İçeriğe git

CANON 70 D

Recommended Posts

Tamamen satış stratejisi olduğunu düşünüyorum.Oynar başlıklı traş bıçağı sanki.

Video,oynar başlık,Wifi bunların hepsi müşteriyi cezbetmek için düzenlenmiş bir tezgah bana göre.Wireless koydun ne oldu, dakikada kaç MB veri aktarım hızın var, yada 1920*1080 video çekiyor kaç saat dayanabilir o sensör DSLR ile bir düğünü çekebilir misin yada bugüne kadar çekeni gören var mı ?

Bundan sonra çıkacak olan NİKON'larda comfortline-highline- trendline-exclusive gibi donanım paketleri olursa hiç şaşırmam.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Forum Editörü

Valla bence sanmıyorum sonynin foto mak hariç onların video kayıtları deli dehşet ben foto makinesinde video çekmem inan d 7000 nin bir kere evde denemişimdir onun haricinde hiç çekmedim hatta evde çektiğimde bile dedim bune focus motoru bızz bızz bızztt ses yapıp duruyor kırasım geldi :D iphone ile çekiyorum full hd kameralık çok işim olsa onun için ayrı bir kamera alırım foto makinesinin işi değil açıkcası geriye dön bak eski kameralara falan ekran hep oynaktır kameraya has bir özellik gibi günümüze kadar devam etti şimdi bunu foto makinesine koyarsan kamera duygusunu yansıtabilir buda fotoğrafcılık ruhunu öldürebilir gibi geliyor bana şahsen firma sahibi olsam ben bu şekilde düşünürdüm belkide bu sebepten dolayı d 700 e video özelliği koymamışlardır he olamazmı sence?

Gökhan Bu yorumunu yeni gördüm..

Döner ekran, yer seyiseyinden ve daha değişik bakış açılarına olanak sağladığından bence çok gerekli bir özellik. D700' e video özelliği koymadılar çünkü o zamanlar bu fikir çok ciddiye alınmamıştı ve bu fikri Nikon D90 üzerinde denediler. Dünyada ilk Nikon D90 1280X720 çözünürlüklü HD kayıt yapabilen DSLR olarak tarihe geçti. Sonra işin rengi değişti ve şimdilerde bir sürü film ve dizi DSLR kameralarla çekiliyor.

Selamlar,

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Gökhan Bu yorumunu yeni gördÜm..

Döner ekran, yer seyiseyinden ve daha değişik bakış açılarına olanak sağladığından bence çok gerekli bir özellik. D700' e video özelliği koymadılar çÜnkÜ o zamanlar bu fikir çok ciddiye alınmamıştı ve bu fikri Nikon D90 Üzerinde denediler. DÜnyada ilk Nikon D90 1280X720 çözÜnÜrlÜklÜ HD kayıt yapabilen DSLR olarak tarihe geçti. Sonra işin rengi değişti ve şimdilerde bir sÜrÜ film ve dizi DSLR kameralarla çekiliyor.

Selamlar,

Ümit abi merhaba...

D7000 ile bir arkadaşım sÜrekli video çekiyordu makine 68K da öldÜ.Bahsettiğiniz dizi ve filmlerde bu işi nasıl yapıyorlar sensör ısınmıyor mu yada teknik olarak DSLR ile video çekmek ne kadar sağlıklı, kaldı ki dizi çekiyorlar...

Yok hocam yanlış dusunuyorsunuz. Aynen bende sizin gibi dusunuyodum fakat 6Dnin wifi ozelligini gorunce tum fikrim degisti hiz miz yok cektigin foto aninda telefona kayitli cok farkli bisey imrendim valla :)

Fotoğraf olarak atabilirsin ama full hd video çektiğinde o hızı o zaman anlarsın.Kart okuyucudan yada usb bağlantısı ile yÜklemek kadar hızlı olacağını sanmıyorum ama araştırmak lazım bu hızı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Forum Editörü

Ümit abi merhaba...

D7000 ile bir arkadaşım sÜrekli video Çekiyordu makine 68K da öldÜ.Bahsettiğiniz dizi ve filmlerde bu işi nasıl yapıyorlar sensör ısınmıyor mu yada teknik olarak DSLR ile video Çekmek ne kadar sağlıklı, kaldı ki dizi Çekiyorlar...

Fotoğraf olarak atabilirsin ama full hd video Çektiğinde o hızı o zaman anlarsın.Kart okuyucudan yada usb bağlantısı ile yÜklemek kadar hızlı olacağını sanmıyorum ama araştırmak lazım bu hızı.

Cabir Merhaba;

Video Çekme ile perde ömrÜ azalmasının arasında doğrudan bir bağlatı olduğunu sanmıyorum. Ayrıca sana ödev; Herhangi bir TV dizisi veya filmini izle. Dikkat etmeni istediğim konu; Bir sahne en fazla kaÇ dakika sÜrÜyor. 2-3 Dakikayı geÇen sahne olmaz diye dÜşÜnÜyorum. 2-3 Dakikada da sensöre hiÇbir ley olmaz. O halde neden DSLR ile film, dizi, mÜzik klibi Çekilmesin ki;

Selamlar,

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Cabir Merhaba;

Video Çekme ile perde ömrÜ azalmasının arasında doğrudan bir bağlatı olduğunu sanmıyorum. Ayrıca sana ödev; Herhangi bir TV dizisi veya filmini izle. Dikkat etmeni istediğim konu; Bir sahne en fazla kaÇ dakika sÜrÜyor. 2-3 Dakikayı geÇen sahne olmaz diye dÜşÜnÜyorum. 2-3 Dakikada da sensöre hiÇbir ley olmaz. O halde neden DSLR ile film, dizi, mÜzik klibi Çekilmesin ki;

Selamlar,

İyide abi 3 dakikalık bir sahne 3 dakika da Çekilmiyorki.. :blink:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Cabir Merhaba;

Selamlar,

Behzat Ç. nin set arkası görÜntÜleri

f1wd9h.jpg

foto(1).JPG

foto(10).JPG

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Forum Editörü

İyide abi 3 dakikalık bir sahne 3 dakika da Çekilmiyorki.. :blink:

Gökhan sahne dedim. Sahne: Her bir Çekilen kısımdır. 3 Dakikalık klip demedim...:) Kendi tabirimle şimdiki ZOTTİRİK müzik kliplerinde 5-10 saniyelik geÇişler bile var ve 3 dakikalık bir klip, bir sürü sahnede Çekliyor ve sonra birleştiriliyor. SonuÇ 3 dk'lık klibiyle ZOTTİRİK müzik...:)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.