İçeriğe git

CANON 70 D

Recommended Posts

http://www.dpreview.com/news/2013/07/02/canon-announces-eos-70d-mid-range-SLR-with-dual-pixel-cmos-af-on-chip-phase-detection

EOS 70D – key features:

• 20.2 megapixel APS-C CMOS sensor and DIGIC 5+
  • 19 point cross-type AF System and 7 fps shooting
  • Dual Pixel CMOS AF
  • Instant sharing and remote control with Wi-Fi
  • ISO 12800 (H:25600)
  • Vari-angle 7.7cm ClearView II LCD touch screen
  • Intelligent viewfinder
  • Full-HD movies

alıntıdır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Demek ki bu seviye üst cihazlarda da oynar başlıklı ekran kullanılabiliyor.

60 dan sonra 70 de de aynı sistemi kullandığına göre demek ki baş ağrıtan bir sistem değilmiş.

Değil mi Nikon!

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Demek ki bu seviye üst cihazlarda da oynar başlıklı ekran kullanılabiliyor.

60 dan sonra 70 de de aynı sistemi kullandığına göre demek ki baş ağrıtan bir sistem değilmiş.

Değil mi Nikon!

Nikon bu konuda saçmalıyor zaten. Aslında Canon da öyle. Olympus yıllardır en üst seviye DSLR serilerinde hareketli ekran kullandı, Sony de artık kullanıyor. Neden üst seviye aletlerde hareketli ekran olmasın? Kullanmak istemeyen açmaz kullanmaz zaten. 1D/D4'e koyma ama D800/5DMarkIII seviyesine koymak lazım bence. Sen D5200'e hareketli ekran koy, D7100'e koyma.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

"-Ya ne olacak gereksiz bir detay" gibi görünüyor ama hayat kurtarıyor.

Dediğin gibi D4 ye koyma ama fiziksel olarak imkanı olanı D800 e koy arkadaş millet rahat etsin yani nedir bu...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu hareketli ekran olayı video kameralara has bir olay olduğu için kullandıgın cihazın foto makinesi olduğunu hisset diye koymuyor olabilirler....

Video kamera ile ne alakası var Gökhan. Şimdiki DSLR ler en kral video kameradan iyi video çekiyorlar :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Video kamera ile ne alakası var Gökhan. Şimdiki DSLR ler en kral video kameradan iyi video çekiyorlar :D

Valla bence sanmıyorum sonynin foto mak hariç onların video kayıtları deli dehşet ben foto makinesinde video çekmem inan d 7000 nin bir kere evde denemişimdir onun haricinde hiç çekmedim hatta evde çektiğimde bile dedim bune focus motoru bızz bızz bızztt ses yapıp duruyor kırasım geldi :D iphone ile çekiyorum full hd kameralık çok işim olsa onun için ayrı bir kamera alırım foto makinesinin işi değil açıkcası geriye dön bak eski kameralara falan ekran hep oynaktır kameraya has bir özellik gibi günümüze kadar devam etti şimdi bunu foto makinesine koyarsan kamera duygusunu yansıtabilir buda fotoğrafcılık ruhunu öldürebilir gibi geliyor bana şahsen firma sahibi olsam ben bu şekilde düşünürdüm belkide bu sebepten dolayı d 700 e video özelliği koymamışlardır he olamazmı sence?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

En sevmediğim şey şu fotoğraf makinelerindeki video çekme olayı. Adı üzerinde fotoğraf maknesi, fotoğraf çekmek için. Video nun ne işi var alette.

Sırf satış rakamlarını arttırmak için koyulan bir özellik. Video koyacağına, imaj kalitesini arttırsana, iso kalitesini yada body kalitesini arttırsana, daha ucuz maliyetle daha fazla para kazanma hırsının bir sonucu gibi.

Tıpkı birbirinin benzeri ve kopyası olan ama farklı model ve megapikseller ile göz boyanarak piyasaya sürülüne fotoğraf makineleri gibi...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

En sevmediğim şey şu fotoğraf makinelerindeki video çekme olayı. Adı üzerinde fotoğraf maknesi, fotoğraf çekmek için. Video nun ne işi var alette.

