İçeriğe git

Speedlight SB-800 - Menü hakkında yardım.

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar. İkinci el olarak bir adet SB-800 aldım. Henüz ayarlarını kurcalıyordum ki nasıl olduysa ekran üzerinde ki menü ters döndü ve düzeltemiyorum :) nereye girdim nasıl yaptım çözemedim. Bu konuda yardımlarınızı istiyorum. Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Elimde bu modelden var, şu ana kadar hiç böyle bi durumla karşılaşmadım. Ve bu modelden birden fazla adet aldım kullandım ve sattım. Bunun bir resetleme imkanı var mıdır onu araştırmak lazım. Umarım sizdeki kopyada bir arıza durumu yoktur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Flaşı ON konumuna alın, yani açın. Önce soldaki mode tuşuna basın ve bırakmayın, ardından sağdaki on-off tuşuna basılı tutun. Yaklaşık 5 saniye sonra ekrandaki renkler ters (reverse) olacak ve yine kendisi normale dÖnecek. Bu işlem resetleme işlemi imiş.

Ayrıca bu resetleme işlemi üstteki beyaz kağıtta da yazıyormuş :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hata değilde bence flaşın özelliğidir o. Çünkü Ayna gibi bir yerden bakarken doğru okumak iÇin böyle bişey Çok mantıklı.

Hani yazım hatası vs bişey olsa tamam kusur var dicem ama olduğu gibi ters yazmış. Elektronik bir üründe böyle bir hata görülme olasılığı imkansız gibi bişey.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İyi güzel de, bunu nerden çevirdiğimizi bilmiyoruz! Yok öyle bir menü yani.

Nikon a sormak lazım :)

Onlarca yıldır hesap makinesi kullanan insanlarız mesela.

Hiç herhangi atıyorum 13254 rakamını 45231 ve hatta harfleri de ters yazdığını gördük duyduk mu?

Elektronikde bunun bir hata sonucu gerçekleşmesi imkansız geliyor yani entegrenin kafayı sıyırması lazım ki, bozulur, rengi solar, eksik çıkar hepsini anlarımda kusursuz şekilde ters göstermesi olacak iş değil :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.