İçeriğe git

İzmir'den herkese merhabalar.

Erhan BABACAN

Recommended Posts

Herkese merhabalar.

İzmir'den Erhan BABACAN. Fotoğrafa olan merakım ilk dijital kompakt makinem olan Sony S600 ile başlamıştı. Yaklaşık 65500 kareden sonra arızalandı. Bu makine sayesinde "Bakış Açımın" farklı olduğunu gelen tepkiler üzerine farkettim. Daha sonra Ricoh R10 ile maceram devam etse de beni tatmin etmemişti. Şu an kullandığım Canon SX150 ise pil sorunundan dolayı beni artık bir DSLR'a geçmenin tam vakti olduğuna işaretti. Toplamda yaklaşık 150000 karelik fotoğraf maceramı umuyorum ki güzel bir şekilde farklı boyuta taşıyacağım.

SLR makinelerde Nikon markası nedense bana hep daha sıcak geldi. 2 haftadır internette okumadığım makine incelemesi, izlemediğim video kalmadı. Ve Nikon D7100'de karar kıldım. Bu makine ile ne yapmak istiyorum/yapacağım. Öncelikle işim kuyumculuk ve yeni açacağımız e-ticaret internet sitesine ürünlerimizin fotoğraflarını çekip eklemek istiyorum. (Bunun için beyaz akrilikten yapılmış kendinden ışıklı bir ürün çekim çadırı aldık.Basit denemelerimiz bizi memnun etti ama Canon SX150 malesef bu konuda yetersiz kaldı). Ayrıca makinesini yanından ayırmayan birisiyim. çünkü o muhteşem kareler/anlar her an karşınıza çıkabiliyor. çoğunluk fotoğraf olsa da makinemle video da çekmek benim için olmazsa olmaz.

Aşağıda almayı düşündüğüm lenslerde mevcut. Mücevher çekimi için ve tak-gez lens için seçimlerimde bir değişiklik düşünür müydünüz? Bu konuda yÖnlendirmenize ve eleştirilerinize açığım.

D7100'ü kit dışında sadece body olarak almayı düşünüyorum.

ürün çekimi için düşündüğüm lens olarak da Tamron SP AF 90mm F/2,8 Di MACRO 1:1

Ayrıca her daim üzerinde durmasını istediğim lens ise 18-200 VR1 yada 2 (Bütçeyi çok zorlamamak için ikinci el almayı düşünüyorum).

Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

Sevgi ve saygılarımla.

Erhan BABACAN

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Teşekkür ederim Turan bey.

Ekipmanımı toparladım.

Makinemi d7100 body + 18-55 olarak aldım. 3050tl

İkinci el 18-200VR aldım - 750tl

ikinci el sigma 105mm makro aldım 800 tl

sıfır sigma 10-20 mm geniş açı aldım 1000 tl

ayrıca tripod vs siparişte henüz gelmedi. ama içime sinen bir ekipman toparladım. sonuçları bir süre sonra paylaşacağım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Baya güzel olmuş. ^^

Sonuçları bekliyoruz yazmışsın kaçarı yok. ^^

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hayırlı olsun.

ÜrÜn çekecekseniz bence ilk fırsatta 105mm den Sigma 70mm e terfi edin derim.

Eğer çekeceğiniz ÜrÜnler çok ufak tefek değilse nikkor 60mm micro da fazlası ile iş görÜr.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Herkese merhabalar.

İzmir'den Erhan BABACAN. Fotoğrafa olan merakım ilk dijital kompakt makinem olan Sony S600 ile başlamıştı. Yaklaşık 65500 kareden sonra arızalandı. Bu makine sayesinde "Bakış Açımın" farklı olduğunu gelen tepkiler üzerine farkettim. Daha sonra Ricoh R10 ile maceram devam etse de beni tatmin etmemişti. Şu an kullandığım Canon SX150 ise pil sorunundan dolayı beni artık bir DSLR'a geçmenin tam vakti olduğuna işaretti. Toplamda yaklaşık 150000 karelik fotoğraf maceramı umuyorum ki güzel bir şekilde farklı boyuta taşıyacağım.

SLR makinelerde Nikon markası nedense bana hep daha sıcak geldi. 2 haftadır internette okumadığım makine incelemesi, izlemediğim video kalmadı. Ve Nikon D7100'de karar kıldım. Bu makine ile ne yapmak istiyorum/yapacağım. Öncelikle işim kuyumculuk ve yeni açacağımız e-ticaret internet sitesine ürünlerimizin fotoğraflarını çekip eklemek istiyorum. (Bunun için beyaz akrilikten yapılmış kendinden ışıklı bir ürün çekim çadırı aldık.Basit denemelerimiz bizi memnun etti ama Canon SX150 malesef bu konuda yetersiz kaldı). Ayrıca makinesini yanından ayırmayan birisiyim. çünkü o muhteşem kareler/anlar her an karşınıza çıkabiliyor. çoğunluk fotoğraf olsa da makinemle video da çekmek benim için olmazsa olmaz.

Aşağıda almayı düşündüğüm lenslerde mevcut. Mücevher çekimi için ve tak-gez lens için seçimlerimde bir değişiklik düşünür müydünüz? Bu konuda yÖnlendirmenize ve eleştirilerinize açığım.

D7100'ü kit dışında sadece body olarak almayı düşünüyorum.

ürün çekimi için düşündüğüm lens olarak da Tamron SP AF 90mm F/2,8 Di MACRO 1:1

Ayrıca her daim üzerinde durmasını istediğim lens ise 18-200 VR1 yada 2 (Bütçeyi çok zorlamamak için ikinci el almayı düşünüyorum).

Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

Sevgi ve saygılarımla.

Erhan BABACAN

Merhaba

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.