İçeriğe git

D5100 iyi bir seçim mi ?

Tolga Baskın

Recommended Posts

Ali Bey,

Yaklaşık 1 ay kadar önce bahsi gecen yerden internet üzerinden d5200 18/55 vr kit ve yanında sigma70/300 ile powergrip ve wu1a wifi aparati aldım. Canta ile yedek batarya ve hafıza kartı da hediye olarak geldi. Makine karfo Karacasulu garantili su anda hiçbir problem yok bol bol fotograf çekiyorum kendimi geliştirmeye çalışıyorum. (Bu saydıklarım 2700 tl nin altında bir bedele mal oldu.)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ali Bey,

Yaklaşık 1 ay kadar önce bahsi gecen yerden internet üzerinden d5200 18/55 vr kit ve yanında sigma70/300 ile powergrip ve wu1a wifi aparati aldım. Canta ile yedek batarya ve hafıza kartı da hediye olarak geldi. Makine karfo Karacasulu garantili su anda hiçbir problem yok bol bol fotograf çekiyorum kendimi geliştirmeye çalışıyorum. (Bu saydıklarım 2700 tl nin altında bir bedele mal oldu.)

Uğur Bey çok teşekkür ederim.Bende d5200 e bakıyordum tam üstüne denk geldi.Kararsızlık aşamam devam ettiği için hala sipariş vermedim.D5200 d5100 e göre baskın görünüyor.(snapsort,dxomark,dprewiev vb.) Memnunsunuzdur muhakkak ama hiç eksi yönleri dikkatinizi çekti mi ya da var mı?
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Eğer eksiklik olarak görülürse ki bence çok da elzem değil sadece HDR özelliği olmaması. Onun dışında ben pek de eksik bir yon göremedim. Pekçok kişi d7000 de ısrar etse de bence d7000 e kıyasla daha iyi bir makine. Elbette kulvar farkı var. Kıyaslama doğru değil. Bana kalırsa D 3000 ve D 5000 serileri icinde en iyisi. Zaten son çıkan model olması dolayısıyla bu fark normal. Cekim yaptıkca insan tutkunu oluyor.

Biraz abarttım herhalde. Çok düşündüm kılıkırk yardım ama çok memnunum. Zaten üstadların dediği gibi makineden önce objektif önemli. Bu makineye de uygun pekçok objektif mevcut. Zamanla mali durumları da göz önüne alarak yeni objektifler ile yeni anlar olumsuzlestirilebilir. Yine üstadların ifadesiyle her fotograf düşkününün bir crop makinesi olması gerekiyorsa; ki bence crop olarak ideal bir makine.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.