İçeriğe git

Lens kazası ve ardından tak-gez lensi ararken..

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar,

dün malesef sakarlık sonucu 18-200 vr lensi kafa üstü düşürdüm. Uv filtre kırıldı ve görevini yaptı. Lenste en ufak leke yok. Ancak motor gitmiş :(

Tam da en acil zamanda.

Hemen yeni bir tak-gez lensi aramaya başladım. Nikon 18-300 vr'yi kafama taktım. Aralıklar benim için yeterliydi.

Bugün İzmir'de bilinen iki firmaya gittim. Bir firma stoklarında olmadığı için yardımcı olamayacaklarını ama yarın geleceğini söyledi. Sipariş vermek istediğimi söyledim ama siz telefonla arayın dendi. Yani garanti değil izlenimi oluştu.

Ardından diğer firmaya gittim. 18-300 vr elinizde mevcut mu diye bir önceki akşam mesaj atmıştım ve bu sabah erkenden evet şeklinde yanıt gelmişti. Mağaza girdim 18-300 ve elinizde mevcut mu dedim. Bakacak mısınız?? gibi abes bir soru ile karşılaştım. Bende bakmayacağım satın alacağım dedim. Ellerinde sıfır olmadığını ikinci el olduğunu söylediler ve rafta duran 18-300 ü deneme için elime verdiler. Ancak arızalı bir lensti. Malesef güven hissini yakalayamadım ve az önce internet üzerinden sirkecide ki bir firmadan sipariş verdim. Sipariş öncesi telefonla stok durumunu sordum. Telefonda ki sesin güven vermesi gerçekten çok önemlidir ve öyle de oldu. Yeni lens bir aksilik olmazsa yarın elimde.

Eğer bu yazıları firmalar okuyor ise para kazanmak çok zordur ama kaybetmek çok kolaydır. Bende bir esnafım. Mağazanıza, dükkanınıza gelen bir müşteriye hoş geldiniz, size nasıl yardımcı olabilir miyim diye sormak sizin o satışı gerçekleştirmeniz de 1 adım öne geçmenizi sağlayacaktır.

Sevgi ve saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Adamların satmak niyeti yokmuş demek ki , esnaflık zor iştir , bende D600 almak için hayyam da dolalırken çok gördüm o anlattığınız tiplerden , hatrı sayılır bedele makina alacaz bazı satıcılar yüzümüze bakmadı bende en son bakan ilgilenen kişiden aldım makinayı

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

geçmiş olsun tak gez lens için söylencek çok şey var aslında elindeki kırılanı tamir ettirebilirdiniz bence karar sizin ben olsam tamir yaptırırım yüksek pikselli makinede kullanıyorsunuz zaten 18x300 biraz aşırı gibi geldi bana :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ya nasıl düşürürsün abi benim içim gitti burda düştü diyince neyse geçmiş olsun :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ya nasıl düşürürsün abi benim iÇim gitti burda düştü diyince neyse geÇmiş olsun :D

Çok teşekkürler :)

benim takım taklavat iş yerinde hepsi, gÖzüm işte elim lensteydi, Lensi arka kapağından tutup kaldırdım makineye takmak iÇin tam sıkmamışım bir anda kurtuldu. Kafa üstü güm. Filtreyi zar zor sÖktüm denemek iÇin taktım ama inanılmaz kÖtü sesler geldi makineden, hemen kapattım. Tamir edilir mi bilmiyorum. Olmazsa da yedek parÇa niyetine satarım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Forum Editörü

Adamların satmak niyeti yokmuş demek ki , esnaflık zor iştir , bende D600 almak için hayyam da dolalırken çok gördüm o anlattığınız tiplerden , hatrı sayılır bedele makina alacaz bazı satıcılar yüzümüze bakmadı bende en son bakan ilgilenen kişiden aldım makinayı

Hayyamdaki arkadaşıma da tam tersi müşteriye mal satmak için hiç sık boğaz etmez. Geçenlerde adamın biri gelmiş ciddi ciddi kamera almak için sorular soruyor ve belli ki 2 model arasında kalmış. Arkadaşım; Adama hiçbir yönlendirme yapmadı ve herif çıktı gitti dükkandan.Dedim ki sen ne yaptın? Cevap basitti, Ona bir kamerayı ısrarla tavsiye edersem o kamerada bir sorun olduğunu düşünebilir dedi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hayyamdaki arkadaşıma da tam tersi mÜşteriye mal satmak için hiç sık boğaz etmez. Geçenlerde adamın biri gelmiş ciddi ciddi kamera almak için sorular soruyor ve belli ki 2 model arasında kalmış. Arkadaşım; Adama hiçbir yönlendirme yapmadı ve herif çıktı gitti dÜkkandan.Dedim ki sen ne yaptın? Cevap basitti, Ona bir kamerayı ısrarla tavsiye edersem o kamerada bir sorun olduğunu dÜşÜnebilir dedi.