Sırf satış rakamlarını arttırmak için koyulan bir özellik. Video koyacağına, imaj kalitesini arttırsana, iso kalitesini yada body kalitesini arttırsana, daha ucuz maliyetle daha fazla para kazanma hırsının bir sonucu gibi.

Tıpkı birbirinin benzeri ve kopyası olan ama farklı model ve megapikseller ile göz boyanarak piyasaya sürülüne fotoğraf makineleri gibi...

İyide de abi video bir özellik değil ki.

Bu şöyle bişey; Bir insan düşün yürüyemiyor, sadece koşuyor :D

Bir fotoğraf makinesinin video çekememe olayı bence eksiklik. Tamam 10 numara 5 yıldız koyma ama bugün güncel kameralarda en az D7000 ayarında video olmak zorunda.

Zaten absürt fiyatlara satıp teknolojinin yakınından bile geçmiyorlar, bari böyle basit detayları atlamasınlar :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Makro çekerken ya da üçayak üzerinde garip pozisyonlarda hassas odak yaparken hareketli ekran müthiş bir kolaylık. En ideali hem yukarı hem yana açılması ama henüz öyle bir ekran icat edilmedi :) Ya yukarı-aşağı ya da sola açılıyorlar.

Hala Olympus E-3 kullanan bir Norveçliyle tanıştım. Makine harap haldeydi. Düşürmüş, çarpmış, çamurda sürünmüş (Norveç'in kuzeyinde ayı-geyik-kuş falan çekiyor). Ekranının üzeirnde koruma plastiği vardı ve sapasağlam duruyordu alet. Sadece koruma plastiği çizilmişti. E-5'ten sonrakini bekliyormuş yenilemek için.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Makro çekerken ya da üçayak üzerinde garip pozisyonlarda hassas odak yaparken hareketli ekran müthiş bir kolaylık. En ideali hem yukarı hem yana açılması ama henüz öyle bir ekran icat edilmedi :) Ya yukarı-aşağı ya da sola açılıyorlar.

Hala Olympus E-3 kullanan bir Norveçliyle tanıştım. Makine harap haldeydi. Düşürmüş, çarpmış, çamurda sürünmüş (Norveç'in kuzeyinde ayı-geyik-kuş falan çekiyor). Ekranının üzeirnde koruma plastiği vardı ve sapasağlam duruyordu alet. Sadece koruma plastiği çizilmişti. E-5'ten sonrakini bekliyormuş yenilemek için.

abi sanırım sonynin a77 yada 99 ekranı her türlü oynuyor..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Evet haklısın. Yani sola doğru açılmıyor ama LCD'nin kendi sola dönüyor. Gene de sola doğru açılmasını isterdim. İnsan istekleri sonsuz :)

Aslında ayrılabilen LCD üzerinde çalışanlar da vardı. Şimd telefonlarla iletişim kuran aletler var, belki ayrılabilen LCD gereksizdir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

http://www.canon.com.tr/For_Home/Product_Finder/Cameras/Digital_SLR/eos_remote.aspx

Canon böyle bişey yapmış hemde ÜCRETSİZ!!

Kurdum telefona wifi ağındaki kameraları arıyor. Eğer tanıttığı gibi canlı önizlemeli falan çalışıyorsa aslında çokda gerek kalmıyor LCD nin oynamasına :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

http://www.canon.com...eos_remote.aspx

Kurdum telefona wifi ağındaki kameraları arıyor. Eğer tanıttığı gibi canlı önizlemeli falan çalışıyorsa aslında çokda gerek kalmıyor LCD nin oynamasına :D

bu gÜzel bir olay bizim makinelerde yokmu daha :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Gök

http://www.canon.com...eos_remote.aspx

Zaten bu yÜzden gerek kalmaz dedim ya :) Canon'un WiFi sisteminin en gÜzel özelliği router'a gerek duymaması. Yani sahadayken bile makine ile telefonun doğrudan haberleşiyor ve ekrandan herşeyi görÜyorsun. Diğer bazı markaların WiFi fonksiyonu router gerektiriyor, yani makine önce ağa bağlanıyor sonra telefonuna bağlanıyor.

