İçeriğe git

Dijital zoom

Recommended Posts

Merhabalar. Ben D-SLR fotoğraf makinesi almak istiyorum.Daha önceden profesyonel makinem olmadı.

Bana fotoğraf çekenler başlangıç için D5100'ü önerdi.Teknosada bi kampanya var biliyosunuzdur çok uygun geldi.

"NIKON D5100 18-55 DX + 55-200 DX DOUBLE KİT DİJİTAL FOTOĞRAF MAKİNESİ" 2 tane lens veriyo yanında.

Makinenin özelliklerine baktım . Dikkatimi çekti "Dijital zoom" yokmuş.Tam olarak ne işe yarar bilmiyorum ama bu fotoğrafı nasıl etkiler ?

Biraz bilgi verir misiniz ? Birde bi yerde gördüm "dijital zoom" olmasada bu yanındaki lenslerde "dijital zoom" varmış galiba.

Sizce uygun mu bu makine başlangıç için ?

Alıcağım makinenin yanında lensininde olmasını istiyorum ayriyetten.Böyle kampanyalar çok uygun benim için

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Dijital zoom olayı sadece compackt makinelerde mevcuttur dslr makinelerdedijital zoom olmaz zoomu lens ile yaparsın. Kursa gitmen mantıklı olur gidemiyorsanda netten ders videoları var onları izleyebilirsin compact ile dslr makine farklıdır. 5100 eski modeldir parana göre hareket et 3200 yada 5200 başlangıç için iyidir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Forum Editörü

DSLR Kameralarda DİJİTAL ZOOM olmaz. Zaten de DİJİTAL ZOOM; Bir görüntünün tıpkı bir büyüteçle büyütülmesi gibidir ve mecbur kalınmadıkça önerilmez.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bana kalırsa DSLR almadan yarı profesyonel bir makine alıp 1-2 yıl kullandıktan sonra DSLR almak daha mantıklıdır diye düşünüyorum..Şimdi motorsikletten inip TIR kullanmak gibi bişey olacak...

NİKON P510 düşünebilirsin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

D5100 gayet güncel ve sizin için epey yol katetdirebilecek makine.. Maddi durumunuz izin veriyorsa; ne alt modellere bakın ne de üst modelllere..

Gayet iyi bir set ilk mesajda yazdığınız.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

DSLR kullanabilmek bir meziyet değil. Azıcık kafası çalışan herkes kullanabilir.

Benim 6 yaşındaki yiğenim kullanıyor.

Tamam diyafarm, iso vs olayına giremiyor elbette ama auto da alıp zoom yapıp fotoğraf çekip, onu ön izleme yapmasını vs beceriyor.

Olay makineyi kullanabilmek değil, olay makineye hakim olabilmek.

Nerede nasıl kullanacağını, hangi ayarı nerede nasıl yapacağını bilmek.

Sorduğunuz sorudan yola çıkarsam bu konuda en ufak bilgi sahibi değilsiniz.

O sebepten makine aldınız mı mutlaka kursa gidin veya online eğitim videolarını izleyin " saatlerce !"

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

DSLR kullanabilmek bir meziyet değil. Azıcık kafası çalışan herkes kullanabilir.

Tamam diyafarm, iso vs olayına giremiyor elbette ama auto da alıp zoom yapıp fotoğraf çekip, onu ön izleme yapmasını vs beceriyor.

Olay makineyi kullanabilmek değil, olay makineye hakim olabilmek.

Nerede nasıl kullanacağını, hangi ayarı nerede nasıl yapacağını bilmek.

Sorduğunuz sorudan yola çıkarsam bu konuda en ufak bilgi sahibi değilsiniz.

O sebepten makine aldınız mı mutlaka kursa gidin veya online eğitim videolarını izleyin " saatlerce !"

DSLR alıp auto modda kullanmanın mantığını anlamış değilim AUTO modda kullanacaksan neden dslr alıyorsun dslr alıyorsan neden auto modda kullanıyorsun..Git vatandan 119 liraya kompakt al daha iyi, paran cebinde kalsın..