Ama esnaflık orda tecrÜbeyle belkide bende satıcılar için aynı görÜndÜm gözÜne ,

b: Merhaba D600 alıcan 24-85 vr ile birlikte

s : D600 buluruz belki ama 24-85 vr zor gibi

b : Nasıl yani makine var lensmi yok ?

s : Yokta bi bakalım sağa sola

b: tamam

diyip beklemeye başladım 5/6 dk sonra geldi adam elinde bi d600

s: Lens yok abi

b: nasıl yok ?

s: yok işte !

deyip dÜkkanda görÜnmeyecek bir yere kayboldu , bende çıkıp gittim elinde her iki ÜrÜn olan birinden aldım , böyle yani

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Forum Editörü

Ama esnaflık orda tecrÜbeyle belkide bende satıcılar için aynı görÜndÜm gözÜne ,

b: Merhaba D600 alıcan 24-85 vr ile birlikte

s : D600 buluruz belki ama 24-85 vr zor gibi

b : Nasıl yani makine var lensmi yok ?

s : Yokta bi bakalım sağa sola

b: tamam

diyip beklemeye başladım 5/6 dk sonra geldi adam elinde bi d600

s: Lens yok abi

b: nasıl yok ?

s: yok işte !

deyip dÜkkanda görÜnmeyecek bir yere kayboldu , bende çıkıp gittim elinde her iki ÜrÜn olan birinden aldım , böyle yani

Yok benim arkadaşım o kadar da hödÜk değil..:)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yok benim arkadaşım o kadar da hödÜk değil.. :)

:) ya şimdi bende esnafım satış yapmak için bir takla atmadığımız kalıyor ilginç geliyor yani

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir keresinde yeni bir fotoğraf makinası modeli sormuştum var mı diye. Direk ukala bir tavırla kaç tane lazım cevabı alınca cevap vermeden çıkmıştım. Ne yazıkki bu tarz düzeysiz insanlar hala var ve bir türlü elenmiyorlar en güzel üç beş ucuz da olsa bu yaklaşımdaki insanlardan alışveriş yapmamak.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Herkes alıcı gözüyle bakıyor olaya.

Bu olayın birde satıcı gözü var. Esnaf dediğin gerçek alıcıyı ses tonundan anlar, sesindeki heycanı yakalar.

Yanılmaz mı? Elbette ki yanılır ancak adam akıllı esnaf siz içeri girip ağzınızı açtığınız an amacınızı anlar.

Ayrıca onlarada hak vermek lazım.

Siz birşey almaya gidiyorsunuz evet ama o adama günde kaç kişi boş boş şeyler için geliyor hiç düşündünüz mü?

Adamın da bi limiti vardır. Bir yerde kayış kopar işte.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hizmet sektöründe çalışan biri görev tanımını iyi bilecek. 50 kişi sorar 1 kişi alır. Kaldıramıyorsa işin baskısını ozaman başka bir iş yapacak kimseyi küçümsemeyecek eşit davranacak. Sadece hayyam için gecerli değil, Antalya Kemer beldesindede esnaf aynı bu şekilde tavır sergiliyor. Hem dandik bi saati veya boncuk bir kolyeyi fiyatının 3 katına kakalamaya çalışıyor hemde sorup almayana beş karış surat yapıyor. Ben bu konuda biraz titizim, saygıya sonuna kadar saygı gösterırım ama bena lakayit lakayit cevap verende karşılığını görür. Yapı meselesi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Biraz önce 18-300 kargom geldi, kargoyu bir açtım ne göreyim. Lens kırık. Acele işimiz var dedikçe bir aksilik çıkıyor. Lens geri gönderildi. ÜrÜn sııfır alındı ama paralel ithalat olarak.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Biraz önce 18-300 kargom geldi, kargoyu bir açtım ne göreyim. Lens kırık. Acele işimiz var dedikçe bir aksilik çıkıyor. Lens geri gönderildi. ÜrÜn sııfır alındı ama paralel ithalat olarak.

Sende de ne şans var ya.DÜşÜr kır,yenisini al kırık çıksın.. :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aynen öyle yahu. Neyse ki firma yenisini gönderdi. Ben 18-200'ün kalıbında beklerken biraz iri çıktı 18-300.

Firma uğraştırmamış neyseki!. Hayırlı olsun iyi günlerde kullanın.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.