6D'yi denerken IPad'de kullanmıştım. Yalnız ben kullanırken çektiğin fotoğrafa yaklaşamıyordun. O da olsaydı IPad'in bÜyÜk ekranında manuel odaklama (mesela makroda) mÜthiş olurdu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Valla elin gavuru yapmış.

WiFi üzerinden heleki birde direk routersiz bağlantı varsa çok süper.

Ne kumandaya gerek var, ne de farklı bişeye. Helal olsun Canon 'a.

Olaki kazara Nikon böyle bişey yapsa, telefon uygulaması 49$ a satılırdı!

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

D3200'ün yanında Mediamarkt bedava bir wifi aparatı veriyordu. Aynı işlemi yapabiliyor, ama sadece 3200 ve 5200 :(

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Gök

Zaten bu yÜzden gerek kalmaz dedim ya :) Canon'un WiFi sisteminin en gÜzel özelliği router'a gerek duymaması. Yani sahadayken bile makine ile telefonun doğrudan haberleşiyor ve ekrandan herşeyi görÜyorsun. Diğer bazı markaların WiFi fonksiyonu router gerektiriyor, yani makine önce ağa bağlanıyor sonra telefonuna bağlanıyor.

6D'yi denerken IPad'de kullanmıştım. Yalnız ben kullanırken çektiğin fotoğrafa yaklaşamıyordun. O da olsaydı IPad'in bÜyÜk ekranında manuel odaklama (mesela makroda) mÜthiş olurdu.

Ertan abi istediğin bu değil mi?

Eğer yanlış anlamadıysam bu Ücretsiz yazlım (kablolu da olsa) milimetrik netleme yapabiliyor.

Ben hemen bi mini USB to dişi USB aparatı alıp deniyim :)

Mehmet abi genellikle bizim buradaki media marketlerde şanslı isen kulak temizleme çubuğu ile UV filtre veriyorlar genelde :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bence gerek yok. Daha doğru dürüst ekrana bakarak fotoğraf çekmişliğim yok. Olsa olur mu? olsun ama ben ekranı oynuyor diye almam. Bilgisayardan kontrol etmek isterseniz http://digicamcontrol.com/ böyle bir program var telefonla kontrol etmek için bilmiyorum var mı yok mu ama olsa kaç defa kullanacaksın ki. Cep telefonundan fotoğraf makinesini kontrol etmek ne işime yarar diye düşnsem gerek yok derdim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ertan abi istediğin bu değil mi?

Eğer yanlış anlamadıysam bu Ücretsiz yazlım (kablolu da olsa) milimetrik netleme yapabiliyor.

Ben hemen bi mini USB to dişi USB aparatı alıp deniyim :)

Mehmet abi genellikle bizim buradaki media marketlerde şanslı isen kulak temizleme çubuğu ile UV filtre veriyorlar genelde :)

Abi yeminlen buldum :D

D7000 ile program muhteşem çalışıyor.

Live view çok başarılı çalışıyor, oldukça iyi donuk falan değil yani.

Manuel fokus, yok böyle bişey mikron mertebesinde netleme yapmak mÜmkÜn. Ayrıca live view de normal de gördÜğÜn şeye zoom yapıp o şekilde net bir görÜş ile fokus yapmakta mÜmkÜn!

Keza diyafram, enstantene, iso vs herşeyin kontrolÜ mÜmkÜn. çektiğiniz fotoğrafı hemen görÜp zoom yapmak vs yapmak mÜmkÜn.

Aga mÜkemmel bişey!!!

Program Ücretsiz.

Kameranın data kablosu Ücretsiz.

Telefon zaten var (ben android ile denedim galaxy s4)

Tek para verdiğim şu kablo;

v2-63853.jpg

OTG kablo diye geçiyor. Bir tarafı telefona girmek için mikro USB, diğer tarafı dişi USB

Vatan Bilgisayarda 10TL

Gittigidiyor da 3.50TL

eBay da 0,99$

Verdiğiniz her kuruşa değer.

Hemen eve gidip makro çekmem lazım :D :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.