İçeriğe git

Nikon D3100 Virüs Problemi

ozaydin

Recommended Posts

Arkadaşlar merhaba , foruma yeni üye oldum ve sormak istediğim bir soru var ,

D3100 Makinam var fotoğraf çekiyor ancak çekilen fotoğrafın ekrana görüntüsü gelmiyor yüksek ihtimal virüs kaptı , bunun çözümü nedir ? şuan makina garanti kapsamında servisinemi göndermeliyim yoksa farklı çözümler varmı Şimdiden teşekkür ederek merakla cevaplarınızı bekliyorum

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ekran da hiç bir görüntü yok yani sadece fotoğrafı değil ekranın tümünü göstermiyor ancak fotoğraf çekiyor. Bir gün önce h.kartındaki fotoğrafları pc e aktardım ne olduysa ondan sonra oldu bende virüs alabileceğini düşündüm

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

büyük ihtimal hafıza kartınıza virüs bulaşmış ve farklı bir klasöre taşımış fotoğraflarınızı bu yüzden fotoğraf makinesi size gösteremiyor fotoğrafları. Kullanma klavuzunda yazması lazım hafıza kartınızı nasıl formatlayacağınız yada google amcaya bir başvurun o size söyleyecektir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

büyük ihtimal hafıza kartınıza virüs bulaşmış ve farklı bir klasÖre taşımış fotoğraflarınızı bu yüzden fotoğraf makinesi size gÖsteremiyor fotoğrafları. Kullanma klavuzunda yazması lazım hafıza kartınızı nasıl formatlayacağınız yada google amcaya bir başvurun o size sÖyleyecektir.

Çok teşekkür sÖylediğiniz gibi h.kartına virüs bulaştı ancak kartı değiştirip yada formatladıktan sonra dahi ekran karanlık yine aynı problem devam ediyor. Yani Makina fotoğraf Çekiyor ama hiÇ bir şekilde ne ayaları nede fotoğrafı ekranda gÖstermiyor yani ekran kapkara. Google da da epey aradım bi sonuÇ alamadım malesef . Makina suan garantide garantiyede gÖndermek istemiyorum aslında ama ne olacak bilemiyorum

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Menü düğmesine basınca menü çıkmıyor mu? Fotoğraf makinesinde virüs olmaz.

Yok hocam menu duğmesine basınca menu cıkmıyor makina açık ancak hiç bir şekilde yapılan işlem ekranda gözükmüyor. Şöyle söyliyim 10 -15 dk gibi bir aralıkla açıp kapadıgımda menu cıkıyor ancak oda ekranda kayık bir şekilde donuk bir şekilde herhangi bir işlem yapamıyorum. İlaveten makina hiç bir şekilde sarsıntıya dahi uğramadı bu vaziyet , içersindeki fotoğrafları pc e aktardıktan sonra ve video çekimi yaparken oluştu. Bir türlüde çözemedim
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Garantisi varsa gÖnderin teknik arıza olabilir. Bu farklı bir durum.

Evet garantisi var daha 3 aylık bir makina , simdi günlerce bekle garantiden dÖnsün diye neden bÖyle bişey yapar anlamam
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Garantiden sonra verseydi daha mı iyi olurdu diye düşünün birde :D

Tabiki garantisinin olması iyi birşey ancak 3 Aylık bir makina düşme ,sarsıntı yada herhangi bir kullanıcı hatası olmadan garantiye gitmesi kafamı daha Çok karıştıran seyler malesef
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şans meselesi. Ben 1800 tl verdim garantisiz bir ürün aldım garantili alsaydım 3500 4000 tl civarı şansıma sağlam çıktı :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arada böyle şeyler olabilir. Zaman kaybetmeden garantiye götür, orada da biraz söylen "Nikon'a güvendik ama ortada kaldık" gibilerden.

Kesinlikle En lazım olacak zamanda makinayı kullanamadım yarın götürücem garantiye

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Resetlemek için ekrandan ayar yapmak gerekiyorsa eğer ekran kapalı , farklı bir kartta denedim yine olmadı .

hayır ekrana gerek yok üstte ve ekranın orda tyuslar var kırmızı sımge olur yanlarında format yazar ıkısıne bırden 30 sanıye basılı tut..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

hayır ekrana gerek yok üstte ve ekranın orda tyuslar var kırmızı sımge olur yanlarında format yazar ıkısıne bırden 30 sanıye basılı tut..

gökhan vaktin varsa tam olarak belirtebilirmisin makinam d3100 ekranın solunda Menu tusları büyült kücült tusları var ust kısımda info ile +/- tusu var yani herhangi bir kırmızı simge ve format yazan bir düğme yok hangilerine 30 sny basılı tutmalıyım
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Menülere vs erişimi hafıza kartı takılı değilken denedinizmi ??

Evet hafıza kartı takılı değilkende denedim herhangi bir erişim sağlayamadım . Ekran siyah sadece açıldığını belli eden bi ışık süzmesi var başkada bir görüntü yok
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.