350 beygir V8 motor cadillac almışsın sürekli 1.viteste gidiyorsun.. <_<

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

DSLR'ın olayı büyük algılayıcısı. Senin örnekten gidersek, DSLR'ı otomatik modda kullanmak 350 Beygir V8 arabayı otomatik kullanmaya benziyor biraz :)

Arabayı otomatik kullanmak farklı bir şey 1.viteste kullanmak farklı birşey..

Şimdi soruyu soran arkadaşın kafasını karıştırmayalım en iyisi...Herkesin kendi fikridir saygı duyarım.Ben dslr alıp auto mod kullanmanın mantıksız olduğunu düşünenlerdenim..Adam EKMEĞİM YOK diyor biz EKMEĞİN YOKSA PASTA YE diyoruz.

Makineyi aldıktan sonra AF motorunun ne olduğunu öğrenip "D5100 ü aldığım güne lanet olsun " dedikten sonra burda akıl vermenin bir mantığı yok bence.İlk önce iso enstantane diyafram nedir ? AF motoru ne işe yarar ? vs..

Dslr alıp ya cep telefonum daha iyi çekiyordu diyenleri de gördük :)

"Hep diyorum ya, sizin kabahatiniz yok, size DSLR tavsiyesi verende kabahat. Halbuki bir kompakt makine ile ne kadar mutlu mesud olacaktınız."

(Copyright by Mehmet KöSE)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhabalar. Ben D-SLR fotoğraf makinesi almak istiyorum.Daha önceden profesyonel makinem olmadı.

Bana fotoğraf çekenler başlangıç için D5100'ü önerdi.Teknosada bi kampanya var biliyosunuzdur çok uygun geldi.

"NIKON D5100 18-55 DX + 55-200 DX DOUBLE KİT DİJİTAL FOTOĞRAF MAKİNESİ" 2 tane lens veriyo yanında.

Makinenin özelliklerine baktım . Dikkatimi çekti "Dijital zoom" yokmuş.Tam olarak ne işe yarar bilmiyorum ama bu fotoğrafı nasıl etkiler ?

Biraz bilgi verir misiniz ? Birde bi yerde gördüm "dijital zoom" olmasada bu yanındaki lenslerde "dijital zoom" varmış galiba.

Sizce uygun mu bu makine başlangıç için ?

Alıcağım makinenin yanında lensininde olmasını istiyorum ayriyetten.Böyle kampanyalar çok uygun benim için

http://www.bascek.com/11793/pozlamami-nasil-ayarlayabilirim/
http://www.bascek.com/kategori/cekim-teknikleri/
http://www.bascek.com/11623/nikon-d5100-incelemesi/
http://www.bascek.com/11565/govdede-af-motoru-olmamasi-nedir/

Bu linkleri incelemeni tavsiye ederim..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

DSLR alıp auto modda kullanmanın mantığını anlamış değilim AUTO modda kullanacaksan neden dslr alıyorsun dslr alıyorsan neden auto modda kullanıyorsun..Git vatandan 119 liraya kompakt al daha iyi, paran cebinde kalsın..

350 beygir V8 motor cadillac almışsın sürekli 1.viteste gidiyorsun.. <_<

2-3 sene önce sorsanız DSLR manuel modda kullanılır, her ayarı kendin Çekeceksin ki anlamı olusun derdim.

Yıl 2013; Çok aÇık ve net. Makineyi gerek olmadığı halde M modunda kullanmak kelimenin tam anlamı ile "amelelik".

Adam A modu diye bişey Çıkarmış bir kere. Onu keşfettiğinizde ne dediğimi anlayacaksınız.

Bu araba benzetmesi vs değil, aynı ihtiyaÇ olmadığında bile RAW Çekmek gibi bişey.

Ayrıca yazdığımı iyi okuyun.

6 Yaş. Bence full otomatik kullanmayı hak ediyor Çocuk.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tripod ve uzun pozlama gece manzara çekimleri olmadığı sürece manuel mod kullanmak gerçekten amelelik,sürekli kullandığım mod A modu kompozisyona göre S veya M bazende P modu..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yorumlarnız,bilgileriniz için çok teşekkürler.

Verdiğiniz bilgilerden yola çıkarak biraz inceleme videosu izlerdim.AF ve AF-S'yi , ISO , diyafram ve enstantaneyi araştırdım.

Eğer makine alırsam zaten kursa gidicem , gitmek istiyorum

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.