir anlamına geliyor.

Ancan makinanız fotoğraf cekımıyorsa ve netleme yapmıyorsa mehmet beyın dedıgın gibi Makina AF-S modunda oldugundan focus yapmadan cekım yapmaz başka bir lens ile makinanızı deneyin sonra durumu kontrol edin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yoğunluktan dolayı cevabım biraz uzun sürdü. Sorunun gerçekten de ara bellekle bir alakası yokmuş. Makinem 1 gün boyunca hiç bir koşulda netleme yapmadı ve bu sebepten denklanşör devre dışı kaldı. Hiç bir ayarını değiştirmedim, lensi de çıkarıp takmadım, ama ertesi gün elime aldığımda problem yoktu, gayet güzel netleme yapıyordu. Nasıl oldu, sonra kendi kendine nasıl düzeldi, gerçekten anlamadım.... Yine de ilgilenen herkese çok teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

kafası bozulmuştur, pisikolojisi bozulmuştur, sevgilisinden ayrılmıştır, en sediği arkadaşıyla tartışmıştır :D geçmiş olsun

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.