İçeriğe git

NİKON CRASH TEST-D3s

Recommended Posts

• Forum Editörü

Daha önce izlemiştim. Deli bir Fransız'ın yaptığı inanılmaz bir test... Bu testten çıkarılacak sonuç, Nikon her zaman ve her koşulda sağlam bir kamera....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Burada sadece Nikon Profesyonel statüsünde olanlara verilen/satılan bir askı türü. Bu statüye ulaşmak için en az 3 pro gövde, 3 prime lens, kendi ticarethanen gibi şartlar ve bunların Nikon'a kaydettirilmesi gerekiyor. NPS'ler daha farklı servis alıyor. Makinesi bakımdayken geçici makine alabiliyor mesela. Şimdi ben NPS'i görünce ilk aklıma gelen bu oldu. çünkü bütün bu eza cefadan sonra buna yeni bir makine verilmesi kendi reklamı için gayet normal bir durumdur.

Yani merak etmeyin, kendi cebinden çıkan bi şey olmaz. En kötü ihtimalle bu makineyi Nikon sigorta ettirir (gider kalemi altına alabilmek için), sigorta masrafını yıllık vergi matrahından düşer :) Vergi olarak devlete ödemektense masraflar kalemi altında o meblağı vergiden mahsub etmek, vergi olacak parayı kendi reklamına kanalize etmek bilinen yöntemlerdir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Burada sadece Nikon Profesyonel statüsünde olanlara verilen/satılan bir askı türü. Bu statüye ulaşmak için en az 3 pro gövde, 3 prime lens, kendi ticarethanen gibi şartlar ve bunların Nikon'a kaydettirilmesi gerekiyor. NPS'ler daha farklı servis alıyor. Makinesi bakımdayken geçici makine alabiliyor mesela. Şimdi ben NPS'i görünce ilk aklıma gelen bu oldu. çünkü bütün bu eza cefadan sonra buna yeni bir makine verilmesi kendi reklamı için gayet normal bir durumdur.

Yani merak etmeyin, kendi cebinden çıkan bi şey olmaz. En kötü ihtimalle bu makineyi Nikon sigorta ettirir (gider kalemi altına alabilmek için), sigorta masrafını yıllık vergi matrahından düşer :) Vergi olarak devlete ödemektense masraflar kalemi altında o meblağı vergiden mahsub etmek, vergi olacak parayı kendi reklamına kanalize etmek bilinen yöntemlerdir.

Yani normal kullanıcılar ekonomi class, NPS'de olanlar business class oluyor...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Makineyi yakmak hariç eski bir Pentaxçı olarak tüm olaylara alışkınım ancak ateşe verme olayını anlamadım yani neyin ıspatı?

Yanmış erimiş makine çalışsa ne olur, çalışmasa ne olur.

3000-5000€ verip fotoğraf makinesi alıcam ve bir şekilde yanacak? O değil benim yüreğim yanar be :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yukarıda yazdım, o parayı zaten mecburen devlete vergi olarak verecekti, akıllı davranıp bu şekilde şow yaptı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.