İçeriğe git

Merhaba arkadaşlar :) nikon d90 kullanıcısıyım flaş almak istiyorum tavsyelerinz benim için önemli yardımlarınızı bekliyorum....

ZeyNEp

Recommended Posts

Tüm fotoğraflar SB700 ile düzelebilir. Gündüz bile olsa gölgeler ve ters ışık pozlamayı yanıltacak. D90'da matrix ölçüm de kurtarmaz. D7000 ve daha yeni Nikonlar'da alet yüzleri tanıyarak pozlamayı ona göre yapıyor ama daha öncekilerde (D90 gibi) tüm sahneyi ölçüyor, pozlamayı ona göre yapıyor.

İlk sahnede ters ışık olduğundan yüz karanlık çıkmış. Mesafe yakın galiba, tepe flaşı bile kurtarırdı. 2. fotoğrafta kızın başörtüsü gölge etmiş, yüzde yanaklarının alt kısmı gölgede kalmış ve erkeğin de sol gözü gölgede kalmış, gene SB700 bunu azaltırdı. Bu haliyle olmaz mı? Olur tabi. Aslında ben daha çok poza takıldım :)

3. sahnede gene ters ışık derdi var. Sol-üst taraftaki aydınlık kısım makineyi şaşırtmış. SB700 bunu siz hiç dokunmadan çözerdi. Hatta belki tepe flaşıyla bile bir miktar hallolurdu.

Bu tip gelin-damat fotoğrafı çekenler en az bir tepe flaşı kullanır. Buna ikinci-üçüncü flaş, yansıtıcı vs.. gibi ekler yapılıyor ki bu tip ışık sorunları çözülsün.

Dediğim gibi, sizin ilacınız en az SB700 ya da Metz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tüm fotoğraflar SB700 ile düzelebilir. Gündüz bile olsa gölgeler ve ters ışık pozlamayı yanıltacak. D90'da matrix ölçüm de kurtarmaz. D7000 ve daha yeni Nikonlar'da alet yüzleri tanıyarak pozlamayı ona göre yapıyor ama daha öncekilerde (D90 gibi) tüm sahneyi ölçüyor, pozlamayı ona göre yapıyor.

İlk sahnede ters ışık olduğundan yüz karanlık çıkmış. Mesafe yakın galiba, tepe flaşı bile kurtarırdı. 2. fotoğrafta kızın başörtüsü gölge etmiş, yüzde yanaklarının alt kısmı gölgede kalmış ve erkeğin de sol gözü gölgede kalmış, gene SB700 bunu azaltırdı. Bu haliyle olmaz mı? Olur tabi. Aslında ben daha çok poza takıldım :)

3. sahnede gene ters ışık derdi var. Sol-üst taraftaki aydınlık kısım makineyi şaşırtmış. SB700 bunu siz hiç dokunmadan çözerdi. Hatta belki tepe flaşıyla bile bir miktar hallolurdu.

Bu tip gelin-damat fotoğrafı çekenler en az bir tepe flaşı kullanır. Buna ikinci-üçüncü flaş, yansıtıcı vs.. gibi ekler yapılıyor ki bu tip ışık sorunları çözülsün.

Dediğim gibi, sizin ilacınız en az SB700 ya da Metz.

tşk :)
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.